PDA

Pogledaj punu verziju : H.incei - komunalni terarijum



Riddler
16.01.09., 00:34
Ja sam, po citanju mnogih iskusatava na netu i "odobravanja" od strane kima, oformio komunalni terarijum sa 5 Holothele incei-a (koji vaze za vrstu koja moze bez ikakvih problema da se drzi komunalno). Za sada (20ak dana su tek u terarijumu), 3 su se presvukla, samo prvi dan je bilo cimanja (kad su pusteni u terarijum su, po nailasku na drugog bezali), sada svaki ima svoje skloniste, povremeno vidim da jedan prolazi pored sklonista drugog, retko je vise od 1 van sklonista, ali za sad funkcionisu. Terarijum je i vise nego dovoljne velicine (oni su 2.5-3.5 cm), a terarijum je 33,5 x 19,5 x 21,5 (iz pet centra, sa zatvorenim rupama i napravljenim novim, jer su ove bile prevelike, pa bi pauci mogli da izadju). Videcemo kako ce biti dalje...

marko
16.01.09., 00:50
Zagonetač :), premestio sam ti poruku iz "Ostali pauci" ovde u novu temu.

Biće zanimljivo ispratiti ovu priču jer ovakvih pokušaja nema puno.
Za početak mislim da si im dao previše prostora ali vreme će pokazati.

kimo
16.01.09., 00:57
Hehe, ajde da i ja iznesem svoje mišljenje...ja sam celo drugo leglo od 50-60 komada stavio u jedan terarijum 30x30x30cm. Svi su se hranili zajedno do skoro, sada su presvučeni manje-više svi i sada svako sebi lovi lateralise, koje pustimo na gomili da mile po terarijumu svakih nekoliko dana. Napravljeno je dosta malih skloništa, ali još uvek se druže i nalaze po tunelima paučine po nekoliko komada. Veoma je interesantno, samo će biti problem kada malo porastu jer će morati da se odvajaju ili sele u neki mnogo veći terarijum. Videćemo koliko će ih ostati, ali zasad su samo 2 viđena mrtva i to ne da su pojedeni nego su samo uginuli na otvorenom, ko zna zašto :)

Riddler
16.01.09., 01:06
Znam da je previse prostora za pocetak, ali nije problem sto se tice hranjenja (imaju mreze svi, pa u mrezu ubacim tenebriju), a ne bih bas da moram 5 paukova cesto da selim ;)

Kimo je ipak mnogo iskusniji, a i ambiciozniji (50-60 paukova u jedan ter), pa cemo videti i to kako napreduje :)

marko
16.01.09., 01:09
A nisam mislio zbog ishrane već zato što će postati teritorijalni, svako će da ima svoju teritoriju i to je ono što ne valja, makar po meni. Koliko sam čitao to ne treba dozvoliti ali dobro videćemo.

Riddler
16.01.09., 01:19
aha... Za sada nisam primetio probleme, jer prolaze kroz teritoriju drugih... Inace neka sklonista su jako blizu... Izgleda da sam u citanju stranih foruma to prevideo... Nadam se da nece biti problema...

Ig0r
16.01.09., 01:31
Ako me sećanje ne vara ovaj link sam već kačio na forum ali ne mogu da ga nađem.
http://www.arachnofreaks.com/forum/forum_posts.asp?TID=3325&TPN=1
Vredi pogledati. A po pitanju kako i šta sam se već izjasnio u drugoj temi pa toliko od mene...

x3m.Marco
16.01.09., 04:13
Moze li nesto ukratko o njihovom cuvanju?

kimo
16.01.09., 12:08
Nema šta ukratko posebno ni da se kaže, ali eto ti na mom sajtu lep tekst o njima pa pročitaj www.nsexotics.net, ako imaš još pitanja reci samo :)

stefan
16.01.09., 13:56
http://www.arachnofreaks.com/forum/f...TID=3325&TPN=1

www.nsexotics.net,

http://www.gekkogecko.co.yu

LJudi sve ima na tim sajtovima samo ih treba citati.

Soulfly
19.01.09., 01:18
Video sam (Riddlerov) terarijum sa inceiima i moram da kazem da mi se jako svideo. Prostran je za njihovu trenutnu velicinu ali to samo znaci da ce ih manje premestati. Ionako svaki ima svoj tunelcic i retko izlazi iz njega. Hrabar poduhvat s'obzirom da smo i ja i on otprilike u isto vreme poceli da se "bavimo teraristikom" tj uzeli svoje prve tarantule.
Srecno sa njima ;)

tori
19.01.09., 02:34
Slazem se sa Soulfly-om u vezi terarijuma...mozda zato sto sam pomogao riddleru oko pravljenja:D
salu na stranu
Mislim da nece biti problema sa teritorijalnoscu jer su samo dva pauka u svojim stalnim rupama i retko izlaze, a ostala tri se cesto menjaju.
Da se osecaju ugrozenim na bilo koji nacin ne znam da li bi ih bilo pet ;)
kili ispravi ako gresim:icon_cheers:

Riddler
19.01.09., 11:43
Za sad, kao sto sam vec rekao, nema problema sa sukobima, prolaze jedni kroz "teritoriju" drugih, prolaze im pored ulaza u tunel, ali nema sukoba. Videcemo da li ce tako i ostati, ja se nadam da ce se sve nastaviti ovako i da nece biti problema...

D@nijel
07.02.09., 14:05
Evo i ja se javljam,uzeo sam od KIma 4 H.Incei i drzim ih zajedno,malo je zeznuto bilo kad su poizlazile jer su rupe na kipperu bile velike,na srecu pohvatao sam ih,nisam primetio da se nesto cimaju medju sobom ali videcemo tek su jedan dan zajedno.

kimo
07.02.09., 15:03
Neće se ni cimati ukoliko imaš dosta hrane i mesta. Ja ih imam skoro 40-50 komada u jednom super se slažu,oni najslabiji su verovatno uginuli, video sam samo 2 mrtva do sada, ali moguće da ih je bilo malo više.

D@nijel
07.02.09., 15:18
Kako da ih hranim da ubacujem po cetiri ili vise lateralisa ili tenebrija?

Riddler
07.02.09., 15:26
Ja im dajem 1 po 1 svakom odvojeno, sto barem kod mene nije problem, posto svaki ima svoje skloniste, cak imaju i jedno viska koje je sad napusteno (jedan se preselio)... sve i dalje funkcionise dobro... :)

D@nijel
07.02.09., 17:27
Ekstra za sad je sve o kod mene,dok se malo stabilizuju.Nego kakve sam muke imao dok sam ih pohvatao ovako male,kakve cu tek da imam kad porastu.