PDA

Pogledaj punu verziju : Kamenčići/pesak kao podloga - Split iz: Moj prvenac



toncek
23.12.08., 23:43
http://img139.imageshack.us/img139/8215/2908835534ea81911c0eio0.jpg

ovde ja za podlogu sve neki pesak sitni.zanima dal to može bit tako smithiju i dal bi smetalo da mu stavim koji kamen oblutak onako na treset? i zanima me kojim se još paucima može staviti kamen? mislim onako na pokoji kamenčić...

rassa
23.12.08., 23:46
smiti zivi u takoreci kamenitim predelima pa je pozljno staviti kamenje, kamencic

Malacrass
23.12.08., 23:58
Koji je osnovni razlog zašto terba izbjegavati sitni pijesak ?

Ja sam mislio da je ćisto iz razloga jel je pijsak, taj sitni, poprilično oštar i za ljudske noge, a kamoli za tarantule koj su i ovako jako "mekane i osjetljive"?

nek me netko ispravi ako to nije razlog

Geni
24.12.08., 00:42
Nije to razlog. Kopanje i održavanje vlažnosti su najosnovniji razlozi. Neće tarantuli ništa biti na pesku (u smislu da se povredi) samo joj nije prirodna podloga. Čak joj neće ni smetati prilikom jela jer ne gura hranu kao gušteri pa neće uneti pesak u sebe.

Malacrass
24.12.08., 01:32
Aha... Baš ponekad živim u neznanju na kubik.

a recimo neki kamenje veličine cca nokta na ruci nema štetnog učinka ako je recimo na nekom djelu terarija!

Geni
24.12.08., 01:34
Nema naravno. Ima još jedan razlog zašto ne treba stavljati kamenje a to je eventualna povreda tarantule. Ako padne sa stakla na kamen može da se povredi. Isto tako ako kopa ispod pa joj se obruši.

U principu, treba se držati treseta i nekog panja ispod kog može da kopa.

Geni
24.12.08., 01:35
Marko, ajde lepo rasparčaj ovu temu da sve bude na mestu. Ako stigneš naravno.

Miroslav
24.12.08., 02:16
Ja mojoj cyano držim kamenčiće poslegane u ćošku keeper-a. Tu joj je teže da se penje, a ne veruje da će na tom mestu kopati, zato što sam joj ubacio panj. Dakle ubaci slobodno kamenčiće, samo gledaj gde ih stavljaš i uz to joj obezbedi neko sigurno mesto za kopanje.

toncek
24.12.08., 11:02
ja sam mislio ubacit koji kamen onako plosnati a širi možda 5*5cm da ima onako malo...negdje od ruba stakla..