PDA

Pogledaj punu verziju : petcentar



LARYBG
14.01.09., 16:36
Upravo dolazim iz petcentra! bio malo da vidim sta ima i verovali ili ne budale prodaju p.murinusa od nekih 2 do 3 cm za 6600din!! jos je veca budala sto ce to da kupi!! ko zeli da kupi bilo sta za teraristiku bolje da tamo ne zalazi cene su im paprene za sve sto ima veze sa ter.

nenad
14.01.09., 16:38
Nije bas za sve. UV lampe im nisu skupe, skroz su ok cene, a panjevi od mopana i mangrova su bukvalno dzabe. To kod nas nikad nije bilo tako jeftino. Sto se ostalog tice, slazem se da su preskupi.

LARYBG
14.01.09., 16:40
pardon lampe nisam gledao !!! za panjeve se i ocekuju da budu jeftini ipak su to samo panjevi!! malo setnja po sumi i nadje se dosta slicnih stvari!!

Geni
14.01.09., 16:41
Panjevi su stvarno džabe i samo zbog toga vredi ići. Imaju dobar izbor opreme i nešto je po ok cenama. Sve u svemu, ja sam radnjom zadovoljan.

Zivotinje nikada ne valjaju u pet centrima, naročito ne egzotične. Pa tako je i u zemljama gde je ovo mnogo razvijenije nego ovde. Idite na arachnoboards pa pročitajte kako je u americi, isto je ovako. Nigde to nisu uspeli da promene pa ne vidim zašto bi mi bili prvi u tome. Prevelike cene i loša briga o njima je sudbina svih životinja u pet centrima.

LARYBG
14.01.09., 16:45
mislim da je fisermenpartner mnogo povoljni slabija ponuda ali povoljni!!

nenad
14.01.09., 16:49
Cekaj, cekaj, ne nalaze se panjevi tako lako u shumi, niti su na izvolte. Obisao sam i stalno obilazim razne shume, a jako retko sam nalazio panjeve da vrede. Ovo je uvozno drvo iz Azije, i verovatno Afrike, ne znam, i kod nas nikad nije bilo jeftino. Mislim da je kg mangrova bio preko 5e, i to je jos bila dobra cena. Secam se da sam u radnji u Balkanskoj video prosle godine fenomenalan panj, ali ga nisam uzeo jer je bio 2000 din. Sad su takvi panjevi, pa cak i lepsi i veci, u Petcentru, manje od 600 din. To je velika razlika. Panjevi su uvek bili skupi kod nas, to moze da potvrdi neki akvarista, oni znaju bolje od mene, ali petcentar je uzeo ogromnu kolicinu, pa im je spustio cenu.

Fisherman jeste dosta povoljniji.

LARYBG
14.01.09., 16:55
u pravu si lepo je drvo i kod nas tako siguno nemoze da se nadje naravno kada kazem kod nas mislim u prirodi!! ranije cene ne znam i verujem da je bilo skupo! ako hoces da nadjes nesto zanimljivo slicno njemu idi na veliko ratno ostrvo tamo sigurno ima dobrih stvari za ter!!

nenad
14.01.09., 17:02
Da, na Ratnom ostrvu ima. Nas par smo obilazili obalu Dunava pre par meseci i trazili panjeve. Nadju se dobri komadi. Ali, treba to oprati, oribati, dezinfikovati, pa onda bude ok. A opet nije tako lepo kao ovo uvozno ;) Ja kombinujem i jedno i drugo.

Geni
14.01.09., 17:04
I naročito nije mangrov. Kod nas terarista i nije toliko bitno ali akvaristima je mangrov presudan.

LARYBG
14.01.09., 17:05
naravno nije ko mangrov! ko ide u grcku moze da ga donese tamo ga ima dosta , ali naravno treba nositi gomilu drveta!!

nenad
14.01.09., 17:07
Da, on ispusta nesto u vodu, jel tako bese? A kad bi neki panj iz prirode pripremio za akvarijum i potopio, obojio bi ti vodu katastrofa. Ja sam sa nekih panjeva, koje smo nasli na obali Dunava, bukvalno chetkicom i sapunom morao da skidam alge koje su se zalepile i osushile, da bih mogao da ih stavim u terarijum.

LARYBG
14.01.09., 17:12
neznam koliko je pametno nase drvece stavljati u akvarijum mislim da bi ga100% zamutilo ma koliko prao!! ali je za ter npr. kod T ili skorpie super, naravno treba ih dobro oprati! neznam sta ispusta stvarno!

aqua-zoo
14.01.09., 18:36
Naše drveće, vrba, hrast je poželjno u akvarijumu i boja vodu u prirodnu (u prirodi voda nije bistra i bezbojna kao "vrnjci" ili "voda-voda"),vrba ima tanine koji služe za "neutralisanje algi", u principu svako drvo koje je dezinfikovano (osim topole, koja je "kisela") je pogodno za akvarijum. U teraristici je dobro svako parče drveta, takođe dezinfikovano i ošišćeno od nametnika.

zarko
14.01.09., 19:27
panjevi se skro tesko nalaze.. i sladak osmeh mi izmami kad neko kaze samo odes u sumu.
i obicno se i smao vratis i to je to!

dule87
14.01.09., 19:30
Svako.., osim cetinara (naravno) ;)

aqua-zoo
14.01.09., 20:46
panjevi se skro tesko nalaze.. i sladak osmeh mi izmami kad neko kaze samo odes u sumu.
i obicno se i smao vratis i to je to!

100% tačan odgovor!

LARYBG
15.01.09., 00:09
neko se i vrati praznih ruku ali neko ne nosi naocare!! :)

StevaNS
15.01.09., 11:00
E, a koliko su mopani u pet centru? Tako manji panjevi od oko 30-tak cm.
(Znam da se mere po tezini ali i to je relativno..)

LARYBG
15.01.09., 11:56
oko 180,200 din

nenad
15.01.09., 12:17
U Petcentru ne mere panjeve, odnosno ne mere težinu, nego cene formiraju prema veličini. Tako postoje tri cene - 180 - mali panjevi, 380 - srednji i 580 veliki i baš veliki :D Ovi jeftiniji su ti mopani, a veliki su mangrovi.

StefanovaPomajka
15.01.09., 12:47
Samo imaju tendenciju da mnoge barkodove sa cenama printane na kartončicima zakačenim za drvo običnom gumicom IZGUBE NEGDE U TRANSPORTU! I onda nastaje problem... Kako da naplate? E, onda se vi snađete, zakačite za svoj odabrani panj prvi kartončić na koji naiđete u toj hrpi, jer je sve neuredno i pootpadano... I možda prođete tako i jeftinije, hahaha... Treba ih kazniti za neurednost i nemar! Moje iskustvo glede toga je ovakvo.

PlaFonka
15.01.09., 14:25
ja sam bila neki dan u pet centru i kuplia samo ono naj osnovnije za pocetak za terarij i potrosila 750 kuna.... malo mi jesu skupi

Stufy
26.01.09., 16:15
U Pet Centru su dobili pre neki dan dosta spot sijalica, kao i zastitne mrezice i lezista za iste samo nije jeftino. Mislim da je lezistre za sijalicu sa mrezom preko 780 dinara.

gordond
26.01.09., 18:15
Pa ti stvarno jeste puno para. Moze se vrlo jednostavno napraviti od mrezaste case za olovke...

Stufy
26.01.09., 18:20
To je extra ideja. Video sam te case u Tempu za 80 i nesto dinara.

LARYBG
02.02.09., 23:30
necu da otvaram novu temu zbog jednog pitanja pa reko ovde da ga stavim! da li neko zna gde u bg-u moze da se kupi mrezica za ventilaciju(celicna,alu...)?

Rizzen
03.02.09., 02:18
Jeep komerc, u Karadjordjevoj, da kazem pri kraju, tj. blize mostu.

DozyNoiseEcocamp
22.04.09., 22:12
Pocetni post je bio o tarantuli a kasnije svaki post o panjevima :S
Sto se tice tarantule i jeste mnogo skupa ja sam ih pitao da smanje cenu a oni mi rekli ako ocu nesto jeftinije od teraristike da uzem neku kornjacu :eek:

varan
13.05.09., 15:30
Mangrov ispusta boju u vodu i daje joj izgled viskija. Cak i jako malo parce moze da oboji veliku kolicinu vode.

Pedja
14.05.09., 11:52
Imas mrezicu u svakoj bolje snabdevenoj farbari