PDA

Pogledaj punu verziju : B.smithi neće da jede - Split iz: Prebacivanje tarantula



pauk_pocetnik
04.06.07., 16:36
Imam jedno pitanje!Ima vec 5dana kad je mojoj B.Smithi promenjenja kutijica i evo vec 5 dana nista ne jede...Da li je to normalno?A ni pre toga mu nisam par dana davao da jede!

marko
04.06.07., 17:11
Jeste normalno je, treba joj malo vremena da se navikne na okolinu, da se adaptira.
Mada ne mora da znači da se još uvek privikava na okolinu, možda jednostavno nije gladna.
Koliki je smithi? Znaš li kada se poslednji put presvukao? Možda je u premoltu.
Ako je mali onda znaj da inače retko jede.

kimo
04.06.07., 18:13
Nije da baš retko jede, nego nema potrebe da se brineš, koliki god da je, pauci ne jedu kada mi hoćemo nego kada su gladni, a to može da bude i svakih mesec dana :) Naravno da uvek postoji mogućnost da će da se presvlači uskoro.

ToPa 12.02.
04.06.07., 22:36
Imam jedno pitanje!Ima vec 5dana kad je mojoj B.Smithi promenjenja kutijica i evo vec 5 dana nista ne jede...Da li je to normalno?A ni pre toga mu nisam par dana davao da jede!


i ja sam se u pocetku kad sam kupio prvog pauka isko tako uplasio
npr.jao sto nejede...hoce li uginuti od gladi...mozda mu se ne svidja hrana koju mu dajem i slicno...
a kad sam naisao na ovaj forum on mi je pomogao da saznam sve o tarantulama i ostalim zivotinjama...i da ne treba da se brinem kad pauk ne jede...
u tvom slucaju je moguce da se presvlaci (ako se nije vec dugo) samo malo povecaj vlaznost i to je to...
i sve ce biti u redu... :) ;) :D

pauk_pocetnik
05.06.07., 19:39
Mali je jos...odkad sam ga dobio nije se presvlacio,znaci jedno 2 meseca se nije presvlacio!!!

ToPa 12.02.
05.06.07., 20:55
Mali je jos...odkad sam ga dobio nije se presvlacio,znaci jedno 2 meseca se nije presvlacio!!!


onda budi siguran da je presvlacenje...ako je "mali"...samo malo povecaj vlaznost i to je to...nemoj mu nuditi hranu dok se ne presvuce...a kad se presvuce najmanje mu ne moj davati jos nekih 7 dana...
(javi kad se presvuce i da li je sve dobro proslo)
pozz