PDA

Pogledaj punu verziju : pitanje za gekone



pilis
13.01.09., 20:29
Pozdrav svima,nov sam u teraristici,odnosno tek nameravam da kupim terarijum,zivotinje i opremu.
Moje pitanje usmereno je na suzivot dve vrste gekona,konkretno,leopard gekona i piktusa.Da li je moguce da zive u istom terarijumu,i da li je to uopste moguc zajednicki zivot izmedju vrsta?

kimo
13.01.09., 20:31
Ne, nema šanse da se drže zajedno, a i pictusi zahtevaju malo veću vlažnost i manji su dosta od leoparda. Inače se vrste ne smeju mešati jer može kod nekih da dođe i hibridizacije, što je loše jako ako se kasnije te životinje koje su hibridizovane pare. Odvojeno obavezno,čak i više životinja iste vrste se nekad ne može držati zajedno. Ukoliko hoćeš više gekona u jednom terarijumu moraju biti iste vrste, ženke i sve slične veličine i uzreasta uz tvoj nadzor da neka ne bude dominantnija i ugnjetava ostale.

pilis
13.01.09., 20:42
ok hvala :) pisem na pp

zarko
14.01.09., 19:38
preporucujem leo ...
pikusi nisu za pocetak dobri

spiderboy
14.01.09., 20:00
ako hoćeš da vidiš gekona preko dana pictusa zaboravi,ja sam imao jedan par od žarka medjutim oni izlaze iz skrovišta striktno tek posle gašenja svetla,tu je prednost leopard gekona mada je noćna lutalica i on ali ipak se pojavi i preko dana,što kod pictusa nisam nikad primetio

zarko
14.01.09., 20:08
leo oce i prek odana da se sunca

pilis
14.01.09., 21:19
to je super informacija :)
onda cu uzeti leo gekona,ali naravno prvo moram kompletnu opremu :)

GEKON
06.02.09., 23:01
ispod terariuma za gekona sam stavio foliju grejač i folija je preko celog terariuma.znači da je temperatura svugde ista.
da li to može da škodi mom leopardu????:eek:???
kod mene je tako već 2-3 meseci. gekon je ok i ponaša se skroz normalno....:)

nenad
06.02.09., 23:50
Treba ti temperaturni gradijent, a ne ista temperatura u celom terarijumu. Gledaj da ti jedan deo ne bude naslonjen na foliju.

GEKON
06.02.09., 23:57
jel kućica bi trebala da budr u hladnom delu?

nenad
06.02.09., 23:59
Najbolje je da imaš i jednu u hladnom i jednu u toplom delu.

GEKON
07.02.09., 00:32
terarium mi je 30x30.pa nemam mesta za još jednu kućicu.
gekon je još mali nedavno sam ga merio ima 13cm.
za sada mu je terarium dobar.
stavio sam foliju na pola terariuma kako si rekao.hvala na savetu:)
staviću i slike za koji dan...