PDA

Pogledaj punu verziju : Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata



007
28.12.08., 17:29
;););)Lep je ter,ja sam poceo da pravim skloniste za tarantule od gline,sta mislite o tome.

rassa
28.12.08., 18:11
toncek: super je ter., e a sto si je prebacio
007: neznam sta da ti kazem, stavi slike jad bude godov

007
28.12.08., 18:20
Rasso rekao sam ti vec da nisam u mogucnosti da slikam

Ig0r
28.12.08., 18:41
Tarantuli je potpuno svejedno od čega je sklonište(sve dok nije toksično ili tako nešto; pročitao sam negde da treba izbegavati četinare ali ima tarantula kojima je prirodno stanište četinarska šuma pa nisam siguran). Ono što je bitno je, ukoliko se odlučiš da sklonište bude neki teži predmet, da se pobrineš da to nasmestiš tako da tarantula ne može da se podkopa pod isti jer može doći do smrtnog ishoda ukoliko taj predmet padne na nju i zgnječi je...

toncek
28.12.08., 18:47
ako radiš od gline nek to bude ukopano u zemlju bar 5-6 cm da bude dobro učvrščeno kako kaže grof...

007
28.12.08., 18:54
Tako sam i zamislio to.Bice u obliku pecine

rassa
28.12.08., 19:18
onda nece pasti

Malacrass
28.12.08., 20:30
Ja uskoro pravi sam skloništa.
Mislio sam sa gips masom i u nju umješat suhe trave kao neko vezivo, pa izlit i oblikovat preko nekog kalupa. Kasnije kada se osuši oblikovat sa nekom turpijom ili tako nešta.

StevaNS
28.12.08., 20:35
Nemoj cist gips. Stavi malo peska. Ne znam tacno odnos ali probaj par puta pa ces videti.

Malacrass
28.12.08., 21:24
Mislio sam nešto stavit što bi povečalo gustoću dane dođ do nekog "raspadanja"

toncek
28.12.08., 21:34
samo napravi gušči gips...a ako baš želiš dodaj u njega kvrac pijeska,to ti je onaj kao morski.imaš za kupit u trgovini sa tim materijalom u malim vrečicama...

StevaNS
28.12.08., 21:36
Po mom misljenju obavezno dodaj malo peska, onako od oka, a sto se tice bilja moja preporuka je slama. Ona je jaka a mozes je iseci na komadice koliki ti trebaju. Na zapadu cak grade kuce od slame, kao mi nekad samo malo bolje..:)

Malacrass
28.12.08., 21:56
Kvarc pjesak mogu nabavit, jel radim u tvornici dise on koristi.

Budem još sve javio kada napravim, al probat ću od više mješavina...

Shooree
18.01.09., 19:28
hoću da obložim hranilicu i posudu za vodu u ter za agamu mwanzae nečim da izgleda prirodnije. Uzeo upravo glinamol, piše neotrovno. Boja cigle.

Znači, uzeo bih već postojeću plastičnu posudicu, i oko nje napravio od gline da bude kul, dodao malo peska i slično. Jel to ok? kakvi su rizici u smislu da mi nešto pođe naopako?

kimo
18.01.09., 19:33
Nikakvi, to je bezbedno, znam da je drugarica pravila sklonište.

Shooree
18.01.09., 20:19
hvala! postujem sličke posle.

zanima me, pošto se glinamol suši na vazduhu, da li to znači da ga ponovni kontakt sa vodom može omekšati? pitam, jer mi pada na pamet da celu posudu za vodu možda obložim njime, lepše bi bilo. to jest, tanak sloj glinamola i unutra, gde je voda, a ne samo spolja... da li smem to da radim, u smislu, zna li neko da li se glinamol otapa, pa da mi ne skvikne Gliša od nekog trovanja? mada je neotrovno...

kimo
18.01.09., 20:46
Mislim da nema problema, ali ne mogu da ti garantujem nisam nikada koristio. Mislim da se neće otapati,ali ti svakako probaj to na nečem manjem, pre nego što ubaciš kod guštera.

Bogica1985
18.01.09., 22:25
Skroz će ti se rasturiti u kontaktu sa vodom, sve dok ga ne ispečeš na potrebnoj temperaturi za pečenje gline, a to ti može uraditi samo neko ko ima peć za to.
Čak i da ubaciš u običnu rernu nećeš ništa dobiti.

ghost43
26.01.09., 09:06
Evo ti ideja ako hoces da napravis skloniste kao pecinu.Samo spljostis glinu i iskrivis je u polukrug.Pustis glinu da ti se osusi 2-3dana.Ne moras nista da peces.Pospes treset ili zemlju oko nje i preko i eto pecina.Moja t voli da se uspenje na nju i tu da bleji:)

http://i41.tinypic.com/2hrk461.jpg

Duleslash
07.02.09., 21:22
Skroz će ti se rasturiti u kontaktu sa vodom, sve dok ga ne ispečeš na potrebnoj temperaturi za pečenje gline, a to ti može uraditi samo neko ko ima peć za to.
Čak i da ubaciš u običnu rernu nećeš ništa dobiti.
nije sasvim tachno... relativno davno sam se u slobodno vreme bavio vajarstvom...
pechenje gline nije obavezno i ne mora da se rasturi kad dodje u kontakt sa vodom(zavisi od gline), to moze da se desi ukoliko je stalno pod uticajem vode i velikim pritiskom tezine zivotinje(shto je kod pauka ne moguce)... ja planiram da pravim sklonishte za biducu moju zmiju, terarijum je vec poceo da se pravi... glinu mozesh da i da uzmesh u ciglani , meka kad je mokra a kad se skroz osushi nema razlike sa kamenom, a ako je posle pokvasish moze samo malo da se "nagrize"... bar u mom iskustvu...

gordond
08.02.09., 00:18
Ja sam pre par dana pravio posudu za vodu od neke gline (ne znam koje sve postoje pa necu da lupam. Kad se ''posuda'' osusila ispekao sam je u rerni na 150C 30min. i posle par sati opet ponovio postupak. Cim sam sipao vodu u nju, pocela je da se raspada na svim mestima koji su dosli u kontakt sa vodom.

Duleslash
09.02.09., 00:05
ja sam pravio male statue i kada sam ih umochio skroz u vodu samo se malo "ojela"...
u pitanju je bila prirodna glina iz ciglane , preporucujem da tu glinu koristite, a ako treba nabavicu vam ja...

ACO87
09.02.09., 04:59
i ja bih hteo da napravim posudu za vodu..ali ne znam od cega bi moglo?????Jel ima neko neki predlog?

spiderboy
09.02.09., 08:11
duleslash svaka nepečena glina će se raspasti ukoliko je u dužem dodiru sa vodom znači posuda za vodu od nepečene gline odmah zaboravi.
u pećkama za pečenje gline vladaju temperature od par stotina stepeni i tu se peče više sati zači 150C na 30 min nije dovoljno da se izpeče

gordond
09.02.09., 14:25
Ma ja sam nesto na brzinu gledao po netu i na nekom forumu sam nasao taj podatak da se pece na 150C 30min pa sam probao. Nego, pre neki dan mi je Huana rekla da je ona te glinene posude placala nesto jako smesno negde u Subotici. Ne znam da li sam dobro razumeo, ali negde oko 20-30din posuda precnika 10ak cm. Tako da za te pare mislim da se ni ne isplati cimati se oko pravljenja i pecenja.

spiderboy
09.02.09., 15:51
pa ako je nešto tako jeftino onda ti se uopšte ne izplati da se bakćeš sa glinom

Duleslash
09.02.09., 22:01
ali isplati se ukoliko zelish da napravish neshto odredjeno...
a nisam ni rekao da posuda moze biti nepecena glina, posuda mora da bude pecena, a znak da je dobro pecena je kad pocrveni (ova moja) od toga vam se prave blokovi , cigle , crepovi... a ako hocesh da napravish neshto shto nece biti pod tolikim uticajem vode, mozesh da koristish i ne pecenu dobro osusenu zato shto prirodnije i lepo deluje , a i po prilicno je cvrsta...
opet kazem zavisi od gline i od svrhe...

KLOKI95
27.02.09., 13:46
Sta mislite na to da napravim skloniste ko 007 ali da glinu pomesam sa zemljom i nekim peskom.Dali bi ispalo na dobro ?

D@nijel
27.02.09., 17:46
Stavi i malo cementa da bude cvrsce,mislim da bi bilo odlicno.Ali to sve umuti mikserom da se lepo ujedini. ;)

D@nijel
27.02.09., 20:11
Imalo je ranije da se kupi Beolin,to je nesto slicno plastelinu i glini,mozes da ga modelujes kako hoces i kad zavrsis sa pravljenjem figure,sklonista ili cega vec skuvas ga u vodi i on postaje trajno cvrst.Jako dobra stvar.Ranije je imalo svuda da se kupi jer je bio hit.Sad vec nemam pojma da li ima jos negde.

Dusan1992
02.10.09., 00:28
A sta ako bih od gipsa(u koj bi dodao pesak) napravio posudicu za vodu, dali bi posle nekog vremena on poceo da se roni i dali bi to bilo opasno po tarantulu?