PDA

Pogledaj punu verziju : Problem medju kolonijama zive hrane



Zeus
21.12.08., 12:32
Jutros sam primetio na velikoj kutiji, u kojoj drzim tri kolonije ( letaris, dubije, super crve) da su se na rubovima pojavile sitne male bubice jedva vidljive golim okom. Sta bi to moglo da bude i cime da se suzbije?

Miroslav
21.12.08., 12:38
To su ginje i pojavljuju se kada je vlažnost velika i kada ostane neka sočna hrana (voće, povrće) u kutiji sa bubama. Nisu štetne, ali nisu ni poželjne. Obično se uklanjaju sniženjem vlažnosti ili tako što ćeš da opereš kutija ba bubama i promeniš im podlogu. Teško je otarasiti ih se.

Bluie
21.12.08., 13:38
Ma grinje su uobicajne, samo malo snizi vlagu...Mada, moze da bude problem sto ce jesti ooteke lateralisa...meni se to desavalo. :(

Stufy
21.12.08., 14:42
Koje su bubice boje?

Zeus
21.12.08., 15:09
Bele boje,natero sam sebe da sve pretrebim valjda cu uspeti u poduhvatu da ih potamanim:mad: ili smanjim

Stufy
21.12.08., 15:39
Verovatno su grinje kao sto i drugi kazu. Kod mene u brasno su se uselile neke bas sitne Coleoptera i morao sam da unistim kolonije. Nije pomoglo isusivanje... Ali one su bile crne.

Miroslav
21.12.08., 17:15
@Zeus : moram da te razočaram. Ti si ubio smo one grinje koje si trenutnutno video. One se zavlače u svaku pokotinu + ima ih i u supstratu/podlozi. Vratiće ti se kad tad.

Zeus
21.12.08., 17:42
Svaku jedinku iz koloknije sam izvadio, nisam stavio podlogu, prebacio sam ih u druge kutije. Stari supstrat je unisten i stavljeno je sve novo, jedino ako su ostale grinje na jedinkama. Upravo sam zavrsio dubije i letarisi, ostali su mi samo jos fabusi, oni su sad na redu.

Miroslav
22.12.08., 02:34
To sam i ja sve radio i onda sam miran neko vreme i potom se ponovo pojave. Problem je u tome što se one normalno nalaze u stanu, samo naravno ne u toj količini kao kad se zapate u kutijama sa bubama.

Zeus
22.12.08., 19:35
Spaliti stan:flamethrower: Drugar mi je reko kad je video sta sve drzim u stanu "ovde u zgradi ima da placaju da uzmes stan,a ne ti njima kad kupujes budeli to pobeglo iz kutija"mislio je na kolonije:th_ROTFLMAO:

silwert
22.12.08., 21:11
grinje smrt za kolonije bilo cega ja kada se pojave u kolonijama sa fobasima ili bilo kojim crvima jednostavno bacim i ispocetka
kod dubia samo stavim sijalicu da isusi vazduh i one pocrkaju na neku razumnu kolicinu i onda imam mira par meseci i opet ispocetka tako je i sa drugim bubama:W

Zeus
23.12.08., 20:09
Hvala na savetu