PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma vagans



IV@N
24.12.08., 13:50
khmkhmkhmkhm :D znaci odlucio sam da kolekciju prosirim za jos jedan primerak...ala ste me navukli ::D salu na stranu nego:

1terarijum
2velicina
3temperatura
4brzina(da li je za ruke)
5zivotni vek
6agresivnost
7ako sam nesto zaboravio.....

Riddler
24.12.08., 14:19
Iz mog skromnog iskustva:

1-nisam siguran
2-do nekih 13cm
3-kao i za vecinu tarantula, sobna, ako ne pada ispod 20
4-moja mala (ili mali) je prilicno mirna, ali nisam je drzao u ruci
5-kako sam nasao muzjak 1-2 godine, zenke do 15
6-meni deluje vise defanzivno, ako se uplasi povuce se
7-vlaznost mala (cep i malo poprskati sa vremena na vreme)

marko
24.12.08., 14:35
7ako sam nesto zaboravio.....Zaboravio si u Google da ukucaš: Brachypelma vagans care sheet, takođe si zaboravio da pročitaš ovu temu:
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2627&highlight=vagans

Geni
24.12.08., 14:38
I na kraju odgovor... Sve isto kao smithi uz maaaalkice više vlage, mada i ne mora.

marko
25.12.08., 13:21
Evo, tema sređena, može se nastaviti priča o vagansu, ako ima potrebe.

toncek
25.12.08., 14:21
ja od brachypelmi imam samo smithija i opče nije agresivna,a za vagna sam čuo baš suprotno.da li je stvarno agresivan ili?

Geni
25.12.08., 14:26
Pa može da bude malo agresivniji ali nije uvek. Imam ja jednu jako nervoznu smithi koja baca dlake ako je popreko pogledaš (a imam i boehmei koja maltene ne baca uopšte).

Imam ženku vagansa koja nikada ne baca dlake i ne napada ali zato kopa kao lividum i beži u rupu na najmanju vibraciju.

toncek
25.12.08., 14:30
hmm a da to isto ovisi o više stvari.isto kako mi je Bifrost rekao ako nediraš pauka i samo mu daš hranu i povlžiš zemlju da če s vremenom bit jakoo agresivan jer se osječa sigurno...

Geni
25.12.08., 14:32
Ja ni jednu tarantulu ne diram. Naročito ne kada malo porastu. U tome nema razlike između njih. Jednostavno, svaka ima svoj karakter.

DJURA87
25.12.08., 14:32
moja vagans se zavukla u zemlju vec 3dana bleji cim pipnem terarium ona se jos nabije u zemlju od straha

Geni
25.12.08., 14:37
Ne pipaj terarijum. Ne vole vibracije a naročito ne kada su u novom staništu.

toncek
25.12.08., 14:43
ni ja svoje nikad ne diram,pogotovo ne geniculatu,ajme to je predator,dubija odraslog u prašinu stavlja...

Nemanja
25.12.08., 15:32
Opet prica o ponosanju tarantule?? Zar nije ustanovljeno da se svaka ponasa "na svoju ruku"??? :D:D:D
Mozda je malo off, ali moram samo da kazem da moj vagans poludi kad pustim muziku u sobi, pogotovo kad slusam nesto sa malo vise basa...
Naprosto pocne da trckara po zidovima kipera i ne zna gde ce. Inace je jako mirna i kad podje da se pomeri, nigde ne zuri, cak i kad je cacnem da predje u drugu ciniju :).