PDA

Pogledaj punu verziju : Dyskinetic Syndrome/kod tarantula



rassa
12.01.09., 16:30
evo prvo vide za one koji nisu videli
http://www.youtube.com/watch?v=Jm4TjidBZSk&feature=related

e imam nekoliko pitanja
1- kako se dobija tj kako tarantula dobije ovo
2-dal nastane sam od sebe...nema povoda tj uzroka
3-verujem da se ne moze spreciti, moze li
4-dal tarantula moze da zivi tako, posto ima snimaka gde odrasla tarantula ima ovakav s. pa dal ga je dobila kad je bila mala ili . . .
5-jos nesto sto sam zaboravio a imete da kazete

zarko
12.01.09., 17:39
mora da ima veze sa nervnim sistemon-neki vid degeneracije..mozda je progresivno pa riknu...
pretpostavljam da je retko tak oda nema brige

Soulfly
13.01.09., 17:05
Bilo je ovo vec spomenuto u temi B.boehmi.
Nisam nikakav strucnjak ali bih rekao da sindrom nema povoda i da se ne moze izleciti.
Iz istog razloga a i zbog manjka iskustva ne bih mogao da odgovorim na cetvrtu tacku :)

A i sto kaze Zarko, retko je pa nema brige

KLOKI95
10.02.09., 13:46
Naj verovatnije se tako tarantula rodi malo bolesna.Vidis kako se rita ko da je retardirana i ne moze da hoda jedva nesto malo mora da je takva od rodjenja bolesna.

kimo
10.02.09., 13:49
Nije, to se pojavi odjednom, tako da nije od rođenja...bolje nemoj da pišeš ovakve gluposti ukoliko nisi siguran u to.

KLOKI95
10.02.09., 13:53
Pa samo sam pitao zanima me zato i sluzi ovaj forum ;)
mislim odgovorio kao sto zarko kaze vidis da je degenerik tarantula.A jel zna neko kako da se spreci ta bolest
evo zaboravio sam da stavim i owaj snimak http://www.youtube.com/watch?v=OQr5be82G9o stvarno zalosno za gledanje

marko
10.02.09., 14:25
Nisi ti pitao već rassa, jedino ako niste jedan isti lik, a znam da niste.
Nije Žarko rekao da je tarantula degenerik već da je ovaj sindrom neki vid degeneracije. Nešto mi se čini da često izvrćeš tuđe reči ali nema veze. Elem, tarantula se ne rađa sa ovim sindromom već to može da dobije tokom života, razlog se još uvek ne zna. Jedno je sigurno, iz samog naziva dyskinetic se može skontati sledeće:
dys - grčki znači loše, pogrešno, teško, pometnja itd...
kinetic - verujem da prevod ne treba.
Kad se sve sklopi to je neispravnost motoričkih funkcija, u ovom slučaju nemogućnost pravilnog tj. normalnog hoda...

Da li se može sprečiti? Siguran sam da ne može.

Miroslav
10.02.09., 14:34
Ni kod ljudi se ne leče neurološki poremećaji, bilo kog oblika, samo se pokušavaju ublažiti sindromi, tako da se ne leči ni ovaj poremećaj.

Malacrass
10.02.09., 23:38
U tarantulama je već bilo nešto pisano o tome.
Netko je odg kako se dobija samo od sebe i da T sa time ne može živjeti dugo, tj da brzo ugine.

Al navodno da je to usitinu rijetkost.

rassa
11.02.09., 13:12
Nisi ti pitao već rassa, jedino ako niste jedan isti lik, a znam da niste.

-nismo :club:
;)



Naj verovatnije se tako tarantula rodi malo bolesna.Vidis kako se rita ko da je retardirana i ne moze da hoda jedva nesto malo mora da je takva od rodjenja bolesna.

-na snimcina ima i odraslih T koje imaju ovaj sindrom, sigurno ne bi prezivele da su ga imele od rodjenja
----------------------------------------
nego jel neko od vas/nas s foruma imo takav slucaj

rassa
05.04.09., 16:33
Da li T dobije ovaj sindrom odjednom, znaci trese se ko luda i to, ili postepeno, prvo joj 'otkazu' neke noge, pa onda sve ?

StevaNS
05.04.09., 21:10
covece... tek sam sad pogledao snimak. Bedak.. sta i raditi sa takvom tarantulom? eutanazija? kako? sa druge strane, pustiti je da se muci? verovatno ne moze ni da jede...

rassa
05.04.09., 21:26
imas gomilu klupova gde joj pipnu nogu i T se izgubi skroz


Da li T dobije ovaj sindrom odjednom, znaci trese se ko luda i to, ili postepeno, prvo joj 'otkazu' neke noge, pa onda sve ?

rassa
08.04.09., 12:49
zna li neko jer T odjednom pocne tako jako da se trese ili nekako postepeno...

marko
08.04.09., 12:57
Pa ne zna se baš mnogo o ovome. Sindrom se sigurno pojavljuje odjednom ali pitanje je koliko loše će da izgleda na početku.

D@nijel
09.04.09., 18:17
Rasso moram da te pitam da li si pitao da li se odjednom pojavljuje ili postepeno jer si primetio nesto cudno kod svoje t?Pitam jer sam ja primetio da se nekad pokrece neartikulisano ali posle toga normalno se ponasa,mislim da sam je uhvatio 2 puta da se cudno kretala.Mislim da to nema veze sa ovim sindromom ali mi je cudno pa te zato pitam da li se to i tebi desilo.

Liman
09.04.09., 18:35
ajde da ti ja odgovorim pre njega. ja sam se istripovao pre izvesnog vremena da mi boehmei ima taj sindrom (cak sam bio otvorio i temu Problem B. boehmei) .tada mi se neartikulisano kretala a skoro mi je i cudno mlatila nogama. i onda sam uspeo da snimim to mlataranje nogama, pokazao kimo-u i ustanovili smo da ponekad oce to da urade i da to skoro sigurno nije taj sindrom.


inace, ona se skroz normalno krece ;)

D@nijel
09.04.09., 18:39
Pa to i ja mislim nego me interesovalo da li je to isto i rassa primetio posto obojica imamo A.geniculate.

rassa
09.04.09., 20:09
Rasso moram da te pitam da li si pitao da li se odjednom pojavljuje ili postepeno jer si primetio nesto cudno kod svoje t?Pitam jer sam ja primetio da se nekad pokrece neartikulisano ali posle toga normalno se ponasa,mislim da sam je uhvatio 2 puta da se cudno kretala.Mislim da to nema veze sa ovim sindromom ali mi je cudno pa te zato pitam da li se to i tebi desilo.


he, da, procito si me...Bas mi se to desavalo, vido sam svega 2 puta...onako naslonjena za zid i odjenom pocne da nekako cudno trlja nogu o nogu (jako brzo i nekako ko da ju je nesto spopalo) i onda sve normalo....jednom, stoji ona i odjednom joj telo ide gore-dole :confused:

zato sam to pitao, mozda je to I stepen (pocetak) tog sindroma

'skoro mi je i cudno mlatila nogama'
e bas to Liman

Geni
09.04.09., 20:12
Pa što odmah to nisi rekao... to im je normalno ponašanje. Tako se čiste.

rassa
09.04.09., 20:15
hmmm....Znam kako izgleda ciscenje i gledo sam je mnogo puta dok se cisti ali... onako odjednom pocne samo nogu o nogu da trlja, nekako pomahnitalo

Geni
09.04.09., 20:19
Da, i to je čišćenje. geniculate to naročito vole da rade. Imaju čak i neki ritam, počnu polako pa ubrzaju naglo pa onda opet uspore. To rade nezavisno od klasičnog pranja kada zasebno svaku nogu provlače među helicere.

D@nijel
09.04.09., 20:38
Aaaaaaaaaaaaaa eto nam odgovora :)

concepcion
23.07.09., 14:48
evo moja iskustva vezana za ovo... moja prva tarantula a.seemani,imala je 8 godina kad je pocelo...znaci u pocetku po malo,jedna,dve noge pa onda vremenom sve gore i gore,nije jela,nije mogla da hoda uopste...uginula je posle par meseci :( e sad,moja velika greska je bila ta sto joj nisam omogucio kopanje jer one kopaju,drzao sam je na itisonu... pocetnicke greske ali ruku na srce nije mi ni receno da joj moram staviti zamlju..mada 8 godina je zivela tako,bez problema..da li ima veze sa tim ne znam... uglavnom jako tuzno za gledanje,pomogao bih a ne mogu...:(

rassa
19.08.09., 23:09
tek sada videh da si odgovorio na ovu temu
tuzno, ja se stalno tripujem kad vidim T da pometi nogu naglo, trzne je...


DA LI JE JOS NECIJA T IMALA OVAJ PROBLEM!
cisto da vidim koliko je to retko!