PDA

Pogledaj punu verziju : pomoć(kako da uhvatim lateralise)?



GEKON
07.01.09., 23:44
lateralisi su mi postali brži od kad sam ih nabavio.
mučim se da uhvatim jednog ali su neverovatno brzi.
šta da radim?kako da ih hvatam?:icon_scratch:

rassa
07.01.09., 23:53
cive hvatas...ako pincetom, meni se u pocetku desavalo da pazim da ih ne povredim kad ih hvatam i zato nisam uhvatio nijednog, neko krenes pincetom pa koliko god da za stisnes bice ziv tj mrdace se i zivuljak ce ga naci...

ili ga pustis da utrci u neku manju posudu, sto se lako moze desiti, samo ga teras ka toj posudi, i onda samo ga istreses u ter. ili ga tad uhvatis pincetom jer se umati manje mesta da bezi

GEKON
07.01.09., 23:59
da hvatam ih pincetom.
pinceta neka mala.danas sam se mučio i nisam uspeo ni jednog da uhvatim i dao sam gušteru uginulog lateralisa(koji je uginuo juče).
idem oped da probam da uhvatim barem jednoga.:rolleyes:

Geni
08.01.09., 00:02
Pobogu, pa uhvati ih rukom. Nikada nisam ni pomislio da je to neki problem, samo ih uhvatim.

rassa
08.01.09., 00:04
ako je bas mala pinceta bice tesko posto treba da im pridjes vise a onda ih plasis.
budi brz



samo ih uhvati.

GEKON
08.01.09., 00:07
Rukom?!?!?:eek::eek::eek:
nije valjda da takvu buberdu hvataš rukom?:eek:

marko
08.01.09., 00:08
Pa nije valda da ti je problem uhvatiti bubu rukom?

GEKON
08.01.09., 00:15
da...:shock:
ja u životu sam svašta držao i žabu,kajmana,različite guštere ali bubu nepodnosim!:evil:
dobro je uspeo sam sada da uhvatim jednu(al pincetom).:cool:
mora biti lakšeg rešenja!:icon_scratch:

markozmaj
08.01.09., 00:26
I ja sam se tako tripovao u pocetku :D
Sad i nemam pincetu :D
vatam rukama sta oces hahaha

GEKON
08.01.09., 00:43
ajoj.mislim da mi treba vremena da počnem i ja tako.
imam ih tek par dana i tek sada su ubacili u drugu brzinu.
kad su mi stigli bili su kao mrtvi, a posle su počeli da se bude,
a sad uključuju nitro:moped:
ovo hvatanje izgleda ko da pustiš neki speed metal :mosh: :band:

kimo
08.01.09., 00:56
...ako se gadiš buba ne treba ni da držiš guštere :) Hvataj ih lakše pincetom ali su duže pincete lakše za manipulisanje, teško ih je uhvatiti rukom.

Geni
08.01.09., 00:56
Lateralis je bubetina?!?

Pa to je najmanja od svih žohara koji se gaje... Šta bi bilo da trebaš da uhvatiš portentosu?

Ma samo ih uhvati rukom i ne komplikuj. Ništa ti neće i nemaju nikakve bolesti ili parazite te ti ništa neće biti.


...ako se gadiš buba ne treba ni da držiš guštere :) Hvataj ih lakše pincetom ali su duže pincete lakše za manipulisanje, teško ih je uhvatiti rukom.

Meni je lakše da ih uhvatim rukom nego pincetom. Stvar navike naravno.

rassa
08.01.09., 01:02
ja nesmem da uhvatim Lateralisa, bilo koju druju smem

nego moraces rukama ako nemozes s pincetom ::D

GEKON
08.01.09., 01:06
porte...-šta?
hvataću ih pincetom bolan!ruka otpada!
ostavi se tih rukučoveče:mad:.ja sam samo pitao da li imate boljeg rešenja za hvatanje lateralisa a ne da mi prebacuješ da ih vatam rukom!:cool:

marko
08.01.09., 01:10
Pa hvatanje rukom je jedini bolji način, šta to može da zameni ruke? Samo bez nervoze.

Geni
08.01.09., 01:12
Ima samo 2 načina, rukom ili pincetom. Kimo je lepo rekao da je veća pinceta lakša i to potvrđujem, tako da je jedini savet koji ne uključuje hvatanje rukom da nabaviš veću pincetu.

GEKON
08.01.09., 01:14
možda za tebe i geni.
meni nije to bolji način.
ako neko ima drugi način neka slobodno napiše.
hvala unapred:cool:

nenad
08.01.09., 01:20
Evo ti moj recept - pokvasi ruku vodom i stavi je mokru u koloniju. Ne moraš da ih hvataš onda, jer će ti se same popeti na ruku. I lepo ti je Kimo rekao, ako ne možeš da se navikneš na to, onda bubojedi gušteri nisu za tebe. Zato bolje poradi na tome, i ne kukaj :D Ja sam mrzeo bubašvabe više od svega, i gadio ih se, ali sve to brzo prođe.

rassa
08.01.09., 01:21
pa nema tu bas nekih nacina, meni je najbolje pincetom
hvataj ga ko kad se prebacuju trantule, poklopi da polovinom flase i onda ispod papir pa flasu prevuces na papir i sve podignes lepo iznad ter. i onda 'fire in the holl'
### mozda je malo komplikovano ali sta ces, moras nekako

Geni
08.01.09., 01:23
Uvek možeš i da istreseš sa kartona za jaja par komada u neki sud pa da odatle polako sipaš u terarijum.

rassa
08.01.09., 01:25
to je bas dobar nacin .... eto ti taj predlog

marko
08.01.09., 01:27
Ma Gorane rekao si mu jedino bolje rešenje ali izgleda je prevideo tvoj post. Jedino bolje rešenje je dakle, kao što je već rekao Goran a pre njega i Kimo, duža pinceta koja je neuporedivo bolja za hvatanje od kratke pincete. Case closed.

GEKON
08.01.09., 01:31
hvala:th_Wave:
::D

Ig0r
08.01.09., 01:33
Ovo postaje zanimljivo. Kupi one medicinske rukavice pa hvataj. U stvari, ne znam da li je problem to što se gadiš dodira ili toga što se migolje? Ako je ovo drugo onda pinceta, mislim da je ipak bolje to nego da hraniš životinju leševima...

GEKON
08.01.09., 01:42
ma ljudi!
hvatam ja njih pincetom ali su malo postali brži nego do danas!
napisao sam da mrzim da ih hvatam u ruke.
i posle onoga uginulog sam uspeo sa malo muke da uhvatim jednog(živog)
ja sam samo pitao dali imate boljeg rešenja da nejurim toliko lateralise.
i sad znam kako!što pišete ko da sam neki moron 6 puta isto!

nenad
08.01.09., 01:56
Ah, pa na glupo pitanje obično dobiješ glup odgovor :D Tako to ide. Pitanje je bilo - Lateralisi su mi postali brži nego inače, kako da ih uhvatim. Mislim da su odogovori skroz prikladni.

GEKON
08.01.09., 02:00
:smoker::icon_geek::)Z

Geni
08.01.09., 02:03
Ajde svu šalu na stranu, to su ti sve mogućnosti koje imaš - veća pinceta, presipanje u neke kutije pa sipanje u terarijum ili hirurške rukavice. Nema četvrtog rešenja.

Ovo je poučno ako neko još ima problema sa hvatanjem lateralisa pa neka čita.

I samo da napomenem, pravi problemi nataju tek kada ti trebaju mali ::D

GEKON
08.01.09., 02:07
misliš na razmnožavanje?

nenad
08.01.09., 02:08
Ne, nego kad treba da uhvatiš malog lateralisa. Ali, tebi za gekona neće trebati.

GEKON
08.01.09., 02:18
ja mome gekonu hvatam srednje jedno 1.5cm.
zato što moj gekon ima 12cm i mislim da bi se dosta mučio sa odraslom bubom.:headband:

kimo
08.01.09., 02:20
Ne bi, nisu odrasle toliko široke, moji gekoni su ih jeli bez problema i dok su bili manji od 12cm ja mislim, ali naravno odrasle mužjake tada :)

Soulfly
08.01.09., 02:38
Ja sam kod ortaka video da kombinuje pincetu i one male kutijice za lekove (tipa kutijice za film; hranu za ribice samo umanjena). Meni to nije palo na pamet ali ni nemam lateralise.
Pretpostavljam da bi to uspelo, on nema nikakvih problema.

Jos jedan nacin je da uzmes spric sa iglom, proburazis ga i das ga ljubimcu.

spiderboy
08.01.09., 09:17
ako medju njih staviš neku malu kutiju da bude stalno tu onda ćeš u kutijici uvek imati par kom. pa odande ti je već lakše,kad ih već nećeš rukom hvatati mada je to najproverenije

IV@N
08.01.09., 09:57
ja sam se isto tripovao u pocetku,plasio sam se buba tenebrija,a crva ne...onda sam uizmao bube u ruke i tako prevazisao strah,sad dubie isto hvatam rukama,nije mi problem,a ponekad sanjam kako su mi u jastuku,pa ih vadim u snu...:)Z

Dheva
08.01.09., 11:48
da, ja sam se u pochetku strashno gadila fobasa... da sam imala pincetu od metar i po, mislim da bih i nju upotrebila... sad mi nije gadno, sad prstima...:]

GEKON
08.01.09., 14:23
ja tenebrije isto hvatam rukama ali lateralise nekom malom pincetom...
i posle 10 pokušaja uhvatim jednoga:cool:
a to kada spavam stalno se tripujem kad mešto šuška da nisu izašle bube?:p
i tako dok nezaspim:sleepy:

homer
08.01.09., 14:31
Ako ne mozes da prevazidjes fobiju..ti pusti gekona medju lateralise da se on najede..:)Z

GEKON
08.01.09., 14:38
a i to nije loše::D

rassa
08.01.09., 16:17
ili tu posudu gde su ti bube stavi u ter. i cekaj dok se ovaj najede pa izvadi

Bifrost
08.01.09., 20:19
Ja bas obozavam rukom ::D pincetu jedino koristim kad nesto vadim iz terarijuma...

Tarzzan
10.01.09., 02:43
@GEKON
Pa pazi, ja te skroz razumem. Ja se i dan danas trzam dok se bakćem sa Lateralisima (uvek se tripujem da će da mi šturnu i razmile po kući). Što kažu ljudi, problem nastaje kad iz kolonije treba da izdvojiš posebnu veličinu. E sad, iz očiglednih razloga pinceta ne pije vodu, i zato sam ja razvio novi metod koji je u suštini kombinacija već navedenih. Jednostavno umesto pincete, koristim obićnu staru supenu kašiku i pomoćnu kutijicu u koju "vadim" jednog po jednog. Uslov je naravno, da glavna kutija bude četvratastog oblika radi lekšeg manervisanja.
E da, i +1 za predlog sa kartonima od jaja, to je provereno dobro rešenje i uvek pali.
P.S. Verovatno će neki ljudi misliti da je sve ovo što ja pišem smešno, al ko zna, možda i pomogne nekom :)

ToPa 12.02.
10.01.09., 17:35
pa najsladje je rukom :D

SxOne
26.06.09., 05:42
.....onda sam uizmao bube u ruke i tako prevazisao strah,sad dubie isto hvatam rukama,nije mi problem,a ponekad sanjam kako su mi u jastuku,pa ih vadim u snu...:)Z
"..........pa ih vadim u snu" AAAAAAAAAAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA
JAO BRE, citam vec par sati po forumu, i nikako da odem u krevet, ali u 5 ujutru da se ovako nasmejem.... ne verujem... (suze), pa odmah i ovaj sledeci post..

a to kada spavam stalno se tripujem kad mešto šuška da nisu izašle bube?:p

hahaha
da jeste i ja posle vec vishe od pola godine imam isto takve tripove.......
matora je tema, ali evo pod pitanja (off T)

DA LI ce ovaj osecaj nestati i kada ? (haha ko doktora da pitam, tema je krajnje shaljiva pa evo josh jednog shaljivog pitanja)........

odgovor je ? (shto vishe iskustava i odgovora to bolje)

IV@N
26.06.09., 16:53
mozda bi mogla da se kupi ona stvarcica,ne znam kako se zove,ali kada povuces vazduh,ona usisa nesto,ali tebi ne ode to u usta,ostane u toj kutijici na pocetku,jel zna neko na sta mislim...

nego S-One bilo je i gorih slucajeva ::D
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5483&highlight=egzoticni+snovi

loshme10
03.03.10., 19:05
Ljudi znam da kasnim jedno 6 meseci, ali evo da i ja kazem kako akoro uvek uspem da je uhvatim! Hvatam ih pincetom, ali ne tako da im obuhvatim istom celo telo, nego podvucem pincetu ispod lateralisa, i samo ih capim za noge! Nema sanse da se izvuce, tako da im telo ni ne diras, a i nema sanse da ih ubijes tako sto ces im smrskati telo! Da li neko deli moje misljenje...? Pozz!

Cold_Beer
03.03.10., 19:18
Ljudi znam da kasnim jedno 6 meseci, ali evo da i ja kazem kako akoro uvek uspem da je uhvatim! Hvatam ih pincetom, ali ne tako da im obuhvatim istom celo telo, nego podvucem pincetu ispod lateralisa, i samo ih capim za noge! Nema sanse da se izvuce, tako da im telo ni ne diras, a i nema sanse da ih ubijes tako sto ces im smrskati telo! Da li neko deli moje misljenje...? Pozz!

Pa tako i ja hvatam,pincetom za nogu,ali mi se cesto desi da mu se noga otkine cim ga uhvatim,jer pocne da se koprca brzo,pa je sam sebi otkine.

dutch
11.03.10., 19:19
A da ih probate nahvatati na ljepljivu traku pa ih je odatle lako skinuti pincetom :D