PDA

Pogledaj punu verziju : pozerka-iguana!



lk
07.01.09., 20:23
kod mene je 7meseci i moze li neko reci nesto vise i o polu ?tj ukratko me uputiti na razlikovanje pola!aktivna je i jede normalno...poz
Xructoc ce roqu

Bluie
07.01.09., 20:33
Moze da se vidi na osnovu dosta stvari,ali lakse bi bilo da imas par pa da uporedjujes... Pogledaj da li ima kvrzice na butnom delu zadnjih nogu sa donje strane. Ako su par mm, onda je verovatno muzjak, kod zenki su bas sitne. Takodje, ako cima glavom gore-dole i propinje se na prednje noge, naduvava...onda je sigurno muzjak...zenka - kontra :)

mare_lacerta
07.01.09., 20:48
Koliki je terarijum?meni se cini da je mali...i ubaci neke "vislje" grane na koje moze da se penje,jer iguane vole da se pentraju ;)

lk
07.01.09., 21:32
120x50x50 to je privremeni kod mene u dnevnom boravku,imam veci ali je u drugoj sobi!planiram u dnevnom boravku da staklom pregradim deo u sobi koji bi isao do plafona i tada bi imala mesta za pentranje...osmislio sam samo da realizujem

zarko
08.01.09., 03:49
razlikuju se po velicini preanalnih pora i emipenisalnih kesa ali ej tesko sad da se obajasni preko neta sta da trazis...jer je relativno malda iguana.
inace ter si lose koncipirao..
pesak NE VALJA

nemas grana

i pretpostavljam da je de sa zemlje.-nije dobro

iguane te velicine zive na visini od 10m a ti je drzis na zemlji...stavi joj grane dase penje i da moze da se sunca...
ako je privremeno ok ali onda pozuri sa prebacivanjem

lk
08.01.09., 22:09
slazem se sa tobom i svaki savet je dobro dosao!privremeno je jer sam u fazi lepljenja nekih aq a za par dana ce dobiti i ona svoje mesto.reci mi za podlogu pored treseta moze li strugotina(krupna piljevina ako sam dobro se izrazio).a pseak da vadim odmah ili moze koji dan???

lk
09.01.09., 01:40
zarko pricao sam sa onim malim prevarantom iz kovina(sto ti duguje za zmiju),rekao sam ti da meni duguje pa sam hteo zbog bezobrazlika da naplatim i tvoj dug,ali preneo sam kako si rekao da mu je to na njegov obraz i da nisi ni bogatiji ni sirotiji...
mali je prevario dosta ljudi od staklorezaca do...
sad muva sa dogama(argentino)ne znam cime ih placa ali da ima price ima,pozdrav i jos jednom hvala na savetima

zarko
09.01.09., 19:36
hvla i tebi!
ma pusti ... ne interesuje kad ne mogu da ga ubijem!

inace strugotine ne...samo zemlja ili treset zbog vlage.,..i kad vrsi nuzdu lakse je na ovim podlogama!

lk
10.01.09., 04:19
ok hvala jos jednom

toncek
10.01.09., 16:31
baš ti je ljepa iguana...i ljep je ter.

zarko
10.01.09., 18:02
igana izgleda super jako lepa!

lk
10.01.09., 21:05
hvala na komentarima...

lk
09.02.09., 00:05
zanima me koliko traje varenje hrane kod iguane!pored toga sto joj treba temperatura odredjena za varenje mene ovo zanima jer je ja cesto hranim iz ruke i zanima me koliko cesto to smem raditi