PDA

Pogledaj punu verziju : Cveta - cyaneo osica



purple_pumpkin
19.12.08., 23:53
Cveta je došla pre 10ak dana kod mene, i odmah odomaćila, jer ju je čekala topla soba, za razliku što mi je do sad bilo oko 10ak stepeni u sobi...sad je njoj super, a meni toplo -nisam navikla :)
Dakle temperatura je oko 20-25 stepeni, a vlažnost oko 40-50%
Premestila sam je odmah u malo veću posudu, stavila grančicu, i par dana kasnije i ceo jedan ćošak je u paučini, nisam mogla da poverujem koliko joj je malo vremena trebalo da to "odradi"...
Inače ima oko 2-2,5cm kad se raširi.

Evo nas i u slici, doduše katastrofa je kvalitet, ali makar to, dok mi se ne vrati foto aparat, onda će biti lepih slika :)

Evo je kako se bori sa crvićem koji je skoro veći od nje
http://i77.photobucket.com/albums/j77/purple_pum/zhivuljke/Besne%20-T-/Cveta/Z034.jpg

http://i77.photobucket.com/albums/j77/purple_pum/zhivuljke/Besne%20-T-/Cveta/Z035.jpg

Od ponedeljka bi trebala da pređe u drugi terarijumčić, jer sam ovaj upropastila kad sam bušila rupe na poklopcu, tj nisam ga upropastila, ali mi ružno izgleda.
Dobiće i neke cvetiće, pećinu... svašta nešto.

Hvala puno Bogici i Nenadu na svemu

007
19.12.08., 23:55
Cekaj koja je ovo vrsta,nista ne vidim

purple_pumpkin
19.12.08., 23:56
c.cyaneopubescens

007
19.12.08., 23:57
A,koliko je stara,velicina i to

Borko
20.12.08., 00:02
slika je loša al se vidi veličina cyana spram crvića... kao da daš bananu odraslom cyanu:):):)
kako li ga je savladao...

StefanovaPomajka
20.12.08., 00:06
Cveta! Mojoj tepam Arahnelina... Šalila bih se sa tobom, pa pih te pitala hoćeš li i mašnicu roze da joj prikačiš, ali to bi ustvari bila šala pre na moj račun, jer ja stalno volim nešto da uređujem i centriram i pravim da bude cakano, pa u i terarijumu za tarantulu...

purple_pumpkin
20.12.08., 00:07
Ima oko 2-2,5cm , ne znam tačnu starost, to ja računam kad tek životinje dođu kod mene.

slika je loša, jer je velika upload-ovana, a nisam uspela sa img tagovima da je smanjim... od ponedeljka stižu bolje slike,taman kad joj sredim terarijumčić.
Savladala ga je lako... ja sam ga u početku malo pridržala pincetom, ali čim ga je ćapila, ja sam ga pustila

toncek
20.12.08., 01:00
to je fobas koliko se vidi,ako nisam u pravu ispravi me!

ako hočeš poslušaj savjet,ako ne ne.

-nemoj davat tako velikog crva paukiću jer je crv baš krupan. neče ga pojesti cijelog i ostavit če dio njega sa strane pa moraš čistit,muči se s njim dok ga ubije...itd.uzmi neke škarice i prepolovi crva na pola,1/3 otprilike i onda kad pojede daj mu drugu polovicu...

purple_pumpkin
20.12.08., 12:41
Jeste, pogodio si.
U početku sam joj na dva dela komadala crviće, ali su mnogo žilavi, pa sam pokušala ovako, i ostao je jako mali deo od njega...
Ostali crvi su manji, ovaj je bio kapitalac

toncek
20.12.08., 13:32
hehe:D mislim možeš davat samo če ti on ostavljat ostatke koji ti mogu navuč one dosadne parazite kako li se več zovu,mali beli i slična sranja...

purple_pumpkin
20.12.08., 13:43
Cveta! Mojoj tepam Arahnelina... Šalila bih se sa tobom, pa pih te pitala hoćeš li i mašnicu roze da joj prikačiš, ali to bi ustvari bila šala pre na moj račun, jer ja stalno volim nešto da uređujem i centriram i pravim da bude cakano, pa u i terarijumu za tarantulu...

:)) neću roze mašnicu.. ali možda stavim ljubičastu :D
Ime je dobila iz serije Crni Gruja, Cveta- je Boletova prasica :D

Toncek, izvadim ja te ostatke bez problema, uopšte me ne napada, niti išta, ona bleji u svom kraju i to je to... nadam se da će tako i ostati, a bogami ni ja neću da prizivam zlo. Luda jesam, ali ne toliko :D

toncek
20.12.08., 14:57
Cveta hehe fora..:D
ok onda nemoj da te šta brine...

marko
20.12.08., 20:32
Cekaj koja je ovo vrsta,nista ne vidim


A,koliko je stara,velicina i to

007 jesi li se nekada potrudio da počitaš prethodni post ili samo gledaš slike i pucaš pitanja onako kako ti padnu na pamet? U naslovu teme piše: "Cveta - cyaneo osica", cyaneo = cyaneopubescens. Ovo i ne moraš da znaš pa ti neću puno zameriti. Na drugo pitanje zato moram da ti zamerim jer jasno u prvoj poruci piše: Inače ima oko 2-2,5cm kad se raširi. Zamolio bih vas da makar pokušate da pročitate ono što drugi pišu, ispoštujte makar taj njihov trud pri pisanju.

007
20.12.08., 21:03
Dobro,sve sam u nekoj zurbi pa ne mogu sve da procitam.

nenad
21.12.08., 03:06
Ti nemaš vremena da sve pročitaš, a misliš da će drugi imati vremena da ti odgovaraju na pitanja. I milsiš da moderatori imaju vremena stalno da idu i brišu nepotrebne postove. Ovo je vređanje i ljudi koji pišu postove i ljudi koji uređuju forum. I ako ti smatraš da si u žurbi sa 12 godina, šta misliš da li su možda i ljudi duplo stariji od tebe u žurbi, jer verovao ili ne, imaju mnogo više obaveza od tebe. A opet odvajaju vreme za smisleno pisanje po forumu, ili uređivanje istog.

purple_pumpkin
21.12.08., 06:28
Realno ako već nemaš vremena, pročitaj sad, odgovori kad budeš imao vremena, ili nemoj uopšte.
Meni nije teško da odgovorim na nešto što sam već napisala ako mi vreme dopušta, ali opet, ne znam zašto bih se ja ponavljala, kad je lakše pročitati pažljivije tekst koji sam več napisala.

007
21.12.08., 11:17
Izvinjavam se,nece se ponoviti.:sweat::sweat::sweat: