PDA

Pogledaj punu verziju : Macaklini-gekoni (inkubacija)



toncek
27.12.08., 15:24
Kupio bi si macakline ili gekone i razmnožio bi ih...i sad sam gledao na jednom dokumentarcu da npr.napare se macaklini i ženka izlegne 4 jaja i da ako je temperatura viša oko 31-35 stupnjeva da če se izleči mužjaci,a ako je niža oko 25 stupnjeva da če se izleči ženka...

Da li je to istina,i dal mogu tako ja radit? Mislio sam napravit dva inkubatora sa višom i nižom temp.?

spiderboy
27.12.08., 16:35
pa za kupovinu macaklina kod nas teško ćeš naći ko prodaje,inače mogu se naći uz celo jadransko more,meni je pre 2 godine drugar doneo 2 kom. iz podgorice jako su interesantni,i sa obzirom da su bili iz divljine brzo su se privikli u novo okruženje i prisustvo čoveka,čak dolaze na ruku itd,samo treba paziti ako se uplaši trenutno odbacuje rep,koji relativno brzo posle izraste za otprilike 2 nedelje.
to za temperaturu i polove,pa ako se i na njih to odnosi onda nije uopšte problem ,leopardi se tako legu kontrolisano decenijama,ali ne znam da li se to odnosi i na njih,inače jedu sve što mogu da savladaju nisu probirljivi,svakojaki insekti mogu doći u obzir,nadam se da sam malo bar pomogao

toncek
27.12.08., 17:30
pa jesi pomogao si mi samo što me je konkretnije zanimalo ono oko inkubacije i razlika u temperatiri prilikom inkubacije...da li utječe temp.na izljeganje spolova muško -žensko kod guštera?

spiderboy
27.12.08., 17:48
kod leopard gekona i kod nekih drugih guštera(krokodili,aligatori,kajmani)ima uticaja,ali da li je to slučaj sa macaklinima,to ne znam stvarno,pa probaj malo da izguglaš...