PDA

Pogledaj punu verziju : Misevi u NS



Bojana
27.12.08., 16:00
Planiram uskoro da kupim kukuruznog smuka, pa me interesuje da li u Novom Sadu postoji čovek ili radnja gde bih mogla da kupujem miševe za njega, naravno da ih ima redovno, jer nemam uslova da ih uzgajam, a ni da ih čuvam zamrznute. A ne bih volela da kupim zmiju, pa da nemam čime da je hranim... nije to zaslužila :)

Bojana
27.12.08., 16:01
Nadam se da sam temu postavila na dobro mesto..

StevaNS
27.12.08., 17:01
Ja cu uskoro imati zamrznute miseve u radnji. A zive imam uvek... javi mi se na pm

zarko
27.12.08., 18:10
mozes naruciti od bilo kog iz srbije jer ti paket dodje na kucnu adresu!!
ima par ljudi koji imaju dosta zmija pa oni mogu da ti nabae po korektnim cenama!

StevaNS
27.12.08., 18:31
mozes naruciti od bilo kog iz srbije jer ti paket dodje na kucnu adresu!!
ima par ljudi koji imaju dosta zmija pa oni mogu da ti nabae po korektnim cenama!

Mozda gresim ali nekako imam osecaj da je to bilo upuceno meni.. (mozda zbog uzvicnika?!)
Znam da vecina odgajivaca (ako ne svi) ima predrasude o pet shopovima i to je sasvim razumljivo i u vecini slucajeva istinito, jer vecina vlasnika pet shopova su trgovci i preprodavci i bitna im je smo zarada. Ali, kao sto je neko sa foruma lepo rekao ima izuzetaka.

Elem, Bojana, kao i mnogi drugi, hoce da ima mesto gde moze da ode bilo koji dan i da zna da moze da kupi jednog misa i nahrani zmiju i da je mirna. Tako izbegava cimanje: ne mora da zove telefonom, pa ako jedan nema ima drugi, pa kad moze da posalje itd.

Sa druge strane, SVI odgajivaci(barem koje ja znam) prevrcu ocima kada dodje neko da trazi jednog misa ili pet crva ili sl. I ja ne znam ni jednog koji bi poslao jednog ili dva misa na kucnu adresu (ispravite me ako gresim).

Sa trece strane, cene u mojoj radnji se ne razlikuju od drugih. Naravno da nije isto ako uzmes 5 crva ili 100 ali razlika je u 2-3 dinara. I niko ne moze da mi kaze da zbog toga derem musterije...

Bojana
27.12.08., 18:40
Da važno mi je da imam gde da kupim jednog misa. A naručivati jednog da ti ga pošalju poštom je malo bezveze zar ne? A i nije baš isplativo miš+poštarina pa tako 5 puta mesečno..

zarko
27.12.08., 19:39
DAJ MOLIM TE !!!
zbog 2 -3 uzvicnika !!!!
ja uvek stavljam uzvicnike s sto se tice toga sto kazem da ima je razlog sto nenad cesto ima povoljno miseve ima oto miseve imam ja povremeno mieve(sada ne ) ima i kimo cak (ako se ne varam) zatim stufi mi je skoro slao pa mozda i on ima ,u bg u ima par odgaivaca glodara pa i miseva..a 1000 puta su me navedeni preporucili drugima pa ja volim da preporucim njih !

a ljudi neka pogledaju pa neka kupe gde im najvise odgovara. sto se tice pet sopoava krivo mi je sto n drze teraristiku vise a i kad je drze pobiju sve..cast izuzecima. tkao dame i to ne zanima mnogo...!!

drugo ljudi ne znaju da se oprema i hrana moze slati na kucnu adrsu pa su suzdrzani i gledaju da im bude sto blize.

a ti kao iams miseve male razmnozi ih pa mi javi i ja cu kupiti od tebe !!!

StevaNS
28.12.08., 15:33
Ok. :) Nije ovo bilo upuceno samo tebi. Mislim da je to nekako uopsten stav, pa sam samo iskoristio priliku da kazem svoje misljenje. Za miseve nema problema. Upravo organizujem nesto a kad bude realizovano postovacu..




sto se tice pet sopoava krivo mi je sto n drze teraristiku vise a i kad je drze pobiju sve..cast izuzecima. tkao dame i to ne zanima mnogo...!!



To se slazem. Video sam i kako je bilo i pet centru od kojeg sam vise ocekivao. I bolje da se ne drze zivotinje nego da se drze kako ne treba.. Mozda ce ovaj novi zakon ipak malo da utice i na to..

spiderboy
28.12.08., 21:09
što se tiče kupovine 1,ili 2 miša moram da Krmetu dam pravo,nije da neću da prodam ljudima koji kupuju na komad nemam ništa protiv toga ,ali dobro on kaže zato postoji pet shop a ko hoće da kupi na stotine za to postoje ljudi koji odgajaju,a cena...
pa sad ako imaš jednu zmiju i nećeš puno osetiti po džepu,pa i ako kupiš u pet shop-u,ne znam tačno maloprodajne cene ali ne može biti toliko bolno da bi odustao,recimo da imaš kukuruznog smuka ili neku drugu vrstu colubrida,neka pojede nedeljno 2 miša, nek bude 100din po komadu to je 200 din pa ako je još odrasla životinja jede još redje pa onda ti i nije neki izdatak,više novca potrošimo na neke druge gluposti koje nam i nisu potrebne(cigare,pivo,itd.,hehe)

StevaNS
28.12.08., 23:01
To je veliki problem kod nas. Ne postoji zdravo trziste. Po meni, trebalo bi da se zna: veleprodajna cena se krece od toliko do toliko a maloprodajna drugacije. Znaci cak i ako odgajivac prodaje na komad trebalo bi da poveca cenu. A ovako pet shopovi dobijaju zivotinje po istoj ceni kao i obican kupac i onda ispadne da mi deremo ljude..
Sa druge strane, cesto nailazim na to da mi odgajivac kaze: pa ne moze veleprodajna cena ako uzmes komad dva. Ali ipak cu ja doci jos deset puta u toku godine da uzmem jos, a obican kupac ti uzme tog jednog i ne vraca se vise.
Ajde za papagaje i glodare manje-vise. Ali vi ako hocete da popularizujete teraristiku morate biti svesni da to necete moci samo preko foruma. Mozda ce 10% zainteresovanih da dodju na forum pa da se raspituje danima pre odluke. Ostalih 90% ce doci u pet shop.
Vecina ljudi su gotovaneri (ne u pogrdnom smislu). Oni hoce da prosetaju, vide sta ima i kupe ono sto im se svidja. Znaci uglavnom nemaju veze sa teraristikom ali svidi im se zmija ili guster zato sto su ga videli. Ako pri tom dobiju potrebne informacije od prodavca i znaju da uvek mogu da se obrate za savet- odlicno.
E sad treba da je to fer prodavac koji ce ih upozoriti na sve lose strane drzanja takve zivotinje, ali to na neki nacin i vi mozete da kontrolisete. Ne morate da saradjujete sa nekim za koga mislite da ne pazi na vase zivotinje kako treba.

Nameravao sam ovo da otvorim kao posebnu temu, ali ovako je ispalo nekako spontano. Admini neka prebace ako smatraju da je potrebno. Ali opet u svetlu ovog udruzenja koje je na zacetku, trebalo bi i o ovim stvarima porazgovarati..

spiderboy
29.12.08., 00:20
hahaha,krme nemoj misliti da ko dodje kod mene po jednog miša da će ga kupiti po ceni onog što uzme naveliko,to se kod mene podrazumeva su cene na komad maloprodajne,koje u neku ruku odredjujem po lokalnom pet shop-u koji drži donekle neke realne maloprodajne cene,gledam da svima bude ok

StevaNS
29.12.08., 00:52
E ti si onda jedini normalan do sada..

Bojana
29.12.08., 13:52
Evo da vam u vezi sa ovom raspravom napišem nešto iz ugla nekog ko bi čuvao samo jednu zivotinju. Da čuvam nekoliko zmija trudila bih se da nabavljam hranu od odgaivača i našla bih način da je štekam u stanu, a ovako s jednom zmijom i bez uslova za štek miševa mi je svejedno gde i od koga ću ih kupovati jer miševi u svakom slučaju nisu veliki izdatak, a i manje je cimanje otići do pet shopa nego cimati ljude za jednog miša. A što se tiče cena u pet shopovima to mislim da je normalno da su veće jer moraju i oni nešto da zarade, plate lokal itd. nerealno je da neko radi za džabe...

nenad
29.12.08., 14:04
DAJ MOLIM TE !!!
zbog 2 -3 uzvicnika !!!!
ja uvek stavljam uzvicnike s sto se tice toga sto kazem da ima je razlog sto nenad cesto ima povoljno miseve ima oto miseve imam ja povremeno mieve(sada ne ) ima i kimo cak (ako se ne varam) zatim stufi mi je skoro slao pa mozda i on ima ,u bg u ima par odgaivaca glodara pa i miseva..a 1000 puta su me navedeni preporucili drugima pa ja volim da preporucim njih !


Moram samo da demantujem da imam često povoljno miševe. Ustvari imam ih za sebe, NIKAD nisam prodavao miševe, ni Stufi ih nije prodavao. Stufi i ja smo ih doneli, a ja sam poslao Žarku njegov deo miševa koje smo zajedno uzeli. Da ne bude neke zabune.

zarko
30.12.08., 03:10
nenade, izvini i eto ispravke.
znaci nenad ne prodaje oto ne prodaje ustvari krme izlgeda da s
sam te napao :) :)

StevaNS
30.12.08., 11:43
nenade, izvini i eto ispravke.
znaci nenad ne prodaje oto ne prodaje ustvari krme izlgeda da s
sam te napao :) :)

Sve ti je oprosteno... :th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO:

zarko
30.12.08., 19:21
hvala na razumnosti :) i oprostaju
!!!
:)