PDA

Pogledaj punu verziju : jos pitanjca za leop.gekona :D



pilis
14.01.09., 23:03
Bicu kratak i jasan,iako vama verovatno nece biti jasno zasto se ovakva vrsta pitanja postavlja po stoti put,ali procitao sam ceo forum i nisam naso prave odgovore,odnosno odgovori su pravi ali ih ima vise :D
a meni treba samo jedan.:D

1.Koju vrstu treseta uzeti za leop gekona?

2.Koja lampa ili lampe?

3.Koja vrsta biljaka moze sa ovom zivotinjom?



to je to ljudi,izvinite na istim pitanjima i hvala unapred :)

nenad
14.01.09., 23:05
Možeš da uzmeš krupniji šljunak, ja to koristim kod leoparda.
Lampa obična ti treba, ili spot lampa, koja baca svetlost samo na jedno mesto, ne rasipa je.
Bilo koje biljke mogu, mislim, osim bodljikavih, ali pitanje je koliko će biljkama biti dobro, jer obično traže veću vlažnost nego što je u terarijumu sa leopardom ima.

pilis
14.01.09., 23:08
aha ok mislio sam samo konkretnije na marku lampe i jacinu?

nenad
14.01.09., 23:10
Običnu sijalicu možeš da kupiš. Spot ti je nešto lepša varijanta. Jačina zavisi od veličine terarijuma i temeperature u prostoriji u kojoj držiš terarijum. Uzmi i jaču i slabiju pa probaj koja pravi bolju temperaturu.

GEKON
14.01.09., 23:24
ja sam do sada kao podlogu kristio neke kamenčiće(neznam kako da kažem)
ali sam čuo da nisu baš dobri(oštri su pa bi mogao leopard da povredi stomak jer leopardi imaju dosta osetljive stomake)
pa sam naručio od kima kokosov treset.nije skup i lepo izgleda u terariumu.

>>imam jedno možda vama glupo pitanje:negde sam pročitao da je dobro ponekad leopard gekone poprskati sa mlakom vodom,
ali nisam siguran dali je to bilo za agamu ili leopard gekone.??<<

kad sam stavljao vodu u posudicu za piće gekonu malko sam ga prsknuo sa
prskalicom i on podignuo(leopard gekon;))sav je bio srećan:o

nenad
14.01.09., 23:36
Može, što da ne. Posebno kad se presvlači.

GEKON
14.01.09., 23:43
ali samo danju jer može da se prehladi.:)
hvala

pilis
14.01.09., 23:47
neznam da li je sljunak dobar,i tu ima odredjen deo peska,a to po njih navodno ne valja ali eto ti kazes da je dobra stvar :)

@Gekon
moze slika kokosovog treseta, i posto je?

GEKON
15.01.09., 00:01
juče sam naručio od Kima sutra verovatno stiže.
Košta 250din.
imaš tu negde na forumu slike:icon_pirat:

kimo
15.01.09., 00:41
Najbolje je ako uzimaš mladog ili malog leopard gekona iz uzgoja da prvo neko vreme provede na ubrusu papirnom radi lakše vođenja računa o vršenju nužde i količini hrane koja se da. Kasnije se može probati sa nekom vrstom peska/šljunka/kamenčića i ako ne unosi puno peska u organizam može ostati na tome. Neki gekoni lickaju pesak i tada mogu da smanje sami sebi apetit i tada se moraju vratiti na nešto što "ne jedu". Kokosov treset se može držati sa leopard gekonima neće ništa smetati, kako ko voli.

Što se lampi i bilja tiče, već ti je rečeno. Biljke neće baš opstajati, ali možeš probati sa nekim. Možda neka manja Sanseverija ili neka sukulenta će moći. Svetlo je dovoljno da imaš Spot lampu, tj. reflektorsku sijalicu od oko 40W koja će da stoji iznad mrežice na terarijumu i greje deo terarijuma i osvetljava. Ona se gasi noću i to je sva mudrost. Naravno prvo moraš da testiraš temperaturu pre ubacivanja gekona, treba da bude oko 30-35 stepeni na tom toplom delu. Pročitaj malo tekstove na forumu i imaš kod Žarka i mene na sajtovima.

nenad
15.01.09., 00:49
Moj gekon 4,5 godine živi na šljunku, i ništa mu ne fali. Nekad ga je i jeo, i izbacivao ga sa izmetom bez problema.

kimo
15.01.09., 01:37
Pa da, nekada im ne smeta i neki ga ne jedu, a neki da...zavisi od jedinke a i ishrane, neki smatraju da tako traže neke minerale...

homer
15.01.09., 01:43
Kod mene su u najobicnijem pesku i jos nisam primetio da ga jedu..naprotiv najvise vremena provedu lezeci u njemu..:)