PDA

Pogledaj punu verziju : A. geniculata kod pocetnika



radzaa
19.12.08., 22:10
pozdrav

napravio sam terarium i jako sam zadovoljan kako izgleda.pored treseta koji je po celom dnu sa jedne strane sam sravio malo mahovine i cuvarkucu i taj do mislim da vlazim. ima i jedna mala biljcica sto me je zena nagovorila da zasadim ali neverujem da ce izdrzati na duzi period. uglavnom sad pauk (oko 5cm) sve vremena provodi pod tom biljkom posto mu je to jedino skloniste. dok sam ga drzao u plasticnoj posudici pojeo je dva crva ali sad mi je problem posto se crvi munjevito ukopavaju a nemogu da ga namolim da uzme crva direktno sa pincete. stavio sam posudicu terarijum i ostavio tamo jednog crva. nije ga nasao od juce ali se nadam da ce ga naci uskoro. nemislim vaditi tu posudicu posto neremeti puno izgled terarijuma (providna plastika). nadam se da je ovo do sad sve ok.
e sad sam sa grejanjem u nedoumici posto sam stavio sijalicu od 30 vati iznad terarijuma i u terarijumu je temperatura 23-25C. temperatura u sobi je oko 20C ali ujutro pada na 17C. dosad nisam gasio sijalicu posto se bojim da ce mu preko noci biti hladno. pa me posavetujte sta da radim
ako imate neke stvari koje bi me posavetovali ili promenili iz navedenog hvala unapred
imam problema sa photobucketom ali se nadam da cu postaviti sliku uskoro.
ps. hvala kimo

rassa
19.12.08., 22:21
prvo, ne moras uopste da grejes jer mu sigurno nece buti hladno...za crva, pasacekaj koji dan da on isplete mrezu po celoj posudi pa mu onda daj da jede, verovatno ce je naci....
crva nijje nasao jer verovatno nema mreze u posudi pa ne moze da "oseti" crva

kimo
19.12.08., 22:31
Ako ga hraniš crvima slobodno mu baci u blizini ako ne odreaguje uhvati crva i zgnječi mu glavu pa mu baci pored, poješće on i tako mrtvog ako je gladan. Inače zato sam ti pričao da su crvi nezgodni.

radzaa
19.12.08., 23:10
znaci 17C nije problematicno??? ta temperatura je ujutro oko 6h inace posle toga pocinjemo opet grejati pa je u prostoriji preko 20C

Borko
19.12.08., 23:27
pazi samo da ne pada ispod te temperature (17)

kad isplete mreže onda će imati punu sliku prostora oko nje.

sretno sa genikulatom :)

toncek
19.12.08., 23:50
da pazi na temp.

@Borko- pa ne plete geniculata baš nešto posebno...

Borko
20.12.08., 00:04
sve one pletu...
isplete ona tanku mrežu koja se slabo vidi da bi mogla lakše da osjeti plen.

Malacrass
20.12.08., 02:37
Plete svaki pauk definitivno, makar toliko malo da pokrije svoju velićinu tjela.
Ako malo poprskaš terarij na mjestu di je isplela a ne vidiš, vidjet ćeš da kapljice vode ostanu na mreži. Tako sam ja mislio sa svoju parahybanu, a na krajuje ispalo da je isplela unutrašnjost svoje "kućice" i poprilično izvad nje...

@radzaa daj slike pauka i terarija =)

radzaa
20.12.08., 14:43
http://i536.photobucket.com/albums/ff330/radza_steell/PC180015.jpg

izvinjavam se zbog refleksije na staklu. inace crv vec 2 dana stoji u posudici levo. nervira me sto ga nije nasao. desnu stranu vlazim i mnogo vise vremena provodi na vlaznoj strani! sinoc sam ugasio svetlo i sad ga vise i nepalim.

007
20.12.08., 14:44
Super ti je ter
;););)

Koje su dimenzije

toncek
20.12.08., 14:49
opa,ovo mi se jako sviđa.super je uređeno...

radzaa
20.12.08., 14:59
Koje su dimenzije

25x20x17

hvala vam na pohvalama a verujte mi da sam laik i da me vise ihteresuju tehnicke karakteristike od vizuelnih. ocekivao sam da moja geniculata bude prozdrljivija a ona 2 dana nedira crva. i sve vreme je na vlaznom tresetu a navodno nebi trebala da zahteva mnogo vlage. crv je na suvoj strani u posudici koja se vidi na slici a pretpostavljam da pauki netreba kljukanje nego da ga moze naci i sam. temperatura mu je sad 21 C a nocu pada.

toncek
20.12.08., 15:05
na koliko pada noču?nebrini se kad ogladni nači če ga.tako sam i ja svojoj znao stvit

Malacrass
20.12.08., 15:11
Ljepo uređeno.
Jel to pravo bilje ili plastika. Ako je pravo, pazi samo da nije neko koje bi moglo naškodit tarantuli. jel neke biljke su opasne za njih.

Crva probaš sa pincetom bacit jedno 4-5 cm od nje i kada se krene "vrpoljit" i gmizat ona će ga, ako je gladna, u tren oka zgrabit da ćeš se iznenadit koliko može biti brza =).

Ja osobno ne ostavljam hranu. Ako nije gladna ja ga izvadim. Hranu nudim svaka 3-4 dana. Nekad zna nejest duže nekad svaki put

Miroslav
20.12.08., 15:28
Uradi tako kao što to je Malacrass rekao. Izvadi crva iz te kutijice i baci ga ispred nje. Ako je gladna odmah će odreagovati, a ako nije neće reagovati i onda ga izvadi. Možda jednostavno nije gladna.

Ne da mi se sada sve čitati, ali koliko se sećam ti si nju prebacio u taj ter pre par dana. Najverovatnije još nije isplela niti po tresetu preko kojih bi odetila vibracije, pa zato ni ne reaguje.
Izvadi tu posudicu, baci joj crva, pa ako ga neće, onda ga izvadi i pusti je nekih 3-4 dana na miru. Do tada će sigurno isplesi mrežu. Ako ni tada ne bude jela, onda joj je možda vreme za presvlačenje. Sada ju nemoj uznemiravati tih par dana, da se opusti i privikne na novu okolinu.

Petar
20.12.08., 15:35
Mnogo lep terarijum, meni se bas dopada sta si sve odabrao da ubacis u njega.

Miroslav
20.12.08., 15:38
Piše ti u prvom postu koje je biljke stvio. Pročitaj pažljivije njegovu prvu rečenicu.

Petar
20.12.08., 15:51
Piše ti u prvom postu koje je biljke stvio. Pročitaj pažljivije njegovu prvu rečenicu.

Da procitao sam, kaze da mozda nece biljka izdrzati dugo u terarijumu. Na to si mislio?

Miroslav
20.12.08., 16:01
Ne na to, već da je stavio mahovinu, čuvarkuću i treću biljku, za koju ne zna naziv.

Petar
20.12.08., 16:59
Ne na to, već da je stavio mahovinu, čuvarkuću i treću biljku, za koju ne zna naziv.

Hmmm...ok, ja sam samo komntarisao estetski gledajuci u fotografiju. Nije mi jasno sta zelis da mi kazes.

radzaa
20.12.08., 17:31
ljudi hvala na pohvalama. uglavnom sam odgovorio u prvom postu na sva potom postavljena pitanja ali nije mi problem ponoviti.
najniza temperatura pred jutro padne na 17C
od biljaka mahovina, cuvarkuca i zenina biljcica od 150 din. ovu biljku nisam ni mislio staviti nego sam u planu imao neki komad drveta ali mi je delovalo prenatrpano pa sam izvadio drvo.
upravo sad sam ga nahranio hahahaahahahah sprstio sam crvu glavu bacio mu ispred. sad se gosti

ps. kimo mozes li pretpostaviti kad da ocekujem presvlacenje?

kimo
20.12.08., 17:47
Da, za nekih mesecipo do dva, mada ako je niža noću temperatura, onda će se to prolongirati. Teraruijum je super uređen, jedino što je malo viši, ali brzo će ona porasti pa će biti ok visina, samo pazi ako se penje da nema ništa oštro ispod gde može pasti.

Malacrass
20.12.08., 20:57
zaborvio sam da si napiso koje biljke.
Mislim da na ovom forumu ima popis biljaka na latinskom koje nisu opasne za terarije. Ako nije imam ja popis saćuvo sam za sebe na kompu =).

Samio ti nju hrani i neka raste ljepo. Jednog dana ćeš, vjerujem, i ti imat parenje pa ćeš bit sav sretan kad dobiješ koju stoticu mladih =)

radzaa
26.12.08., 23:11
http://i536.photobucket.com/albums/ff330/radza_steell/PC260080.jpg

sad mi deluje malo natrpano!
primam kritike

Ig0r
26.12.08., 23:17
Meni izgleda skroz dobro. Možda je kokos prevelik ali šta sad. Ili da umesto toga staviš neki panj ili tako nešto da bude prirodnije... Ali pošto sam lenj ne bih ja tu ništa dirao.

rassa
26.12.08., 23:21
meni se dopada ! Mozda je kokos velik jer je T mala ali narasce ona . . .

toncek
26.12.08., 23:59
samo odozgo pritisni kokos da bude manja rupa na ulazu u nutra.ako uopče ide u kokos.ja sam svojoj isto stavio al neče da ide u nutra...

Miroslav
27.12.08., 00:17
Ja bi na tom kokosu isekao dno i onda ga stavio, kako bi T mogla da kopa. Sigurno će hteti, pa je onda bolje da kopa kroz kokos, nego ispod njega, zato što bi moglo doći do neželjenih posledica. Ostale stvari su ti ok.

toncek
27.12.08., 00:19
pošto je geniculata sumnjam da če kopat.to je previše lena T.

rassa
27.12.08., 00:21
ako je mala a jeste onda mozda i kopa

toncek
27.12.08., 00:25
ja sam svoju dobio dok je imala 2cm i nikada nije kopala

Miroslav
27.12.08., 00:29
Moja kopa i preuređuje terarijum kao luda. Sada je sav treset sa jednog dela terarijuma prebacila na drugi deo gde je ranije imala rupu. Napravila je gomilu do poklopca. To je znak i da joj je ovaj mali. Moram srediti ovaj veći i prebaciti ju tamo.

marko
27.12.08., 00:39
pošto je geniculata sumnjam da če kopat.to je previše lena T.Previše lenja tarantula? Toni, jes ti video ovu sliku:
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Ageniculata_0988.jpg

Vidiš ovu gomilu treseta na desnoj strani terarijuma. E taj treset je juče bio ispod onog drveta levo.

rassa
27.12.08., 00:42
bas je vredna, moja je prekljuce ceo ali ceo bozji dan bila na jednom mesto

Miroslav
27.12.08., 00:42
Mrzi me da slikam šta je moja napravila. Očistila je skoro celu polovinu terarijuma od treseta. Ostalo je samo po ćoškovima.

Stalno je kopala, tako da i ja imam totalno suprotno mišljenje od Tončeka za genikulatu.

rassa
27.12.08., 00:51
miroslave stavi slike . . .
danas sam joj dao malu bubu (nas kako je mala, ma . . ) i krene na nju, pa oce, pa nece, pa tamo vamo i niste na kraju. tako sam pokusao nekoliko puta na damn i uvek isto i evo predvece sam joj dao i prenemagala se isto i kad ga je pojela cestila se sat vremena, nije prela ni mrezu, a nema skoro mreze jer sam sve s#### kad sam vadio glupog crva. zakljucak: moja je mrcna, salim se, nije bas aktivna u zadnje vreme, moguce jer s pepresvlacila

toncek
27.12.08., 00:54
blago vama moja se samo tovi.neče ništa...tolko je lena da kad joj je previše za pojest velikog dubija ostavi ga na sredini,a sve moje druge T.ostatke bacaju u čošak.sve seru u čošku ona di stigne heheh,ama baš nikad nije htjela da kopa,al zato je ogromna tijelo joj je pre ogromno ima 18cm u rasponu...

radzaa
01.01.09., 13:10
moja je dva dana zakopana!!!! nema izlaz, ukopala se izmedju stakla i kokosa. ja sam je kao i svaki amater otkopao tako sto sam pomerio sinoc kokos i kad je izasla ja sam kokos vratio na mesto. jutros sam je nasao opet zakopanu na istom mestu. snaci nema izlaza iz te njene rupe, nemogu je nahtaniti a da joj neporemetim mir. a nisam jos probao da je nahtanim tako da neznam ni dali bi jela.
kimo kaze da nije vreme za presvlacenje. ja sam pomerio terarium iznad t.a. peci i sad je temperatura od 26-28C

http://i536.photobucket.com/albums/ff330/radza_steell/P1010083.jpg

toncek
01.01.09., 13:30
makni ter.od peći da se nebi skuhala...neka bude temp.oko 23-24 stupnja ništa joj nesmeta.ako se je ponovo vratila tu nemaš brige,tu se osječa sigurno...al vidječš još šta drugi kažu na to...jedino da je ne prignječi taj kokos!

rassa
01.01.09., 14:24
da, skloni je sa paci jer je u terarujumu vlazno, jos je ona 'zarobljena' pa jos ta toplina zagreva vazuh i ti je prakticno kuvas :))

radzaa
01.01.09., 18:43
nekuvam je:mad:

stavio sam termometar u ravni sa tresetom i to 26-28C ali evo sad sam podigao jos za par centimetara da bude oko 24C. terarium sam stavio na inprovizovane nogarice tako da vazduh struji ispud terarijuma.

MENE INTERASUJE ZASTO SE UKOPAVA BEZ IZLAZA I KAKO DA JE NAHRANIM??????????

Malacrass
01.01.09., 20:28
Tarantula ne morada jed dosta dugo vremena. Po nekoliko

Ti hoćeš reći da je terarij iznad peći ?
To nije pametno, isto kao da si stavio kabal grijać u zemlju.
Ona se ukovapa kako bi se ohladila da joj ne bude vruće a niđe na još veću toplinu.
Temperatura u kojoj se nalaže da tarantula bude je sobna temperatura, a ne tom temperaturm grijat zemlju po kojoj tarantula hoda. tvom slulčaju griješ zemlju odozdola i tada ta toplina ide prema gore jer se zemlja hladi...

U svakom slučaju makni terarij ako je iznad peći.
Metni ga negdje di je normalna temperatura...

radzaa
01.01.09., 21:03
sklonio sam!!!
ma da sam vise nego siguran da temperatura zemlje od 25C nije mnogo. mislio sam da je bolja ta temperatura nego nekih 17C koliko pada ujutro. u svakom slucaju hvala svima na odgovorima.

necu da je diram dok sama neizadje a onda cu joj ponuditi hranu. ma da moram priznati da me jako nervira. drug me zeza da je bolje da sam rovca ubacio u ter..

marko
02.01.09., 00:03
Pretpostavljam da je skoro ubačena u terarijum. To je razlog kopanja.
Ako si dobro izmerio temperaturu i ako kažeš da je terarijum izdignut iznad TA pećke, možeš ga slobodno vratiti tamo. Što se tiče hrane nemoj da se brineš, sačekaj da se navikne na novo okruženje, da postane teritorijalna, da se oseća sigurno. Kada počne da izlazi ponudi joj hranu, nemoj ništa da kopaš i da je teraš van skrovišta.