PDA

Pogledaj punu verziju : skocimis za zmije?



StevaNS
04.01.09., 21:53
negde na netu sam davno nabasao na mali oglas u kome lik prodaje bebe skocimisa za zmije. Kaze da su extra i da imaju 20% manje masti od obicnog misa. Da li neko zna je li to tacno?

aqua-zoo
04.01.09., 22:25
a zbog čega bi trebalo da imaju manje masti pinki miševi?

nenad
04.01.09., 23:22
I zašto uopšte eksperimentisati sa skočimiševima i patuljastim hrčcima, ili šta već ono bi, kad svi imamo dostupne obične miševe.

spiderboy
04.01.09., 23:54
pa svako će za svoje prodajne životinja da kaže da su ekstra itd.,medjutim za naše uslove gledano nije baš toliko merodavno šta se daje nego koliko,jedan pinki miš će svakako da zadovolji potrebe neke bebe zmijice ako je dobije redovno,ne verujem da će tu neku veliku razliku da pravi neki drugi glodar,nemojte zaboraviti da zmije kod nas u terarijumima češće i redovnije dodju do plena nego u divljini,hoću reći su da naše životinje svakako bolje hranjeni mada ima i tužnih izuzetaka

StevaNS
05.01.09., 00:46
a zbog čega bi trebalo da imaju manje masti pinki miševi?

negde na forumu sam procitao da ne treba davati zmijama hrckove jer su jako masni. pa sam se setio tog oglasa a vidim da ovde to niko ne spominje. pa posto nisam expert reko da pitam experte ;)


I zašto uopšte eksperimentisati sa skočimiševima i patuljastim hrčcima, ili šta već ono bi, kad svi imamo dostupne obične miševe.

Zato sto je to mozda bolje od obicnih miseva.
Nisam ja hteo da neko experimentise. To su informacije na koje sam ja naisao na netu pa sam hteo ovde da ih potvrdim ili opovrgnem.

nenad
05.01.09., 01:06
U celom svetu ljudi hrane zmije miševima, i smukovi najnormalnije mogu da dožive 20ak godina, a da ceo život budu hranjeni isključivo miševima. Ovde niko nema iskustva o hranjenju skočimiševima da ti da. Čak i ako su skočimiševi nešto malo kvalitetnija hrana od običnih miševa (što je vrlo moguće), ja tvrdim da niko neće zameniti miševe skočimiševima. Razlozi su cena, dostupnost, nedovoljna količina skočimiševa, kao i nepotrebnost svega toga. Pretpostavljam da ni ti svoje zmije ne hraniš skočimiševima iz istih razloga.

aqua-zoo
05.01.09., 01:42
Koliko je meni poznato glodari sa načinom ishrane regulišu "mast" veća količina kukuruza dovodi do povećanja masnoće kako starih tako i pinky-ja. Kao hrana malim zmijama treba da sadrži proteine i masti i ugljenohidrate, pa od nečega se raste i energija potrebna za vršljanje i ispitivanje terarijuma. Koliko je meni poznato hranjenje hrčkovima se ne preporučuje ukoliko ih nemaš u dovoljnoj količini jer imaju "lepši" miris i kasnije je teško navići zmije da jedu miševe ponovo. Inače se malim zmijama treba ponuditi "pinky hrčak" ukoliko odbijaju da jedu prvi obrok, verovatno im ovo lepše miriši pa kidišu na hrčka. Skočimiševe nisam probao davati jer ih nemam, možda budem probao ako mi pofali miševa, au obzir dolaze i ostale životinje sa jelovnika smukova iz prirode (ako nas pogodi recesija):).

StevaNS
05.01.09., 08:10
extra. hvala na informacijama obojici.


Razlozi su cena, dostupnost, nedovoljna količina skočimiševa, kao i nepotrebnost svega toga. Pretpostavljam da ni ti svoje zmije ne hraniš skočimiševima iz istih razloga.

Tek za koji dan mi stizu moji prvi smukovi. Upravo zato se toliko raspitujem.

spiderboy
05.01.09., 10:57
moše se davati razno ali na kraju krajeva,ko što nenad reče, možeš da ih hraniš celog života miševima pa im neće ništa faliti,nema potrebe za eksperimentisanjem

nenad
05.01.09., 13:43
Tako je, ako su mali koristi bebe miševa, pa postepeno pređi na odrasle. Nema potrebe za nekom drugom hranom ;)