PDA

Pogledaj punu verziju : Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)



_NEBOYSHA_
13.01.09., 02:58
Pa i šumska kornjača voli da jede meso.Pogotovo piletinu.;)

nenad
13.01.09., 03:08
Ne bi trebalo da jede meso. One su herbivore, i treba da se hrane travom i povrćem. Ne puno voća, nije dobro za njih, a meso treba izbegavati. One će ga jesti, naravno, ali to ne znači da je dobro za njih. Najbolje da joj ne daješ, jer nema potrebe, a i crevni sistem im nije prilagođen za hranjenje mesom.

zarko
13.01.09., 03:20
kornjace nekad uhvate nesto od mesa ali u zatocenistvu nema potrebe za time

_NEBOYSHA_
13.01.09., 13:50
kornjace nekad uhvate nesto od mesa ali u zatocenistvu nema potrebe za time

Kada pada kiša da je vidiš samo kako lovi gliste.Za šumsku kornjaču piše da je svaštojed a ne biljojed.

nenad
13.01.09., 14:25
Jesu omnivore, ali su pretežno herbivore. Glavna hrana im je trava i povrće, a povremeno se hrane leševima, fecesom i beskičmenjacima. U zarobljeništvu ih ljudi hrane isključivo biljnom hranom. Obično mladunci kornjača jedu drugu hranu osim biljne više nego odrasli primerci. To što sama jede u dvorištu je ok, ako insekti nisu prskani, ali ne bi trebalo da joj daješ dodatno meso. Teško da će ti neki odgajivač ovih kornjača to preporučiti. Može povremeno, ali ne često.

_NEBOYSHA_
13.01.09., 14:28
Tako i piše može se davati ali mali komadić mesa u 2-3 meseca

zarko
13.01.09., 15:20
sigurno da moze i da nece da fali nista.
evo jednog podatka ,ultimate owners manual...pise da iguane NIAKDA< ponavljam NIKADA ne jedu insekte i ako je do kasnih 90 se smatralo da mlade iguane u prirodi povremeno gricnu insekta.
ispostavilo se nakon longitudinalnog posmatranja da nikada ne jedu .
mozda se ispostavi da su kornjace nase striktni herbavori...

nenad
13.01.09., 15:24
Nisu strikni, jedu povremeno u prirodi. A, evo i čovek je napisao da jedu glistu.

zarko
13.01.09., 15:31
pa da ...
i iguane male jedu inskete kad im das...
ne kazem da neko nije u pravu smao kazem da mozda se desi da se ispostavi drugacije .ali to i nije toliko bitno ...samo me asociralo na ranije zablude.

tek da vidis kakava je polemika oko ishrane b agame..uf

huana
13.01.09., 19:36
kakva je polemika za agame?..to me bash interesuje..shta one ne jedu ili ne bi trebalo da jedu..kad ova moja samo mene shto ne pojede:)

zarko
13.01.09., 20:22
ne ,pitanje je koliko cega trebada jedu.
neki do6 -7 fodine prelaze totalno na biljnu hranu..neki frsiraju isnekte a biljna tu i tamo...
komplikovano za prepricavanje jer su u pitanju jako obrazovani ljudi i znaju stap ricaju pa bilo kakavo prepricavanje zvuci debilno

StevaNS
13.01.09., 23:39
NE SME DA JEDE MESO!
To je proverena informacija od vlasnika jednine registrovane farme sumskih kornjaca(Testudo Hermelini) u Srbiji.

Za gliste ne znam, ali bas i ne mogu da se porede gliste i piletina.

Imao sam 1 musteriju kojem je uginula kornjaca posle godinu dana i nije znao zasto. Proverio sam kod doticnog "farmera" i on kaze da te kornjace ne mogu da vare proteine i posto je ovaj momak hranio samo piletinom i salatom(koja bas i nije hranjiva) uspeo je da ubije svoju kornjacu u roku od godinu dana, a inace zive i do 100 god.

_NEBOYSHA_
13.01.09., 23:48
NE SME DA JEDE MESO!


OK.Možda sam joj dao 5x za 7god.Ali sam pročitao na jednom sajtu kako im se povremeno može davati.To je onda LOŠA informacija.

gordond
14.01.09., 00:01
A da li se sme hraniti tunjevinom?

nenad
14.01.09., 01:23
A da li je tunjevina meso? :D Pa, lepo ljudi napisali NE SME DA JEDE MESO!
Da ne pominjemo količinu ulja koja se nalazi u konzervi. Nije joj baš prirodna hrana.

Što se tiče agama, zašto pravite oftopik ljudi? Ovo neko posle mora da uređuje, nisam siguran,mislim da Bogica sređuje ovaj deo foruma, pa zašto bi o agamama i iguanama pisali u temi o kornjačama? Mislite da moderatore ne mrzi da idu posle i to prebacuju?

zarko
14.01.09., 19:31
hahaahaha
eto ....
:)
hahaahah

nego salu na stranu, ljudi PRAVITE RAZLIKU IZMEDJU INFO KOJE DOLAZE SA NEKI SAJTOVA I FORUMA(mislim na slabe info) I KNJIGA ILI ISKUSNIH USTA(bilo gde na netu)
nije isto....
da si to procitao u nekoj knjizi koja je alfa i omega za kornjace pa ajde ...a mi smo svi uzeli tu info zdravo za gotovo.naranvo osim mene i tu se vidi koliko sma pametan hahahaha
salim se sve ovo ,osim boldiranog !!!!!!!!

nenad
14.01.09., 19:57
Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. Ponovo. :D

zarko
14.01.09., 20:13
u be!
bitno je odakle je informacija. ako je a nekog bezveznog sajta nema istu tezinu kao info iz knjige koja se dobro kotira.

a i da sam u pravu naranvo :)

smeshko lepushko
14.01.09., 20:56
Zaista nema potrebe da joj ikada dajes bilo kakvo meso, jednostavno nije im potrebno i moze da joj nanese vise stete nego koristi...e da i mala ispravka,ne znam ko je tacno napisao,ali nisam nikada cuo za vrstu Testudo hermelini...Verovatno si mislio na Testudo hermanni...

StevaNS
15.01.09., 01:45
ups.. :)
moja greska...

nenad
15.01.09., 02:19
Ma, dobro, svi smo shvatili o kojoj vrsti se radi ;)

StevaNS
15.01.09., 10:53
tako znaci, svi ste skontali ali cutite..:slant:

_NEBOYSHA_
27.05.09., 19:57
Evo našao sam nešto na youtube-u kako jedu meso.

Na ovom snimku jede miša.
http://www.youtube.com/watch?v=rlEq0-bXyH0

A na ovom jede gliste.
http://www.youtube.com/watch?v=KWKTnHgbLWM&feature=related

smeshko lepushko
27.05.09., 22:15
ni jedna od ove 2 kornjace na clipovima nije t.hermanni.. to sto im ljudi daju meso da jedu i kace to na net, ne znaci da je to dobro za njih...ako zelis da tvoja kornjaca bude ziva, zdrava i srecna zaista nije potrebno da joj dajes bilo kakvo meso, pogotovo ne preradjeno, a potpuno je druga stvar ako ona sama uspe da pronadje u dvoristu neku glistu i pojede je...

_NEBOYSHA_
27.05.09., 23:39
Pa ja nisam rekao da svojoj dajem bilo kakvo meso.To već svi znamo da nije dobro da im se daje.Samo pokazujem da postoje takvi ljudi.I što uvek morate da me napadate kad tako nešto pokažem ili kažem..Sorry za off.

smeshko lepushko
28.05.09., 00:01
Sorry... :)

_NEBOYSHA_
28.05.09., 00:15
OK..........;)

JecaDJ
14.09.09., 00:08
A mene zanima samo da li bi phobas mogao da uleti u jelovnik šumskoj kornjači...pošto ova moja odlepi kada vidi phobasa samo kada prodje pored posude i kada ga snimi,samo što ne počne da balavi ispred,dala sam joj i momentalno je batalila maslačak koji je do teog momenta tamanila...Pa me zanima da li je i to u onoj hrani obeleženoj CRVENOM bojom...kao zabranjeno...

tappancs
04.02.11., 20:30
SUMSKOJ KORNJACI JE IDEALNA HRANA MASLACAK I DETELINA. Osim toga mozes joj dati od voca: jabuku, krusku, sljive ali ne puno...
Nista od hrane zivotinjskog porekla.