PDA

Pogledaj punu verziju : ideja za nosace u inkubatoru



zarko
19.12.08., 20:23
imama frizider i na zalost samo 2 police ...treba mi jos 2 komada..
naravno ,za sad ne mogu da nadjem od durgog frizidera 2 police...
klasican manji frizider....oni od 1m visine...
da li neko ima ideju kakao ili sta da iskoristim za druge 2 police?
pade mi na pamet od gajbi za lebac ,video svarog sljaka neke hlebove pa da mu dignem.
znaic treba da bude ravna povrsina i puno rupa tj da je prosarano otvorima...
mrzi me da busim da ske tako da je to poslednja opcija !!!

ako nekom nesto pada
hvala na savetu !

Geni
19.12.08., 20:29
Ja bi uzeo armaturu i napravio rešetku. Izvario bi šta treba i prešao anti rostom i osnovnom bojom.

zarko
19.12.08., 21:09
pffff...daj be pa znas koje je to majanje ako nemas radionicu, ja zivim u stanu :)

Geni
19.12.08., 21:13
Ma daj nekom bravaru da ti napravi onda. To je pola sata posla.

kimo
19.12.08., 21:24
Ma samo uzmi bilo koje ravne daske i stavi kako ti odgovara, sve ti može poslužiti, neće to biti neka nosivost svakako...

zarko
20.12.08., 03:23
da ali mora temp da lepo prolazi i da cirkulise...
smislicu nesto verovatno neke ploce od drveta koje nisu mnogo osetljive na 80% vlage...

Miroslav
20.12.08., 03:34
Probaj sa starim roletnama. One imaju male rupice kad se razvuku, a nisu toliko krte.

markozmaj
20.12.08., 04:02
Zare napravis ram od necega i uvezes zicu 1x1cm a ima i 0,5x0,5mm ;)

zarko
20.12.08., 04:35
pa moze i to da znas !
hvala

kimo
20.12.08., 12:03
Čekaj, kako će biti vlaga 80% u inkubatoru? Najbolje ti je da ne praviš nikakvu vlagu u samom inkubatoru nego u svakoj posudi posebno, jer ćeš onda moći lepo da inkubiraš jaja više vrsta, koja zahtevaju različitu vlažnost...ili si mislio samo jednu vrstu tu da inkubiraš? I za koja jaja ti treba baš 80% :)

silwert
20.12.08., 12:22
verovatno za pacija jaja
ma napravi kao sto ti kimo kaze za svako vrstu u posebnu kutiju jer je mnogo lakse odrzavati parametre u kutijama nego u celom inkubatoru a i kada ga otvaras nece doci do naglog gubitka toplote jer svaka posuda ce da zadrzi odredjenu kolicinu toplote tako da mozes da radis duzi vremenski period po inkubatoru a da se nedesi nista jajima
slusaj mene jer sam ja preturio mnogo razlicitih inkubatora

kimo
20.12.08., 13:39
Ma nema tu šta da se radi, a i te male fluktacije u temperaturi neće škoditi jajima, jer su to kraći vremenski periodi...jednostavno se ne praktikuje i ne odžava vlažnost u celom inkubatoru...

zarko
20.12.08., 15:00
kazem do 80% posto da se ne razlista daska ako je furnir ili neam pojma mediapan..inkubiracu sve vrste koje planirma da razmnzavam...

kimo
20.12.08., 17:48
Aha, pa ok. A šta planiraš da razmnožavaš, sve ide na istu temperaturu?

zarko
20.12.08., 20:56
videcu... naravno da ne ide sve na istu temepraturu

Miroslav
21.12.08., 02:06
Baš si škrt na informacijama, a mi se polomišmo od razmišljanja kako da ti pomognemo. Mozeš li biti malo precizniji šta i na kojoj temperaturi ćeš da uzgajaš.

zarko
21.12.08., 05:04
ne!!! jer ne zelim sad da pricam o tome..kadu budu jaja pricacemo....jer pricati unapred je glupo i posle se jos vise nerviras.

inace ako ti treba info tocu ti reci
iguane 30C 90% vlaga
leo 27-28c volim da bude niza jer su snazniji a opet dobijem jedno 4-5 muzijaka kako bi ljudi koji su voljni mogli da pare vlaga 60
piktusi vlaga 50 temp 28
l viridis 30 C vlaga 80%
agame 28C vlaga je bila velika 80% sad cu malo manje !!!
ne znma sta jos mogu da ti kazem to je to skromno sto sam inkubirao
a da kaliptratusi oni su malo #####aniji idem na 24C pa polako povecavam do 26C pa ide "rejni sizon" pa tu se zadrzava dok ispari jedno 3-4 meseca..i opet da 25C
tako nekako grubo spakovano...

samo ne volim unapred da pricam sta ce biti jer jos nije ni pocela sezona !!

Miroslav
21.12.08., 12:41
Ok, to daje odgovore na većinu naših pitanja. Hvala za info o temperaturi i vlazi.

kimo
21.12.08., 13:29
Hehe, ne znaš ti Žarka :)

Aj nek ti je sa srećom svakako!

zarko
21.12.08., 14:29
hvalaa lepo...i naravno nema na cemu.
nadam se da ce sledece godina biti uspesna, pored ovoliko super likova nebi trebalo da omane ..a i sad vec postoji dobrta "zaliha" zivotinja u srbiji za razmonzavanje

kimo
21.12.08., 19:02
Ej, a kako si uspeo na 27-28 stepeni da dobiješ mužjaka? Ajde na 28 ili malo više ok, ali na 27 mislim da je nemoguće...

zarko
21.12.08., 20:01
moguce ...oni jesu temeprature dependent ali ne 100%
drugo, jako je bitno za pol su prve 2 nedelje embriona.
a sad mi pada na pamet u mojoj sobi je oko 30C leti pa je moguce da i inkubator bude topliji pa je do toga....to cu baciti paznju sledece godine pa da vidim da li raste temp!!!
mada izlaze na 61-62 dana kao i zadnje 3-4 godine a to je na 28C klasika.
ako povecam temp na 29 onda izlaze na 52-56dana...mada su to stari datumi pa ne znam koliko su za oslonac..u glavnom videcemo ove godine !!!

al iznaj, na 28 mahom zenke ali to ne znaci 100% zenke ...zak i na 26 neces dobiti sve zenke ...to bi bilo fatalno za populaciju. takodje velicina agresivnost i boja zavise od temeprature...muzijaci su pitomiji na nizim temp a zenke agresivnije na visim temp...i na visim temepraturama se dobijaju vise zuce jedinke ...(nema veze sa high yellow)