PDA

Pogledaj punu verziju : zelja za novim ljubimcem



minimall
09.01.09., 12:10
zdravo.. ja samo imam zelju da uzmem sebi jos jednog ljubimca.nemam konkretno vrstu ali znam sta necu,zmije i gustere koji jedu zivu hranu u vidu sisara miseva-zeceva ono smrzavanje malih miseva ne dolazi u obzir:( tako da sam resio da uzmem nekog pauka-tarantulu.posto nemam pojma o drzanju tih vrsta hteo bi da me neko posavetuje koju vrstu da uzmem a to neznaci da bi za pocetak trebalo da uzmem neku koja se lako drzi znaci slobodno moze i omplikovanija,presudan faktor je i izgled hteo bi da bude ljubimac koji se da videti a ne neki sto se zakopava i krije po seli dan i noc.da bi vam olaksao.......
1.tarantula lepih boja i atraktivnog izgleda
2.hrana koju koristim
3.terarijum koje zapremine da bude i uslovi koji treba da se ispostuju u istom.
eto to je moje pitanje, neverujem da sam postavio sva bitna pitanja tako da imate razumevanja i pomognete mi HVALA
ps. prostorom nisam ogranicen

IV@N
09.01.09., 12:27
za svaku tarantulu u proseku je 30x30x30,sve tarantule se hrane ZIVIM plenom sto znaci da ces morati da uzgajas tenebrije...one su lake samo uzmes malu posudu 20x35x10 i stavis 200crva,u posudu stavis psenicne klice,malo brasna i zita u razmeri 100g50g30g i preko toga stavis krpu na koju ces stavljati jabuke,krompir,sargarepe...ali samo male parcice.Bube ce se pariti i dobijacem male crve,veoma jednostavno....a tarantulu nisam siguran mozda Brachypelma smithi...Onda je lepih boja i nije agresivna i uvek kupuj ZENKU jer one zive i po 15godina, a muzjaci jedva 5....
pozzz

Ig0r
09.01.09., 12:32
Dobrodošao!
Prov ovo: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

minimall
09.01.09., 13:50
POMENUTA Brachypelma smithi mi se svidja i dobio sam osnovne podatke za to vam hvala ali mi nije jasno oko uzgoja hrane tenebrije zasto treba 200 komada i koja temperatura treba biti da bi se larve ucaurile i koliko je vremena potrebno za to
oko smese mi je jasno brasno griz koncetrat smuckas i voce, krpa

Geni
09.01.09., 14:07
Ako razmišljaš o gajenju žive hrane, onda pročitaj malo ove teme http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=64 pa vidi šta ti najviše odgovara. Ako imaš neka konkretna pitanja, postavi ih tamo.

D@nijel
09.01.09., 14:36
Uzmes B.Boehmei i kupis sto lateralisa.Stavis ih u jednu plasticnu kutiju,sa jedne strane stavis malo treseta koji vlazis a sa druge karton od jaja da mogu da se kriju.dajes im voce i povrce i to je to.Ja ih drzim na sobnoj temperaturi koja ne prelazi 25c i napreduju kao lude.

boba
09.01.09., 14:52
Bilo koja brachypelma ti je prelepa ali je ne bih preporucio za prvu tarantulu. Jeste ona atraktivna i mirna, sve je to lepo. Ali uzasno sporo raste.
Zato bih ja preporucio za prvu tarantulu Geniculatu ili Chromatusa, a za ostalih 65 kojih ces nabaviti za godinu dana - po sopstvenom izboru! :D
Sta, niko ti nije rekao da se retko ko zadrzi na jednoj tarantuli? :D

D@nijel
09.01.09., 14:54
Sa tim se slazem ja sam poceo sa jednom tarantulom a sad imam tri i tri skorpije.

boba
09.01.09., 14:55
Ja sam prvu tarantulu dobio za rodjendan u maju prosle godine. Zahvaljujucu Kimu vec u julu sam imao 7 komada :D

Bifrost
09.01.09., 14:56
P. murinus neces se pokajati

Geni
09.01.09., 15:02
presudan faktor je i izgled hteo bi da bude ljubimac koji se da videti a ne neki sto se zakopava i krije po seli dan i noc.

Mirko, pročita li ti šta čovek traži? murinusa neće baš nešto viđati.

Moj predlog je neka Brachypelma naravno.

marko
09.01.09., 15:12
Samo da presečem misli o uzgoju tenebrija ili bilo čega. Za jednu tarantulu to nije potrebno. Žive hrane za tarantule ima na prodaju na svakom koraku. Za razrešenje tvojih ili bilo čijih dilema kao početnika u čuvanju tarantula pregledaj onu temu koju ti je savetovano Grof.

Dobrodošao.

rassa
09.01.09., 15:23
Bilo koja brachypelma ti je prelepa ali je ne bih preporucio za prvu tarantulu. Jeste ona atraktivna i mirna, sve je to lepo. Ali uzasno sporo raste.
Zato bih ja preporucio za prvu tarantulu Geniculatu ili Chromatusa

delim tvoje misljenje, ja sam isto hteo prvu smitija ali posto raste sporo uzo sam genicultatu, pa cu onda smitija, verovatno

minimall
09.01.09., 15:26
hahaha hteo sam da zapocnem sa necete mi verovati ali sad mislim da bi bio glup pocetak... gnavim haha upravo razmisljam o mojoj sobi i mestu gde bi je drzao pa sam dobio ideju da napravim 8 ili 10 polica staklenih jer zeni treba mezto za cvece obicno je to sobno cvece kao orhideja pa sam pomislio da bi pored orhideje mogla biti i tarantula pa me sad zanima da li neko ima tako nesto i da li je moguce ukombinovati biljke i pauke a to da necu ostati na jednoj je tacno 100% mislim da mew mozete razumeti sta ocu da pitam‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚ ‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚ ‚‚‚‚

rassa
09.01.09., 15:31
pa me sad zanima da li neko ima tako nesto i da li je moguce ukombinovati biljke i pauke

kako mislis ukombinovati, mozes staviti biljke u terarijum i onda ih lepo zalivas a i tako odrzavas vlaznost, ali pazi koje biljke !

IV@N
09.01.09., 15:34
da li pitas da li smes da drzis tarantule i cvece pored tarantule(u saksiji)?? ako na to mislis mozes slobodno,ako nije otrovno za tebe,nece biti ni za nju,ako mislis da drzis tarntulu i cvece zajedno imas deo foruma biljke pa pogledaj...

rassa
09.01.09., 15:59
orhideje
neznam da bi ona mogla biti u terarijumu posto je visoka biljka, prevazisla bi visinu terarijuma



hahaha hteo sam da zapocnem sa necete mi verovati ali sad mislim da bi bio glup pocetak
koju si mislio !

minimall
09.01.09., 16:14
mislio sam na vasu teoriju da necu ostati na jednoj a i sad sam skontao da mi je svejedno koliko brzo raste mozda bi napocetku hteo bas one koje sporo rasu jer drzim ciklide a i oni sporo napreduju a a to bas gotivim :)

KLOKI95
08.02.09., 09:52
ewo owako ako hoces tarantulu koja je zanimljiva i ima lepe boje to je Chromatopelma cyanopubescens.za odrzavanje nije teska i dok ne poraste prolazi kroz razlicite periode zivota-razliciti izgledi.Terarijum joj je dovoljan 30x30x30 ne trazi posebnu temperaturu i nema odredjenu hranu kojom je hranis.Eto toliko od mene ewo ti i jedna slika da vidis kakva je kad poraste........
http://www4.slikomat.com/09/0208/ah3-c.cyan.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/3563172.htm)
A ewo i kad je mala,owu si mogo da vidis na forumu a u slucaju da nisi ewo ti jedne slike
http://www4.slikomat.com/09/0208/8a7-cp1fv9.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/3563173.htm)
E da jos nesto voli mnogo da plete po terarijumu pa je zanimljivo dok je gledas kako plete.

Bluie
08.02.09., 12:19
Tesko ti je kombinovanje tarantula sa biljkama, posto imaju tendenciju da sve zamotaju u mrezu ;)
Sad, sve zavisi od vrsta, neke pletu vise, neke manje.
Drugo, orhideje jesu genijalne biljke, ali njima treba dobra ventilacija, vlaga i niza temperatura, sto je problem za kombinovanje sa tarantulom (poslednja stavka).
Mozes pokusati sledece: da napravish malo veci terarijum - visina oko 40, a osnova,recimo 25x35; rasporedish ventilaciju po vertikali - gore i dole uski ventilacioni prorezi pokriveni mrezom; kao pozadinu nalepis koru od drveta i na nju namontiras orhideju (ili vise vrsta), i kao podlogu stavish kokosov treset oko 7-8 cm. U skladu sa tim, nabavis terestrijalnu tarantulu (B. smithi,recimo) i u toj kombinaciji dobijes orhidarijum-terarijum. Svi zadovoljni ::D

kimo
08.02.09., 14:36
Tesko ti je kombinovanje tarantula sa biljkama, posto imaju tendenciju da sve zamotaju u mrezu ;)
Sad, sve zavisi od vrsta, neke pletu vise, neke manje.
Drugo, orhideje jesu genijalne biljke, ali njima treba dobra ventilacija, vlaga i niza temperatura, sto je problem za kombinovanje sa tarantulom (poslednja stavka).
Mozes pokusati sledece: da napravish malo veci terarijum - visina oko 40, a osnova,recimo 25x35; rasporedish ventilaciju po vertikali - gore i dole uski ventilacioni prorezi pokriveni mrezom; kao pozadinu nalepis koru od drveta i na nju namontiras orhideju (ili vise vrsta), i kao podlogu stavish kokosov treset oko 7-8 cm. U skladu sa tim, nabavis terestrijalnu tarantulu (B. smithi,recimo) i u toj kombinaciji dobijes orhidarijum-terarijum. Svi zadovoljni ::D

U ovom slučaju bi to bilo mnogo problematično, jer baš terestrijalni pauk će lakše da padne,a ako ima toliku visinu terarijuma možda svešta da se desi. Nemoj uopšte da razmišljaš o kombinaciji visok terarijum terestrijalni pauk,jer će(kad tad, a možda i nikad) da se desi najgore i da se pauk povredi ako padne sa te visine.

Ako već hoćeš neke tako sređene terarijume kao što Blujkan savetuje, onda u njih ubaci neke žabice.

Bluie
08.02.09., 15:06
E ###, to sam totalno zaboravio :( Definitivno bi pala odozgo u nekom trenutku...
Sa druge strane, velike su shanse da ce arborealna (koja zivi u granama, na visini) skroz da ti smota tu orhideju...morace neka improvizacija..