PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantulu na ruku - Split iz: Brachypelma vagans



DJURA87
25.12.08., 00:57
ja swoju stavljam na ruku ali je mala ima 2-2.5cm sad bi treabala da mi se presvuce ocekujem ali polako kada je stavljas na ruku i nemoj da duvas u nju Grammostolo pa posle Brachypelme rod mozes da stavljas na ruku kolko ja znam a sa ostalim rodovima tu vec malo teze ali sve zavisi i od pauka ;)

Miroslav
25.12.08., 02:55
Ne shvatam zašto uvek neko piše kako da se T drži na ruci. Neko ko ne zna mnogo o njima, shvatiće to kao sasvim normalnu stvar i onda će ju stalno motati po rukama.

Ig0r
25.12.08., 02:57
Sve T možeš da uzmeš u ruku ali pitanje je da li je to poželjno ili nije. Nedavno je bilo reči o mogućim posledicama toga. Osim toga to i nisu životinje za igranje ali ko voli nek izvoli. Samo se upoznaj prvo sa svim mogućim posledicama takvog ponašanja pa napravi matematiku da li trebaš i ili ne trebaš to da radiš...

DJURA87
25.12.08., 03:07
iskreno tarantule volim a kolko znam da je grammostola najmirnija ja imam g.rosea,g.aureostriata,b.vagans,stavljo sam ih po rukama g.a i b.v sam samo jednom stavljo i nemam nameru vise dok g.r sam stavio za 8meseci dosta puta i obozavam je zato sto mi je to prvi pauk cito sam da je ujed pcele i da moze da se dobije temperatura ili slicno kako god treba ici kod doce posle ujeda :D

marko
25.12.08., 11:20
Ne može se reći Grammostola je najmirnija, sve je to individualno, od tarantule do tarantule.
Čitao si za ujed, ali te reakcije koje si naveo su u slučaju da NISI alergičan na otrov tarantule.
Pored ujeda, jesi li čitao za iritirajuće dlačice? Nisi.

DJURA87
25.12.08., 12:43
iritirajuce dlacice baca b.boehmi ili ?? znam da se od njih kija!

rassa
25.12.08., 12:47
sve bacaju dlacice kada se osete ugrozeno...samo sto b.b. baca mnogo cesce

marko
25.12.08., 13:48
Uh, ne bacaju SVE tarantule iritirajuće dlake. Samo vrste "novog sveta", vrste "starog sveta" nemaju te dlake. Pored toga, ne bacaju sve vrste novog sveta te dlake, kod nekih je potreban direktan kontakt (kao npr. kod Avicularia).


@Đuro, Đuro brate... ne kija se od iritirajućih, reakcija na njihovu izloženost nije jedinstvena, možda neko od njih kija. Uglavnom izazivaju: blagi svrab, crvenilo, malo jaču iritaciju, jaču alergijsku reakciju... gušenje... anafilaktički šok, smrt... Nema dalje. Eto kad moram tako da odgovaram ljude od puštanja po rukama.

DJURA87
25.12.08., 15:54
Uh, ne bacaju SVE tarantule iritirajuće dlake. Samo vrste "novog sveta", vrste "starog sveta" nemaju te dlake. Pored toga, ne bacaju sve vrste novog sveta te dlake, kod nekih je potreban direktan kontakt (kao npr. kod Avicularia).


@Đuro, Đuro brate... ne kija se od iritirajućih, reakcija na njihovu izloženost nije jedinstvena, možda neko od njih kija. Uglavnom izazivaju: blagi svrab, crvenilo, malo jaču iritaciju, jaču alergijsku reakciju... gušenje... anafilaktički šok, smrt... Nema dalje. Eto kad moram tako da odgovaram ljude od puštanja po rukama.


hm smrt zanimljivo salim se brate taj svrab se desava kad dlacica dodirne kozu ili kad je udahnes:confused:

Geni
25.12.08., 15:55
Evo jedna tema o tome http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5178 (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5178&highlight=iritiraju%C4%87e)

A ima ih baš dosta.

Miroslav
25.12.08., 15:57
Kad dodirne kožu, svakako nastaje svrab. I kad udahneš, dolazi do svraba ali i malo gorih posledica, a to su ti to gušenje, alergija i anafilaktički šok, što ti je Marko naveo. Anafilaktički šok, ukoliko se na vreme ne reaguje, završava se smrtnim ishodom.