PDA

Pogledaj punu verziju : Piton



freepartyman
23.12.08., 02:02
Novi clan ekipe:)

http://i43.tinypic.com/sctd9s.jpg

Na slici izgleda veci nego sto jeste:)

burmanac
23.12.08., 18:44
Cestitam brate na burmancu ali napisi malo vise koliko je star koliko je dug jel znas pol.Jos jednom cestitke ali da znas ON je velika odgovornost i savjetujem ti da ga sto vise drzis po rukama a takodje da ga das i ljudima koji ti dolaze kuci vjeruj da nezelis da ti naraste a da bude polu divlji.Da i jos jedan savjet redovno ga hrani.Ako te nesto interesuje samo pitaj.

nenad
23.12.08., 19:06
Cestitam brate na burmancu ali napisi malo vise koliko je star koliko je dug jel znas pol.Jos jednom cestitke ali da znas ON je velika odgovornost i savjetujem ti da ga sto vise drzis po rukama a takodje da ga das i ljudima koji ti dolaze kuci vjeruj da nezelis da ti naraste a da bude polu divlji.Da i jos jedan savjet redovno ga hrani.Ako te nesto interesuje samo pitaj.

Odlični saveti! Redovno ga hrani i uzimaj u ruke. To je jako bitno, kad čuvaš manje zmije i nije, ali za pitona je bitno.

freepartyman
23.12.08., 19:21
Piton je muzijak,star cetiri meseca dugacak 80 cm:)
Ja ga sad trenutno hranim na svake dve nedelje..Juce sam ga uzeo,malo je sistao juce ipak je bio pod stresom od prevoza:) Pripitomicu ja njega brzo:)


Cestitam brate na burmancu ali napisi malo vise koliko je star koliko je dug jel znas pol.Jos jednom cestitke ali da znas ON je velika odgovornost i savjetujem ti da ga sto vise drzis po rukama a takodje da ga das i ljudima koji ti dolaze kuci vjeruj da nezelis da ti naraste a da bude polu divlji.Da i jos jedan savjet redovno ga hrani.Ako te nesto interesuje samo pitaj.
Druze posto si mi ponudio pomoc moram da te pitam:)
Da ga hranim na nedelju dana ili dve??

nenad
23.12.08., 20:10
Nemoj na nedelju dana, hrani ga na 10-15 dana. Ali, mislim da on ima više od 4 meseca. Ako ima 80cm, sigurno je stariji.

freepartyman
23.12.08., 20:15
Mislim da se izlegao u junu ,znaci 6 meseci:) ispravka;)

burmanac
24.12.08., 17:33
Nisi napisao cime ga hranis.Ovako ako je jedan mis u pitanju onda jednom nedeljno a ako dajes vise kom miseva ili pacova onda slobodno na deset dana ali ako u tih deset dana neizvrsi nuzdu sacekaj da to napravi pa ga onda nahrani,i isto tako obezbjedi mu bazen gdje moze da stne cijel.

freepartyman
24.12.08., 17:55
Pa ja ga jos nisam hranio,uzeo sam ga pre par dana. Razmisljam da ga hranim sa odraslim misem,znaci na nedelju dana.On mi jos uvek izgleda mali za pacova,mada mogao mi nekog malog:)
Pretpostavljam da mislis na bazen zbog presvlacenja ili...?

gava
24.12.08., 18:24
Burmanci vole da se okupaju s vremena na vreme, ali posuda sa vodom je najpre zbog vlage, a i zbog pica obavezna. Zato treba biti dovoljno velika da zmija moze cela da stane u nju. Nije obavezno da ce uci u vodu kad mu dodje vreme. Oni se dosta slicno drze kao boe. Ako se slucajno pokaki u posudu sa vodom, treba odmah ocistiti posudu i zameniti vodu

freepartyman
24.12.08., 18:43
Znam ja to imao sam bou..NEgo kapiram mozda vole da se kupaju..Moja boa nikad nije usla u posudu. Mada to zavisi od zmije do zmije;)

burmanac
28.12.08., 17:49
Sa burmancima nikada neznas,po nekoliko mjeseci samo piju iz posude za vodu i onda im dodje period da danima nece da izadju iz vode.Moji uvjek dobiju svjezu vodu svaka tri dana osim ako u medjuvremenu ne izvrse nuzdu u njega u tom slucaju cim vidim mjenjam vodu.

freepartyman
28.12.08., 18:15
Stavicu mu najvecu mogucu posudu pa neka uziva;)

gava
29.12.08., 08:57
Posude za vodu kod zmija se uvek pune do pola, a ne skroz. Ukoliko zmija odluci da udje. da ne isprosipa sve po terarijumu i napravi haos. Velicina posude je relativna stvar, posto sve zmije imaju mogucnost zauzimanja veoma malog prostora kad se sklupcaju. Moja boa kad je bila dugacka 60cm usla je cela u teglicu visine 10cm precnika 5cm...

freepartyman
21.01.09., 23:11
Nove slike:)
http://i39.tinypic.com/2qaiiyw.jpg http://i43.tinypic.com/20rmz4h.jpg

freepartyman
28.01.09., 02:32
Slika kaveza:)
http://i40.tinypic.com/2qxx84o.jpg

b.tibor
28.01.09., 12:00
Lep ti je terarijum,samo se bojim da se ona ne bi ispekla od sijalice.Mozda se varam,ali cini mi se da je sijalica direktno u terarijumu,i da je ona moze dohvatiti.Izvini ako nisam u pravu,dobronamerno sam pitao.Pozd.

freepartyman
28.01.09., 13:18
Sijalica je u terarijumu;) ja sam razmisljao o tome, ali nikad nisam imao problem ;) pozz

kimo
28.01.09., 13:50
To što nikada nisi imao ne znači da nećeš imati :) Ja bih ti savetovao da je staviš inače na drugim terarijumima iznad mrežice za ventilaciju.

crow
28.01.09., 18:05
kod mene su u svim terarijumima sijalice unutra i nemam problema

nenad
28.01.09., 18:24
Sinoć smo Stufi i ja bili kod druga, kome je baš juče pukla sijalica u terarijumu sa iguanama. Mislim da za guštere ne mora da bude toliki problem, ali kad se masivna zmija nasloni na staklo, to može da bude gadno. Znam i čoveka kome je sijalica zapalila piljevinu u terarijumu i jedva su spasili bou da ne izgori.

Stufy
28.01.09., 18:38
Ja bih je izolovao nekom mrezicom ako vec ne moze da stoji izvan terarijuma. Neko na forumu je vec dao ideju da se koriste one kao case od zice u kojima se drze olovke i spajalice na pisacem stolu. \meni se ideja skroz svidja, a te zicane case mogu da se kupe u Tempu za 80 i nesto dinara.

freepartyman
28.01.09., 20:14
Piljevina je lakse zapaljiva od treseta,a i moja sijalica je dovoljnio daleko od podloge tako da mislim da nemoze da se zapali;)
A i znam ljude koji drze godinama vise zmija sa sijalicama unutra i nisu imali nikakav problem..Sigurno da je sijalica napolju bezbednije resenje..;) Nego ljudi kako vam se svidja enterijer terarijuma:)??

gordond
28.01.09., 22:07
Mislim da se dosta puta raspravljalo o sijalici u terarijumu. Naravno da su mnogi drzali sijalicu u terarijumu a da se zimiji nista nije desili, ali takodje ima i onih kojima se desilo. Verovatno se nista nece desiti, ali postoji i velika sansa da se desi, cak i veca nego sto mislis. A kad se desi, posledice su teske opekotine pa cak i smrt zmije. Niko te ne tera da stavis mrezicu, nego ti svi daju savet da sprecis eventualne posledice, a sta ces odluciti ostaje na tebi...

nenad
28.01.09., 22:27
Da se vratimo na temu. Mislim da ti je terarijum skroz ok. Stavi još nešto za penjanje i skrivanje i biće dobar. Moj piton voli da se krije posle obroka, i pred presvlačenje, pa ga danima ne viđam. Napravi i ti tvom nešto tako.

freepartyman
28.01.09., 22:37
Napravio sam mu jedan ''hide'' pored posude za vodu nevidi si dobro na slici koju sam postavio..U proslom terarijumu se nije sakrivao a imao je gde..Mozda nevoli zmurke:D:D
Da je loptasti stavio bi mu pet 'hide'' boxova:D:) Kad smo kod penjanja,sinoc je padao samo tako ,popne se na granu pa padne..i tako jedno deset puta..Videcu da uzmem neke nove zanimljive panjeve,pa neka se pentra do mile volje.. Od prosle nedelje jede mrtve miseve,nista taj neodbija:)

Stufy
31.01.09., 11:19
Lep je terarijum, svaka cast. Jesu li ono vestacke biljke po coskovima? Kako to da ih piton ne iscupa prolazeci preko nih i oko njih?

freepartyman
31.01.09., 16:45
Hvala Stufy;) Biljke su vestacke sa malim postoljem, i nisu zakopane u zemlju..On kad vileni nocu ponekad obori onu u desnom uglu, penje se na nju itd..;)

Stufy
01.02.09., 18:03
Bas sam se pitao kako to da ih ne iscupa. :) U mojim terarijumima sa zmijama ne prezivljava nista sto je labavo pricvrsceno.

freepartyman
02.02.09., 03:58
Juce sam malo bolje namestio biljke, i gle cuda sinoc ih nije srusio:)
To je i onako privremeno,cim jos ''malo'' poraste sve to mogu komotno da izbacim, samo cu da ostavim posudu i jedan panj da moze lakse da se presvuce;)