PDA

Pogledaj punu verziju : Nova zverchica...



Petar
25.12.08., 15:28
Evo Gerrhosaurusa flavigularisa, koji je od juce kod mene.
Jeste plasljiv jer je WC, ali se nas dvojca odlicno slazemo. Ima sve potrebne uslove u startu i uziva u svom novom terarijumu. Sada cu polako da mu opremam terarijum jos malo.

Koji su vasi saveti za najlakse pripitomljavanje divljeg gerrhosaurusa?


http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Pets/004-resized.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Pets/011-resized.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Pets/016-resized.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Pets/009-resized.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Pets/012-resized.jpg

ACO87
25.12.08., 15:38
Extra!!! Prelep je guster i ter...super...sve pohvale....

kimo
25.12.08., 15:42
Moraš imati mnogo više svetla u tom terarijumu jer su to dnevni gušteri, kupi UV neonku hitno jer će ti to pomoći da bude svetlije, a samim tim i lepše. Nema tu pravila, uzimaj ga što više u ruke, ali polako i pažljivo, ne idi mu iznad tela, nego spreda rukom i to je to.

Petar
25.12.08., 15:44
Moraš imati mnogo više svetla u tom terarijumu jer su to dnevni gušteri, kupi UV neonku hitno jer će ti to pomoći da bude svetlije, a samim tim i lepše. Nema tu pravila, uzimaj ga što više u ruke, ali polako i pažljivo, ne idi mu iznad tela, nego spreda rukom i to je to.

OK, hvala na savetu. Uzecu neonku sto pre, slazem se da je to sad hitno.
Ovo sto trenutno ima je UVB od 75W u terarijumu. To je sad za prvu nuzdu...

Dheva
25.12.08., 16:13
lep lep stvor :)

markozmaj
25.12.08., 16:16
Super zver i ja planiram jednog!
http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=5108

Stufy
25.12.08., 17:02
Super guster, cestitam. Koliko je veliki? I gledaj da ga uzimas ujutru u ruke pre nego sto ti se podigne temperatura u terarijumu jer su tada najmirniji. Koliko ja znam ne bi trebao d imas problema sa njim jer ne vaze za nervozne gustere, vec bas mogu da se drze po rukama. Ostalo je vec napisao Kimo. Jel to spiralna UVB neonka za obicno grlo?

zarko
25.12.08., 18:01
75w uvb??
to je na normalnom grlu????
moj savet je uvek neonska cev uvb od 18W
treba vise svetla

ako ga drzis u ruci, onda je to po meni dovoljno pripitomljen :)

purple_pumpkin
25.12.08., 21:43
Hehe, kako pokušava da ti se izmigolji iz ruke :p
Baš ti je ružan... pu pu pu :D

Petar
25.12.08., 22:59
... Jel to spiralna UVB neonka za obicno grlo?

Ne to je sijalica "reflektorka" od 75w.


75w uvb??
to je na normalnom grlu????
moj savet je uvek neonska cev uvb od 18W
treba vise svetla, ako ga drzis u ruci, onda je to po meni dovoljno pripitomljen :)

Da, u normalnom grlu. Za sada se super sunca, deluje mi ok. Doduse videcu da sto pre nabavim neonku, samo da mu napravim poklopac za terarijum prvo.




Baš ti je ružan... pu pu pu :D

Tvoje chinchile su ruzne i debele i dlakave i fuj, fuj, fuj, fuj....:p:p:p:p:p

purple_pumpkin
25.12.08., 23:34
Tvoje chinchile su ruzne i debele i dlakave i fuj, fuj, fuj, fuj....:p:p:p:p:p

AAAAA ! Kako se usuđuješ da kažeš tako nešto ?! :eek:
OMG!
Lepi su! Beži tamo, ... :p

Petar
25.12.08., 23:55
Tvoje chinchile su ruzne i debele i dlakave i fuj, fuj, fuj, fuj....:p:p:p:p:p


Salio sam se naravno. ;)

purple_pumpkin
26.12.08., 00:17
Pamtim pa vratim... :evil:

Stufy
26.12.08., 00:20
@ Gekon Nije to nista ne brini.
@ Petar Jesi li siguran da je UVB? Ja sam vidjao do sada samo UVB kao neonku, spiralnu i obicnu. I koliko je kostala?

burmajam
27.12.08., 02:03
Divan primerak. Jel' kopa supstrat? Moj major baca na sve strane, kao da sam uzeo jazavicara! :D A sto se tice njihovog drzanja u rukama, generalno se malo bune kada ih uzimas, ali onda su ql, barem ovaj moj i par koje sam imao priliku da drzim.

Petar
27.12.08., 03:43
@ Gekon Nije to nista ne brini.
@ Petar Jesi li siguran da je UVB? Ja sam vidjao do sada samo UVB kao neonku, spiralnu i obicnu. I koliko je kostala?

Evo pogledao sam, ipak je UVA. Ucinilo mi se jer su mi je u prodavnici dali kao UVB. Iskreno, ni sam ne znam sta ove skracenice predstavljaju.
Zaboravio sam koliko je kostala nazalost. Mislim da nije preko 100 din.


Divan primerak. Jel' kopa supstrat? Moj major baca na sve strane, kao da sam uzeo jazavicara! :D A sto se tice njihovog drzanja u rukama, generalno se malo bune kada ih uzimas, ali onda su ql, barem ovaj moj i par koje sam imao priliku da drzim.

Kopa vrlo, vrlo malo. 95% vremena se sunca i miruje. I ovaj se buni kad ga uzmem u ruke, ali dobro, ako si pazljiv i ne pravis nagle pokrete, relativno su mirni. Posle koliko vremena su tvoji prestali da se cimaju kad ih uzimas u ruke?

zarko
27.12.08., 03:52
nabavi uvb ..mada su ti verovanto 100X rekli u predhodnim postovima :)

Stufy
27.12.08., 06:24
Vidim da ti pise kao lokacija Beograd. U pet Centru imas UVB lampe koje idu na obicno sijalicno grlo i mislim da je cena oko 1500 din tako da je to malo skuplje ali ti je neophodno. I jos treba da znas da moras da je menjas na najvise godinu dana. Ima i clanova foruma koji ih prodaju (kao obicne neonke uglavnom) i mislim da bi ti to bila jeftinija varijanta. Kontaktiraj Zarka preko pp mislim da on ima u ponudi.

Ako hoces vise da procitas o UVB ima toga u temama o dnevnim gusterima (tokai, b. agama, iguana ...).

kimo
27.12.08., 13:39
Tokai gekon nije dnevni gušter i ne zahteva UVb :) Imaš u pet centru tih neonki koliko sam ja skontao od drugih članova.

Stufy
27.12.08., 16:49
Moja greska. Mislim na dnevne gekone a pisem tokai jer trenutno uredjujem terarijum za istog pa samo o tome razmisljam. :) Izvinjavam se na lapsusu.

burmajam
28.12.08., 02:15
Posle koliko vremena su tvoji prestali da se cimaju kad ih uzimas u ruke?

Pogresno si me skontao. Ja imam samo jednog, ostale koje sam uzimao su bili od dobavljaca. Neki su se cimali mnogo a neki skoro ni malo. Moj se i dalje nekada puno buni kada hocu da ga uhvatim. Zakopava se i krije iza panjcine, ali nekada je skroz miran. Nisam jos uspeo da provalim od cega mu zavisi raspolozenje, mada ga imam tek oko 2 meseca.