PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko odabira tarantule



veljko sd
11.01.09., 01:07
Kupio bih tarantulu………ali neznam koju!

Inace da se predstavim posto pisem prvi put.
Ja sam Veljko iz SD-a, akvaristikom se bavim duze vreme, a od 2007 cuvam gekona leoparda kog sam kupio od Zarka (pozdrav za njega). Zatim svidela mi se i teraristika pa sam odlucio da kupim i jednu tarantulu.
Svidele su mi se Chromatopelma cyaneopubescens, Brachypelma vegans, Brachypelma boehmi.
Sta bi bio najpametniji izbor, posto o tarantulama za sada neznam malte ne nista...........
Pozdrav svim clanovima

marko
11.01.09., 01:21
Dobrodošao Veljko! Odličan potez što se tiče teraristike, nećeš zažaliti veruj mi :)

Od ovih vrsta što si naveo bih ti preporučio C.cyaneopubescens ali bih te zamolio da baciš pogled na ovu temu: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

veljko sd
11.01.09., 01:25
Cao Marko,
Pa ona mi se i nekako najvise svidela....
Bacam se na ovu temu sto si mi pustio
Pozzzz

_NEBOYSHA_
11.01.09., 14:32
Da li je lako imati tarantulu?I da li zahteva mnogo pažnje i nege?

rassa
11.01.09., 14:33
ne . . .
citaj isto ovo sto je marko poslao, pomaze dosta

marko
11.01.09., 14:39
Da li je lako imati tarantulu?I da li zahteva mnogo pažnje i nege?Da i ne :)
Da pojasnim, nema ništa lakše od čuvanja tarantule i ona ne zahteva mnogo pažnje i nege. Jedina lakša stvar od čuvanja tarantule jeste da je ne čuvaš :) Nema zahvalnijeg ljubimca ;)

_NEBOYSHA_
11.01.09., 14:43
Da i ne :)
Da pojasnim, nema ništa lakše od čuvanja tarantule i ona ne zahteva mnogo pažnje i nege. Jedina lakša stvar od čuvanja tarantule jeste da je ne čuvaš :) Nema zahvalnijeg ljubimca ;)

A da li ima svoj miris?(da li se oseti)

kimo
11.01.09., 14:44
Ne uopšte skoro. Samo redovno izbaciš posle jela lopticu od ostatka hrane i to je sva briga.

rassa
11.01.09., 14:56
i nemora da se baca ta grudva, to je nekako suvo, i nema bas neki miris . . . bitnije je ako se hrani misevina da se ti ostatci izbace

Ig0r
11.01.09., 15:39
A pošto tarantulu uopšte ne treba hraniti miševima nema nikakvih problema oko toga. Može da se oseti samo ako je u pitanju tarantula koja zahteva malo veću vlažnost pa zbog toga može doći do toga da se ostaci hrane ubuđaju, da se skupljaju mušice i grinje ali u principu tarantule se uopšte ne osete!
Na ova i mnoga druga bitna pitanja već imaš odgovore na forumu samo budi strpljiv i radoznao, i naravno uživaj na forumu!

rassa
11.01.09., 16:31
tako je . . . mozda si sad pomislio kakvi mirise, kakvi ostavi hrane, kakvo budjane kakve musice i to ali nedaj da te to odvradi od tarantule jer je to zivotinja koja trazi najmanju mogucu brigu...retko se hrane (po zelji, svaki 2 dan, jednom nedeljno itd) ili ako nemas hrane, nema veze jer one mogu da izdrze koliko oces bez hrane, dosipas vodu u posudu ili prskas zemlju i to je to, nema bas nesto brige . . .

_NEBOYSHA_
11.01.09., 16:38
Hvala vam na odgovorima.Možda ću i ja imati tarantulu,ali to još nije sigurno.(dok neubedim svoje)

stefan
11.01.09., 17:46
ma samo je ti uzmi i donesi kuci .
bice im zao da joj bilo sta urade pa ce i ostati kuci

JEL SI RAZMISLJAO KOJU CES DA UZMES

_NEBOYSHA_
11.01.09., 17:58
JEL SI RAZMISLJAO KOJU CES DA UZMES

Nisam ali bi voleo neku lepu,da nije skroz crna nego da ima neke delove tela i u drugim bojama.

Da li postoje neke sa zelenim bojama?

stefan
11.01.09., 18:17
kolko ja znam nepostoje ali postoje crvene plave crne zute

_NEBOYSHA_
11.01.09., 18:20
kolko ja znam nepostoje ali postoje crvene plave crne zute

Žuto-crne su super samo kako se zovu?

Ig0r
11.01.09., 18:26
Postoje i sa zelenom bojom(Poecilotheria rufilata), i cno-žute(Psalmopoeus irminia) ali ne verujem da će ti iko ovde preporučiti da počneš upravo sa njima. Pretražuj forum, gledaj slike, čitaj šta je već napisano i naći ćeš odgovore na sva pitanja koja si do sad postavio. Jedina koja mi pada na pamet a da zadovoljava tvoje želje je (Chromatopelma cyaneopubescens) koja je pritom i jednostavna za čuvanje i zato dobra za početnika. Dobro je i što je to verovatno jedna od najlepših tarantula.

marko
11.01.09., 18:26
Da li postoje neke sa zelenim bojama?Ima Pecilotheria koje imaju dosta zelene boje na sebi. Mada ne bih tako na slepo birao tarantulu kao ti. To što ima crne i žute boje na sebi ti ništa ne znači jer opet nemaš predstavu kako jedinka izgleda dok ne vidiš sliku. Pored slike treba da te interesuje kako se pauk ponaša, da li je kopač, penjač, terestrijalni...itd...

Jesi li pogledao Teme sa najčešće postavljenim pitanjima? (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294)

Vidi pretekao me Grof :)

_NEBOYSHA_
11.01.09., 18:32
Gledao sam slike.Koju mi vi preporučujete.Koja je zanimljiva

veljko sd
11.01.09., 20:09
Ja sam definitivno odlucio da uzmem Chromatopelma cyanopubescens.
Nadam se da cu sutra zavrsiti terarijum pa za dva tri dana stize tarantula.
O cemu je najbitnije da vodim racuna neko vreme dok je tako sicusna?

marko
11.01.09., 21:09
Gledao sam slike.Koju mi vi preporučujete.Koja je zanimljivaSvima bih preporučio A.geniculatu za početak jer brzo raste i ima dobar apetit. A inače su sve zanimljive.



Ja sam definitivno odlucio da uzmem Chromatopelma cyanopubescens.
Nadam se da cu sutra zavrsiti terarijum pa za dva tri dana stize tarantula.
O cemu je najbitnije da vodim racuna neko vreme dok je tako sicusna?Isto ćeš voditi računa koja god da je veličina tarantule, nemoj puno da vlažiš jer cyaneo baš ne vole vlagu, inače nema neki poseban tretman.

Soulfly
11.01.09., 21:35
Samo joj sredi terarijum proporcionalan njenoj velicini

veljko sd
11.01.09., 22:06
Pa za pocetak imam jedan AQ koji je 30*20*25 upravo ga preradjujem u terarijum...postavicu sliku kad ga zavrsim.
Koliko brzo raste Chromatopelma cyanopubescens, i kolika je velicina odrasle jedinke?

_NEBOYSHA_
11.01.09., 22:17
Da li može noko da mi da neki sajt gde ima sve detaljno napisamo o tarantulama.Koliko često se menja zemlja,šta jedu,temperatura....:D
Da vas nemučim sada.

rassa
11.01.09., 22:26
-zemlju ne moras da menjas . . . jedino kad je bas velika pa onda akko hoces jednom u god. ali generalno ne moras da menjas
-insekte.....pogledaj Zarkov sajt....tu imas sve, kratak opis tarantula i sve o hrani
-sobna t.

radzaa
11.01.09., 22:35
Pa za pocetak imam jedan AQ koji je 30*20*25 upravo ga preradjujem u terarijum...postavicu sliku kad ga zavrsim.
Koliko brzo raste Chromatopelma cyanopubescens, i kolika je velicina odrasle jedinke?

doslo je vreme da i ja nekog poducim. za pocetak to je veliki ter. posto pretpostabljam da ces uzeti F2, F3, F4

tegla je savrsena za nju ali nemoj ni tu preterivati

rassa
11.01.09., 22:49
pa moze je drzati i u posudi u kojoj je dobije.....ja sam moju tako drzo 1mesec
pa posle . . .

_NEBOYSHA_
11.01.09., 22:55
-zemlju ne moras da menjas . . . jedino kad je bas velika pa onda akko hoces jednom u god. ali generalno ne moras da menjas
-insekte.....pogledaj Zarkov sajt....tu imas sve, kratak opis tarantula i sve o hrani
-sobna t.

Hvala ti puno si mi pomogao.Na njegovom sajtu ima bukvalno sve.:D

veljko sd
12.01.09., 01:42
pa moze je drzati i u posudi u kojoj je dobije.....ja sam moju tako drzo 1mesec
pa posle . . .

Ako je drzim u teglici.....kako za temperaturu? Da stavim teglu pored radijatora?:rolleyes:
A nocu svetlo da li im je potrebno?

rassa
12.01.09., 01:44
kolika ti je t. u stanu
svetlo je po meni potpuno beskorisno . . .
e nezaboravi da napravis rupe na poklopuc tegle

Miroslav
12.01.09., 02:09
Ako ti je ružno da tarantulu držiš u tegli, imaš za 300 DIN da kupiš kriket kiper. Posudu sa tarantulom drži blizu radijatora, zato što će joj biti vruće ako bude naslonjena na njaga. Možeš ju grejati i sa običnom silalicom. Samo ju staviš pored posude ili još bolje staviš posudu sa tarantulom i sijalicu u taj stari akvarijum i nemoj poklapati.

Njima svetlo ništa ne znači, zato što im je čulo vida jako loše, pa im neće pomoći u lovu.

Odrasla cyano ima oko 15-16cm.

rassa
12.01.09., 02:16
ali sto bi grejo ako je temperatura ok

Malacrass
12.01.09., 02:24
Ako je drzim u teglici.....kako za temperaturu? Da stavim teglu pored radijatora?:rolleyes:
A nocu svetlo da li im je potrebno?

Tarantuli treba terarij, ne tegla za krastavce ili slično. Osim ako je mala.

Jednom sam vidio sliku di je jedna osoba stavila odraslu tarantulu u teglu za krastavce, bez zemlje i rupa za zrak, bez vlage...
I stavila je sliku [da žensko je] na forum i na slici se vidi kako pauk umire =\. i pitanje j bilo: šta mi se dešava sa paukom ?

Ako će se tarantula držat kao ljubimac onda joj napravi dostojan dom koji oponaša njezino prirodno stanište. Daj joj zemlje, vlage, hrane, granja, topline, cirkulaciju zraka, čistoću i urednost kompletnog terarija...

marko
12.01.09., 02:36
Uff samo nemojte ulaziti u prepirku bez potrebe. Ako će čovek da nabavi tarantulu ja odmah pretpostavljam da nabavlja mali primerak. Malu tarantulu treba držati u posudi/terarijumu srazmerne veličine, to smo rekli već milion puta, znači u maloj posudi. To je već apsolvirano.
Što se tiče grejanja, nisam valda džabe kačio teme sa najčešće postavljenim pitanjima (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294)?
Odmah u prvom delu Pitanja novih članova ima tema Grejanje paukova (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2570), sve je lepo diskutovano na svega dve stranice, samo treba pročitati.

kimo
12.01.09., 11:10
Pogledaj i tekstove na mom sajtu www.nsextotics.net a i potraži na netu malo.

veljko sd
12.01.09., 14:07
Tarantuli treba terarij, ne tegla za krastavce ili slično. Osim ako je mala.

Jednom sam vidio sliku di je jedna osoba stavila odraslu tarantulu u teglu za krastavce, bez zemlje i rupa za zrak, bez vlage...
I stavila je sliku [da žensko je] na forum i na slici se vidi kako pauk umire =\. i pitanje j bilo: šta mi se dešava sa paukom ?

Ako će se tarantula držat kao ljubimac onda joj napravi dostojan dom koji oponaša njezino prirodno stanište. Daj joj zemlje, vlage, hrane, granja, topline, cirkulaciju zraka, čistoću i urednost kompletnog terarija...

Pravim terarijum, ali dobijam savete da je prvih mesec-dva dana drzim u teglici jer je T. koju sam narucio mala ima 2.5 cm inace terarijum ce veceras biti gotov pa cu da okacim sliku. Nadam se da za dan dva stize T.

rassa
12.01.09., 14:18
bolje je onda drzi u tome u cemu je dobijes . . .

toncek
12.01.09., 15:47
uzmi kutijicu 10*10*10cm i tu ti može bit godinu dana bez ikakvih problema i osječat če se puno sigurnije...

Malacrass
12.01.09., 18:15
Terarij tarantule mora bit mininmalno 2-3 puta veći od raspona noru.
dakl tvojih 2.5 cm je sasvim dovoljno za kutijicu od 10 cm svih stranica.
Kako se bude prsvlačila i vidiš da joj je potrebno veće, tada radiš veći terarij...

veljko sd
13.01.09., 05:15
Terarij tarantule mora bit mininmalno 2-3 puta veći od raspona noru.
dakl tvojih 2.5 cm je sasvim dovoljno za kutijicu od 10 cm svih stranica.
Kako se bude prsvlačila i vidiš da joj je potrebno veće, tada radiš veći terarij...

OK hvala sa savete, ipak ja T. nikada nisam imao pa mi svaki savet dobro dodje :D