PDA

Pogledaj punu verziju : moja prva tarantula - Chromatopelma cyaneopubescens



indijanac
18.12.08., 14:36
jeeeeeee,evo pored bradate agame sad imam i Chromatopelma cyaneopubescens, koju sam kupio od zarka (fala zarko)
ne znam pol,jer je jos mala, raspon dogu joj je 4cm a duzina tela 3.1 juce sam je merio. . .
jeeeeeeee

toncek
18.12.08., 17:26
bravo,bravo...sretno:D

Borko
18.12.08., 17:30
e bravo drugar... :)
odlična tarantula.
sretno i da se ne zadržiš samo na njoj:)

x3m.Marco
18.12.08., 17:36
dosta mu je.... ionako je dRzi ilegalno :D

zarko
18.12.08., 18:05
neznaju matori a???
haah srecno ...jako lepo rastu i promena boje je suepriska

indijanac
18.12.08., 23:52
ma ocu cu da kazem,a majka bi mi presvisla :P ...
ali nema da brinete,ima odlicne uslove za zivot,tegla zapremine 3-4l,pitajte x3m.marca on je video...
@Borko: sigurno se necu zadrzati samo na njoj :DDD
sutra saljem slike

Petar
19.12.08., 00:12
I ja sam poceo sa jednom pre mesec dana....evo sad ih imam 4 i sve su u predivnim terarijumima. :D

Spremi se da se "navuces".;)

indijanac
19.12.08., 00:26
haha,ocu i ja predivan terarijum,ali . . .
ma sta me briga ona ce je naci za najvise mesec dana pa onda moj cyano prelazi u neki lepi terarijum. . . :P

indijanac
19.12.08., 11:17
evo slicke,nisu neke,ali dobro,bice boljih
http://i42.tinypic.com/11goil5.jpg
http://i42.tinypic.com/11ahcg9.jpg

Borko
19.12.08., 11:43
e to...čim ti otkrije cc-a odmh kupiš još jednu i tako počinj navlačenje:)

x3m.Marco
19.12.08., 12:05
e to...čim ti otkrije cc-a odmh kupiš još jednu i tako počinj navlačenje:)
Nemoj da mu pricas to.... :D
Laze te Vule, nije tako :D

Borko
19.12.08., 12:15
he he :)
jednom mi reče žarko kada sam uzimao od njega G.aureostriatu da ne zna osobu koja se zadržala na jednoj tarantuli:)

toncek
19.12.08., 12:47
hehe to mu netrebaš nu pričat vidit češ samo kad mu se otvori apetit hahaha;) samo napred,uživaj u c.c.

indijanac
19.12.08., 16:07
evo sad cu da uradim jos neku sliku,lepsu...
cekajte

evo,na ovim slikama se lepo vidi da mom cyanu fali jedna noga :(
http://i39.tinypic.com/2vbwmyc.jpg
http://i39.tinypic.com/vqnou9.jpg

toncek
19.12.08., 16:17
to zadnja desna?neboj se narast če mu nova.vidiš da je i mom smithiu narasla i to dvije...::D

indijanac
19.12.08., 16:23
uhhhh,ja sam se usrao,sad mi je mnogo lakse......
leleee pa kad ce da mu izraste? :D

Geni
19.12.08., 16:29
Posle sledećeg presvlačenja će imati sve noge.

x3m.Marco
19.12.08., 16:32
da bre opusti se.... toncekova nije imala 2noge pa su mu izrasle...

indijanac
19.12.08., 16:44
ok,sad cekamo presvlacenje... xD

toncek
19.12.08., 16:52
vjerojatno joj nece narast noga sad kod ovog presvlačenja,al nebrini poslje ovog ce joj narast 100% pogledaj na temi presvlačenje T pa vidi mog smitu.njemu je trebalo 2 presvlačenja dok su se regenerirale nogice

Geni
19.12.08., 16:55
Ovaj cyaneopubescens je dosta manji od tvog smithija. Njemu se mnogo lakše regenerišu noge.

Miroslav
19.12.08., 18:38
Pa to onda znači da će mu trebati dva presvlačenja da bi mu izrasla potpuno normalna nogica. Tončekovoj će tek kod sledećeg presvlačenja (trećeg po redu) biti potpuno normalne veličine. Koliko se sećam sada te nogice imaju sve segmente, ali su nešto manje od ostalih.

zarko
19.12.08., 19:28
imala je sve noge kod mene :) majke mi ...pisao sma ti na pm na sta sumnjam

indijanac
19.12.08., 19:36
ma ok,nema veze,verujem ti naravno
samo nek mu izraste ta noga,da mi bude lep kad poraste :D

zarko
19.12.08., 20:09
ma naravno njima se uvek noge regenerisu i zubi i pedipalpi

toncek
19.12.08., 20:35
imala je sve noge kod mene :) majke mi ...pisao sma ti na pm na sta sumnjam

haha nemoj se sad izvlačit hehe;) šalim se naravno.

ma nis se nebrini narast če joj.da točno kaže Miroslav,mojem smithiju su nogice otpale između dva presvlačenja,i onda se presvukao i nije ih bilo,i onda se opet presvukao i narasle su...sad samo da se još jednom presvuče i bit če ko prave..hehe

Malacrass
19.12.08., 20:37
Šta je ovo sezona otpadanja nogu ? =)
A bome kako su krenule im rast imat će te vi i problema sa višku nogu :p

Miroslav
20.12.08., 01:56
Bolja je i ova sezona otpadanja nogu, od one kad su krenule da uginjavaju, ako se to može tako reći (s obzirom da je i ovo loša vest). Koliko se sećam u poslednje vreme samo su Tončekova i Indijančeva T ostale bez nogu, a bilo bi dobro da tako i ostane.
Trenutni bilans : tri noge ::)

toncek
20.12.08., 09:55
Ma nije to ništa strašno.evo mojem smiti su narasle tako da je ostala još samo jedna polomljna...:D

indijanac
20.12.08., 12:10
lol,sta si ti radio tvom smitiju? xD
ovom mom fali samo jedna noga :P,samo,haha

toncek
20.12.08., 12:28
a nisam dobro napravio poklopac,popustio silikon i poklopac pao na kant i točno na njegovu ljevu stranu na te dvije nogice.### šta češ nesreče se događaju

indijanac
29.12.08., 20:23
presvuko mi se cyano,evo nekih 15ak dana nakon sto sam ga kupio od zarka!!!! :DDDD
duplirao se,ali stvarno je sad duplo veci,JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

saljem slike sutra

jos uvek mu fali jedna noga :(

Malacrass
29.12.08., 21:03
Samo ti nju ljepo hrani i brini oko nje.
A njoj će noga narast o tome ne brini...

toncek
29.12.08., 21:19
sljedeče presvlačenje čekaj,bit če noga 100%;)

rassa
30.12.08., 14:27
mozda nece biti ista ko ostale, bice mozda tanja ....

toncek
30.12.08., 18:44
da bit če dosta tanje,kržljave i bez boje.al nemora značit...tako je kod moje smithi

acak
30.12.08., 18:50
he he :)
jednom mi reče žarko kada sam uzimao od njega G.aureostriatu da ne zna osobu koja se zadržala na jednoj tarantuli:)

to je i meni rekao, zarko to svima govori... covek je psiholog i to mu je posao, da utice na tvoju podsvest da kupujes jos tarantula, i jos tarantula.....:eek::eek::eek:
hehe, salim se naravno..... ili ne :):):)?

indijanac
22.02.09., 15:10
lol,ovaj ne planira vise da se presvlaci :(
evo proslo je 2meseca,a on nista...

e,da zaboravio sam da kazem da plete ko lud :D,ali stvarno bas mnogo i lepo plete :D. hehehe,kako sam ponosan, LOL

indijanac
27.02.09., 16:06
haha,dosao i je taj dan. Majka mi je nasla tarantulu,do sad sam je drzao ilegalno bas da mi majka ne bi nasla,ali ### nadje je nekako. Sva sreca,pa je meni danas rodjendan,tako da nije mnogo histerisala... Jaoo kako sam srecan,sad cu da ga stavim pored monitora ::DDDDD

pa cuvao sam je ilegalno skoro 3meseca. I juce zbog rodjendana,moja majka je resila da mi sredi sobu :D LOL. Tarantula je stajala ispod terarijuma bradate agame,okruzena tenebrijama, super crvima i latteralisima...
Nista narocito mi nije rekla,samo kao ,,dobro,nema veze,rodjendan ti je danas.." A evo danas uopste ne pominje to,tako da za neki dan planiram da uzmem jos neku :D

indijanac
10.03.09., 15:23
jeee,danas mi se presvuko cyaneo i izrasla mu je noga...jeste da je mnogo sitnija od ostalih,i sva je bela...ali sad bar ima sve noge :D

StefanUndy
10.03.09., 21:44
super i ja imam jednu malu zenkicu stara kosuljica joj je bila 4cm sada moram da vidim kada se presvuce sledeci put koliko ce da poraste...po meni je prelepa tarantula pogotovo njene boje...

indijanac
15.03.09., 16:37
aaaaaa,15 dana nakon zadnjeg presvlacenja moj cyano kao da se upetljao u sopstvenu mrezu,posto sam pretpostavio da se verovatno radi o presvlacenju pomocu pincete sam ga okrenuo na ledja,prilikom okretanja davao je znakove zivota,lagano je mrdao nozice... sta mislite da li se radi o presvlacenju?? Okrenuo sam ga pre 10ak minuta i on i dalje nepomicno lezi...

Ig0r
15.03.09., 16:49
Mogu samo da ti kažem da nisi trebao da ga diraš. Kako mu stoje noge? Jesu skupljene u "pesnicu"?

indijanac
15.03.09., 17:02
pa okrenuo sam ga zato sto sam citao teme o neuspesnim presvlacenjima jer T nisu bile polozene na ledja...
skupljene su mu noge,kad sam ga okrenuo na ledja on ih je namestio bas tako u ,pesnicu'....
sta mislis a?

Ig0r
15.03.09., 17:08
Mislim da mu nema pomoći.

zarko
15.03.09., 17:17
ak ose presvuko pre 15 dana...a ti si ga okrenuo na ledja...to ne znaci da ce ponovo da se presvlaci samo znaci da ce da ugine...nekad se des ida uginu nakon presvlacenja...ko na primer moj histerokrates koji je imao oko 12cm....
zalosno ali je tako.

indijanac
15.03.09., 17:24
on je bio polu okrenut,nekako kao da se upetljao u svoju mrezu,#####li ga,i ja sam ga onda samo pipnuo pincetom i on se spustio na ledja,zgrcio noge i ce da vidimo sta ce da bude..... :(

kimo
15.03.09., 17:27
Upravo to, neke stvari mi ne možemo da vidimo spolja...ko zna šta se njemu nije dobro razvilo "unutra" pa je zato izdržao samo malo nakon presvlačenja. Moguće je da ga je ubila previsoka vlažnost ako si puno kvasio pred presvlačenje.

zarko
15.03.09., 17:29
aaaa, ko zna sta mzoe da bude...

Bifrost
15.03.09., 17:34
Mozda je dehidrirao... daj mu vode naspricaj po njemu... ako nije u pitanju presvlacenja...

indijanac
15.03.09., 17:38
ma od prevelike vlaznosti nije sigurno,jer u njegovom terarijumu imam samo jedan poklopac od flase koji punim jednom nedeljno... sad cu bas da ga pofajtam malo,mada ne verujem ni da je dehidrirao,ali vredi pokusati...

indijanac
16.03.09., 15:17
###,izgleda da nista nije moglo da se uradi....
ne znam samo sta mu nije odgovaralo,lepo sam ga cuvao,na minimalnoj vlaznosti, odgovarajucoj temperaturi,itd,....

kimo
16.03.09., 17:10
Jednostavno se dešava, nemoj da te obeshrabri. Meni je odjednom crkla regalis odrasla ženka pre 2 meseca...a naravno "idealni" uslovi...

indijanac
16.03.09., 17:35
ma bas mi krivo,imao je adekvatne uslove,ali ###...
sad cu da uzmem irminiu,da popunim terarijum,samo da skupim pare...
nego sta mislis zbog cega je crko,nije se lepo presvuko(mada mislim da jeste, cak je i nogu regenerisao) ili nesto drugo? mozda je jednostavno bio nesto bolestan?

Bifrost
16.03.09., 19:11
mislim da je dehidrirao...

StevaNS
16.03.09., 19:34
### ja sam imao slican peh ali sa A. Juruenicola. To je jedna od 4 tarantule koje su mi ostale od Kimoa, i jedina koja je imala dobre predispozicije da bude zenka(ove druge su manje, a ona je bila bas lepa zaokrugljena, mada bila je i ona jos mala a ja sam samo amater..) Uginula je odnah nakon presvlacenja.

U svakom slucaju, vec sam bio prihvatio Kimovo trpanje kako je uginula jer nisam dovoljno vlazio ter, kad ono - evo ti bubice (tenebrije) koja se pojavila niotkuda i setala naokolo. Mora da je bila u teru bar mesec dana, jer retko dajem bube, obicno samo crve. Ali nekad, samo da vidim kako love, ubacim bubu i... eto ti ga.. Verovatno je grickala tarantulu dok se presvlacila i kraj price..

indijanac
16.03.09., 22:47
dehidrilala nije sigurno...marko ima cyanea i isto mu vlazi kao sto sam ja mom,i eno ga njegov sad 6-7cm,ako ne i veci...
ne znam stvarno sta mu je bilo :( ### desava se......

kimo
16.03.09., 22:58
Nema to veze sa Markovim, možda je tebi drugačija vlažnost u prostoriji gde je pauk bio, mada ko zna šta je.

A to da ne daješ bube, to nema veze, ti i jesi dao crva, ali se crv ukopao i smirio i pretvorio u bubu, to se redovno dešava i sa fobasima. Zato ih ljudi ne vole davati paukovima.

indijanac
16.03.09., 23:37
ma ja mu ostavim tenebriju u terarijum 2-3dana,pa kad vidim da je nece ja izvadim,znaci nije buba u pitanju,a nije ni dehidrirao imao je posudicu sa vodom (zatvarac od flase) koji sam mu punio dan-dva nakon sto se isprazni..

Miroslav
16.03.09., 23:45
Jednostavno se desi. Nema mnogo odgovora na to pitanje, ako si siguran da su joj uslovi odgovarali.
I moja cyano (moja prva T) je uginula nekih 10-15 dana nakon presvlačenja i nije savila noge pod sebe, što je čudno.

zarko
17.03.09., 00:18
druze o bolestima T se gotovo nista ne zna...to us jako primitivna stvorenja i filogenetski jako stara tak oda je i dijagnostika drugacija...a drugo niko se time ne bavi jer nema ekonomsku pozadinu tako da ne verujem da iko moze da ti kaze pravi razlog...
glavu gore i samo teraristicki napred.

indijanac
17.03.09., 15:15
ma za sad necu da kupujem cyanea,uzecu eke druge prvo....:(
nego,da li mogu nekako da ga sacuvam sad,da se ne ubudja?

Miroslav
17.03.09., 22:51
Stavi ga na radijator ili neki drugi izvor toplote koji će ga brzo isušiti, a da je još i niska vlaga na tom mesu. Mislim da će mu abdomen biti kao suva šljiva.

Radisa89
25.03.10., 18:13
Ja sam danas kupio malog C i nikako da se odvojim od njega. Jako je mali, oko 1cm duzina tela. :)
btw, vec razmisljam koju sledecu da kupim :D