PDA

Pogledaj punu verziju : Ideja za terarijum



Beli
10.01.09., 18:58
Cao ljudi,
pravim ideju za novi terarijum za moju iguanu pa cu da vam postujem skicu koju sam iscrtao i objasnjenje sta je sta pa ako neko ima neke sugestije slobodno recite jer jos uvek imam fore da izmenim kako hocu dok ne napravim zadnju skicu i dam stolaru da odradi.

Dakle ovako, donji deo i zadnji deo su komplet drvo (jos cu videti od kog drveta cu sve raditi, naravno zavisi cena) s' tim sto ce na donjem delu ici staklo zbog podloge a i ispod stakla ce ici grejac folija. Najverovatnije ce zadnji deo ostati samo drvo.
Sa obe strane (leva i desna) ide drveni "okvir" i izmedju staklo.
Gornji deo je drveni sa otvorom za ventilaciju i sijalicu i naravno kabal za neonku (samo rupa mala koju nisam skicirao).
I prednji deo je malo komplikovaniji, znaci ima 2-je velikih vrata (staklo u sredini) i skroz dole treba da ima mogucnost da mogu da izvucem grejac foliju ispod stakla, za to imam ideju kako da se uradi ali mi fali ideja kako da napravim mala vratanca da ne moram da otvaram velika kada stavljam hranu.
Ta mala vratanca bi trebala da budu negde u gornjoj polovini jednoj od velikih. Imali li neko ideju kako to resiti ?

Pozdrav,
Beli

edit : duzina 2m
edit 2 : mozda ovo ipak pripada u Uradi Sam deo foruma kad malo bolje razmislim, ako je tako molio bih da neko prebaci temu...

rassa
10.01.09., 21:34
evo nekoliko slika kako bi ja to ali da je uslov sto si reko 'da je u gornjoj polovini vrata'
1.znaci ovo se sastoji od 2 dela stakla, ali se samo gornji pomera tj otvara
http://s1d3.turboimagehost.com/t/1183671_terarijum1.JPG (http://www.turboimagehost.com/p/1183671/terarijum1.JPG.html)

2. ovo je ako si mislio manja vrata, od 3 dela stakla
http://s1d3.turboimagehost.com/t/1183672_terarijum3.JPG (http://www.turboimagehost.com/p/1183672/terarijum3.JPG.html)

evo jedna slika, vidis koliko ovde ima ventilacije tj sve je mreza
http://s1d3.turboimagehost.com/t/1183673_134294001IM006368.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/1183673/134294001IM006368.jpg.html)

Beli
11.01.09., 00:57
Pa tako nesto sam i ja zamisljao ali nisam siguran da li da ide ram od drveta svuda okolo tih "vratanca" (posto je ostalo drvo i staklo) ili da probam da odradim sve od stakla ili mozda neki delovi pvc ili slicno u kombinaciji.

Inace taj terarijum na slici je odlicno odradjen, mislim da je i preko 2m ali napravise takav terarijum a nisu naucili da hrana ne ide na pod, pa to je uzas. Jos plus nema podlogu, mogu samo zamisliti kako se ta zivotinja oseca. (nadam se da nije to tvoj ter., ako jeste izvini ali cini mi se da sam video tu sliku negde drugde sa neta)...

Pozdrav,
Beli

edit : e, da, mogao bih u sustini da napravim negde malo vise mesta za ventilaciju pa ako neko ima predlog neka kaze, mozda je bolje da recimo ventilacija bude sa obe strane umesto gore mada je onda teze grejati.

rassa
11.01.09., 01:06
ne, nije to moj ter. . .
na cega mislis da stavljas hranu

mozes cak i ceo taj prednji deo da stavis da bude drvo i mreza, a sa strane staklo, ili sve s mrezom

ps. ja bi napravio malo vecu ventilaciju
-sacekaj odgovore nekih koji drze iguanu, to ce ti mnogo vise znaciti ;)

Beli
11.01.09., 01:36
Kako na cega ? Pa trebalo bi da bude visoko tamo gde guster obicno leskari, recimo bas na toj slici na grani gde on lezi moze da se montira posuda sa hranom. Zato mi i trebaju mala vratanca u gornje delu. Barem sam ja tako stekao utisak da treba a i recimo snimci iguana u prirodi na to pokazuju, uvek jedu na visini.
Bacio si me u razmisljanje i stvarno cu da razmislim da vidim kako recimo da odradim ventilaciju bolje ali naravno da cu da sacekam da jos ljudi kaze sta misli povodom tog pitanja.

Pozdrav,
Beli

toncek
11.01.09., 14:07
napravi barem 200*150*150cm dšv

spiderboy
31.01.09., 16:14
nema potrebe da se hrana stavi visoko,mada oni jeste jedu u krošnjama ali nije iguani nikakav problem da sidje na pod terarijuma da bi se nahranila,podloga je isto pitanje ukusa, samoj iguani je svejedno da li ima treseta dole ili bilo šta kad provodi veći deo vremena na penjalicama

zarko
31.01.09., 16:24
90% iguana koje su bile zdrave ali nisu htele da jedu su projele nakon sotsma savetovao vlasnike da podignu cinuju bar na pola ter....cinimi se da je bolje podici ciniju za hranu mada ko se kako navikne..znam veliki br vlasnika koji hrani iz ruke i koji hrane na patosu sobe...

spiderboy
31.01.09., 18:51
90% iguana koje su bile zdrave ali nisu htele da jedu su projele nakon sotsma savetovao vlasnike da podignu cinuju bar na pola ter....cinimi se da je bolje podici ciniju za hranu mada ko se kako navikne..znam veliki br vlasnika koji hrani iz ruke i koji hrane na patosu sobe...

ma slažem se sa tobom nego sam hteo da kažem da većina iguana ne pravi veliki problem oko toga gde se nalazi hrana ako je već priviknuta na okolinu naravno uvek postoje izuzeci

zarko
31.01.09., 19:33
da anravno ...slazemo se ! sto je retkost postalo ovde na forumu :)

Beli
31.01.09., 20:20
Pa recimo, meni trenutno stoji najvislje moguce visoko a da ona moze da dohvati (i bas voli da se pentra po posudi i oko nje). Prosli vlasnici su posudu stavljali na zemlju i to sam i ja probao, jela je prvih 3-4 dana al' sve nesto pomalo, sto se i da ocekivati posto je usla u novi prostor i medju nove ljude, pa je odjednom prestala, nije jela 2 dana a ja sam dobio slog zbog toga, zarko mi je predlozio da podignem posudu i kako sam to uradio ona je jela sa sve osmehom na licu :). Doduse, ko zna, mozda joj se nesto drugo desavalo u njenoj maloj glavici tih dana pa se bas potrefilo.
Inace preradio sam skicu malo ali mi je ostala na poslu, u gornjem delu ce biti i druga rupa sa ventilacijom simetricna sa ovom na prvoj skici, nacrtao sam mala vratanca na velikim vratima i postoji mogucnost da cemo raditi obe strane sa pola staklo pola mrezice za jos ventilacije.

edit : e da, bice 2x2x1,5 duzina/visina/sirina, a postoji cak mogucnost i da cu raditi duzinu nesto vecu, moram jos da premerim prostoriju kad je ocistim i sredim pod.