PDA

Pogledaj punu verziju : Morfovi leopard gekona u Srbiji



Stufy
18.12.08., 00:51
Trazio sam po starim temama i nasao jednu koju je postavio Miljance o morfovima leopard gekona ali se ona nije odnosila na nase trenutno stanje u zemlji sto se morfova tice. Ova tema bi mogla da bude mesto gde ce se naci korisnici koji zele da upare svoje morfove, ili pak oni kojima su morfovi interesantni i zele da znaju sta se od njih gaji kod nas.

Moj High Yellow muzjak
http://img444.imageshack.us/img444/3965/gekonpg1.jpg

I jedna slika iz pticije perspektive (po ledjima je najzuci :))
http://img401.imageshack.us/img401/6734/gekon2nr2.jpg

kimo
18.12.08., 01:48
Lep je baš. Ja imam odraslog mužjaka albino i 2 ženke mlade superhypo možda tangerine carrottail,ali mislim da im je to het, znači heterozigot za carrot tail. Slike nemam neke,ali mogu postaviti ovih dana.

Moo
18.12.08., 01:53
ajd postavi molim te...oću da nabavim jednog morfa...al ne zna kako konkretno izgledaju pojedine vrste...taj albino i superhypo bi trebalo da su zanimljivi...

zarko
18.12.08., 04:01
http://img33.picoodle.com/img/img33/3/12/17/f_DSC05023m_2ab7680.jpg
ne znma sta je ....hipo nesto...nisma se rapitivo !
http://img03.picoodle.com/img/img03/3/12/17/f_DSC05034m_b7ff94a.jpg
high yellow imam jos 2 ovakve valjda

imama i neke sa sitnim tackicama u odnosu na normalene ,mada ih (ove u mojoj koloniji) ne delim ni na sta smao mi se dopada jer se stvarno razlikuju pa se nadma da ce biti nekog "sarenila " u potomstvu ove godine

spiderboy
24.12.08., 12:00
ovo je ovogodišnjni SuperhypoCarrottail mužjakhttp://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/24/f_superhypocam_0b00f18.jpg

a ovo je SuperhypoCarrottail-baldy mužjak
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/24/f_SuperhypoCam_40c6de4.jpg

obratite pažnju na glavu obe jedinke,baldy varietet nema tufne na glavi,imam još toga samo da uspem da uslikam jako su nemirni pa veći deo slika je zamućeno ili sl.

markozmaj
24.12.08., 12:21
A ima li da se kupe negde kod nas morfovi?

spiderboy
24.12.08., 12:29
hehe,uz malo stpljenja valjda će biti,imam i ženke istih morfova,pa ćemo da vidimo

kimo
24.12.08., 12:46
Ekstra su, ja ću staviti slike moje ženke superhypo, deluje mi mnogo žuća...jesi li ih merio, koliko su teški?

spiderboy
24.12.08., 14:09
nisam još,treba da dodje drugar sa vagicom,pa da ih sve izmerim

zarko
24.12.08., 17:09
ekstra...pa postavi slike i zenki...tu su ti izmedju 30-40g... od oka :)

kimo
24.12.08., 17:32
Meni se čini da su preko oko 30, 40 bi već bile mnogo veće :) Nadam se da će početi da se pare ti morfovi i kod nas konačno, moguće već od sledeće godine :)

Rizzen
24.12.08., 17:35
Nadamo se svi!

zarko
24.12.08., 18:36
nece biti trzista za to kod nas...takav je moj utisak
iam dva razloga
99% ljudi ce uzeti za 25e obicnog
drugo je sto ce cena morfova kod nas biti niska ,zbog potraznje koja je mala, pa ce ispasti da kod nas albino kosta ko u ceskoj gde se trziste morfovima formiralo spram potrebe ,tj vleike potraznje...
to je isto i sa cenama T , kod nas su jeftinije nego u Bugarsko a trzisteej vece, jeftinije nego u hrvatskoj ..duplo ili 3X jeftinije nego u makedoniji...
tako ga cenim da ce biti i a morfove....sto je dobra vest za nas kupce (jer ja planirma smao da ih cuvam a ne da ih razmnozavam za sad ) a losa vest za one koji ih razmnozavaju...zato savet -drzite cenu koja je reflektuje ulozen trud !!!

kimo
24.12.08., 19:12
Ma to ide prirodnim putem, ali si skroz upravu,ja ću ih držati zbog sebe i svog ćefa, kao i sve ostale životinje, ako neko misli da vredi koliko ga cenim neka kupi, ako ne nema veze. Neće se baciti :)

spiderboy
24.12.08., 19:59
slažem se u potpunosti,pa kome je skup morf neka sebi uzme normale za 25 evra,nemam ništa protiv,ja sam hteo da ih imam pa neka su skuplji,i evo sad ih imam,ne verujem da ću ih pariti na proleće,nego tek one druge godine,da sve bude kako treba ne žuri mi se

zarko
24.12.08., 20:03
bilo bi riskantno pariti ih sad al itamo jula mozda nabiju tezinu...ja bi probao sam 50 grama zneke da parim...sto znaci pre one tamo sledece ,jer jeli ovde ima nekih koji zele tvoje morfove !!!
DAJJJJJJJJJJJJJJJJ

salim se samo napred polako bice svega ...bilo bi suepr da smo nekako blize npr svi da zivimo u NISU pa onda da moze lakse da se razmenjuju a prenje..
ajde dodjite u nis nekretnine nikad jeftinije

spiderboy
24.12.08., 20:40
hehe,imaću u vidu al kao što rekoh nemam nameru da ih parim u dolazećoj sezoni,tek u onoj idućoj

kimo
24.12.08., 23:23
Hehe, osećam ja da se ovde zakuvava, tako i treba. Polako ulazimo u Evropu, bar što se ovog našeg hobija tiče :)

spiderboy
25.12.08., 00:01
haha ako neće oni ovamo mi ćemo onda kod njih(ako ništa drugo onda po neku životinju)...

miljance
25.12.08., 00:56
Super je po meni što se teraristički 'gupi' razvijа :) .

usput budireceno, spideroboy, s obzirom da su mladunci u pitanju, kako znas da ce biti carrot tail? Jel poznajes njihov genetski materijal, sto bi se reklo 'oca i majku'?

kimo
25.12.08., 01:40
Na ovom baldy SHCT se vidi da je narandžast rep već sada, ali na prvom se tek nazire, moguće je da nije povukao narandžast rep, ali da roditelji jesu SHCT ili jedan od njih jeste, pa oni to tako prodaju, a naravno ima i nekih primeraka koji su pareni i dalje da rep bude mnogo narandžastiji :)

Rizzen
25.12.08., 02:28
Hehe, osećam ja da se ovde zakuvava, tako i treba. Polako ulazimo u Evropu, bar što se ovog našeg hobija tiče :)

Jes vala, doduse vrlo vrlo polako, ali je bitno da se krecemo, tj. da ne stojimo.

spiderboy
25.12.08., 10:02
životije potiču iz evropske priznate odgajivačnice pa ne verujem da bi čovek zbog par gekona da bruka ugled svog imena,a inače nazire se samo na slikama se to ne vidi(još,hehe),ženke su malo veće na njima se već vidi narandžasti koren repa,treba da ih uslikam ,nemirni su,i opet nemam aparat,čim bude staviću

zarko
25.12.08., 18:12
pa kako da imas aparat kad si sve pare potrosio na morfove :)

miljance
25.12.08., 21:36
Pa dobro, videcemo, nadam se da ce se boja razviti. Ali mislim da boja mora da vuce na crvenu da bi se svrstalo pod carrot tail... posto mi trenutno deluje da 'vuce sa zute na narandzasto'.

kimo
25.12.08., 22:55
Zavisi sve kako ko šta zove, obično čim ima narandžasto je carrot tail, ali je kod nekih jedinki "kvalitetnijih" to intenzivnije, ali super je da ima bilo šta :) samo polako biće ih svakakvih.

miljance
28.12.08., 21:32
Ma slazem se da ima raznih neformalnih oznacavanja, ali ako je dovoljno da ima samo malo narandzasto na repu da bi bio carrot tail, onda ih u Srbiji ima koliko hoces. Onda je i onaj Zarkov Carrot tail, samo nije hypo. Priznajem da ovaj drugi primerak spiderboy-a ima sanse da se 'razvije' u carrot ali moj subjektivan utisak je da ga je ne bih tako oznacio pri cemu naravno ni ja nisam ekspert niti sam 'sertifikovan' da dajem ocene i naravno, guster je jos mlad pa ce prava boja tek da se vidi a i mislim da je on verovatno 'negde izmedju' jer mu boja na repu nije sasvim uobicajena. U svakom slucaju , neko od predaka mu je verovatno carrot tail.

Btw, mislim da jedino u slucaju albino carrot tail-a moze da se ispolji iskljucivo narandzasta boja i da takva varijacija bude ispravno oznacena kao carrot tail morf.

spiderboy
28.12.08., 22:37
evo grupice od 2 normal i 2 SHCTB cela grupa se sastoji od ovogodišnjih ženki,u planu mi je da ih razdvojim i da ih odgojim sve posebno radi efikasnije kontrole hranjenja itd. http://img26.picoodle.com/img/img26/3/12/28/f_magy15m_14fa819.jpg

a kao što kimo reče sve se oni sa više-manje narandžastim repom repom nazivaju CT a sad da li je više ili manje to im i odredjuje cenu,imaju one vrhunske životinje sa sve najboljim karakteristikama,ali tu se cena odmah menja,pa ko voli nek izvoli

kimo
28.12.08., 23:35
a kao što kimo reče sve se oni sa više-manje narandžastim repom repom nazivaju CT a sad da li je više ili manje to im i odredjuje cenu,imaju one vrhunske životinje sa sve najboljim karakteristikama,ali tu se cena odmah menja,pa ko voli nek izvoli


Upravo to. Neki baš odvale cene kada imaju neke intenzivne boje, ali to nije džabe, jer je to selektivno razmnožavanje na duže staze...bezveze bi bilo da ga ti kupiš za male pare i razmnožavaš :) No,otom potom. Vidi se da su neke deblje od ostalih kod tebe, bolje ih razdvoji.

spiderboy
28.12.08., 23:44
kao što rekoh u planu mi je,u pitanju su dan-dva,a nisu ni iste starosti odatle razlika pa baš zbog toga da ne bi neke manje jedinke zaostali u hrani itd. hoću to da uradim

zarko
29.12.08., 02:15
prelepe su svaka cast...

spiderboy
29.12.08., 16:35
hvala,hehe,i sam sam oduševljen snjima,mislio sam da će da me vremenom malo splasnuti radost ali još me drži mada su sad eto već tri nedelje kod mene