PDA

Pogledaj punu verziju : Koliko vremena treba mišu da se odledi (Split iz Morelia viridis)



zarko
20.11.08., 15:33
zmijari: koliko dugo drzite misa da se otopi??cisto me zanima ..ja naravno (nenade ::D) drzim 15 min u topoj vodi pa jos 5 min na suvom pa opet voda da se zagreje

nenad
20.11.08., 15:51
Zavisi od toga koliki je mis. Ti koristis malce, pa je brze. Gledaj da ih dobro otopis, nemoj da zuris. Nista nisi uradio ako ti zmija pojede misholed,
jer moze da ti izgleda da je otopljen, a unutra jos da bude previse hladan.

ikriss
20.11.08., 15:53
hvala lepo.
zmijari: koliko dugo drzite misa da se otopi??cisto me zanima ..ja naravno (nenade ::D) drzim 15 min u topoj vodi pa jos 5 min na suvom pa opet voda da se zagreje


Ja držim na vazduhu po 1h, ali to je uglavnom zato što zaboravim da treba da hranim zmiju. ;) Nakon toga držim par minuta u toploj vodi, i praktično nikad nisam imao problema.

gordond
20.11.08., 18:15
Hmm, ne znam da li sam ja do sad gresio ali...
Ja sam u pocetku drzao na terarijumu (na poklopcu na kom je sijalica) par sati dok se ne otopi. Sad ih odledim tako sto ih stavim u vrelu vodu na par minuta...
Naravno, govorim o bebama miseva...

gava
20.11.08., 18:25
Par minuta u vreloj vodi nije dobro. Zato sto se mis ne odledi lepo za samo par minuta. Odledjen je on spolja ali nisi siguran da je i iznutra (kao sto je nenad napisao a ja kasno procitao). Po meni nije pametno odledjivati miseve u vodi. Ako ni zbog ceg drugog onda zbog mirisa. Misevi gube mirise u vodi.
Sad mozete da ih odledjavate na radijatorima

nenad
20.11.08., 18:39
Zarko koristi pinkije. A oni se posle 15 min u vrucoj vodi odlede. Ali, sto se tice ovog drugog, slazem se. I ja mislim da je bezveze otapati ih u vodi.
Ja nekad i to radim, ali nikad ne stavljam misa direktno u vodu, nego u vodu stavim plasticnu posudicu sa misem, ili misa u kesi stavim u vodu.
Tako se otopi a da mu se ne menja miris.

zarko
20.11.08., 18:41
sto se tice gubljenja mirisa moguce ali ako ejde vec miseve koji su otopljeni u vodi ne mari...
japinkija drzim oko 5 min u toploj vodi i pipnem...nema sanse da bude misoled...

a sto se rehidrira mlo u vodi???
prve miseve sma topio ispod sijalice i bili su ko smrgla dehidrirani..zato mi se svidja voda nekako se "napiju" vode...

gordond
20.11.08., 19:29
A sto se tice odledjivanja, nema sanse da je unutra zamrznut. Kad ga pipnem bude vreo i izgleda mi poprilicno odledjen :)
Pri tom, mislim da je bolje sto bude malo mokriji, lakse ga proguta ;)
Do sad ga ni jednom nije odbila:D

Stufy
30.11.08., 01:31
Ja moje stavljam na TEA pec da se odlede koja je uvek mlaka. Pinkije odmrzavam najmanje pola sata a najcesce 45 min i ne isuse se kao ispod sijalice. Ja sam disekovao odraslog misa posle 1 sat na sobnoj temperaturi 20C i imao je kristale leda u stomaki i u mozgu... zato TEA pec...

zarko
30.11.08., 02:05
ja ipak u vodi i to vreloj...pa posle podesim da im se glava usija jer volim da zmije hvataju za tikvu ..pizdim kad ujedu po sredini

gava
03.12.08., 21:52
U poslednje vreme volim da svoje zmije hranim sa svezim misevima. Donesem kuci koliko treba, zatvorim ih u tegli i za 20 min su spremni i idalje topli.
Mada sam zaledjene miseve stavljao u teglu pa na kabl grejac. I pustim ih tako jedno 2 sata (sto je sigurno sigurno je). Taman budu lepo suvi i topli