PDA

Pogledaj punu verziju : kupovina hrane



BeastBre
16.01.09., 11:36
mene interesuje koliko bi me kostala hrana za jednu bradatu agamu posto za pocetak ne planiram da uzgajam jos i to nego da kupujem:)

silwert
16.01.09., 12:03
pa izracuanj koliko ona jede svaki dan pa saberi i oduzmi ili pitaj kima koliko njegove jedu
ali bolje huanu

kimo
16.01.09., 12:07
Pa zavisi, ako uzmeš malu ješće ti nekih 5-6 insekata svaki dan, a insekta računaj oko 5din. To ti je nekih 150-200 komada mesečno, ali to je neki minimum i to ti izađe oko 1000 din. Kako bude rasla ješće malo više i onda će to biti oko 1500 din. mesečno maksimum, ali svakako ti je savet da gajiš bar neku vrstu hrane i ostatak kupuješ, pa ćeš prepoloviti trošak.

nenad
16.01.09., 12:23
Slažem se. Moja je povremeno znala da jede i po 7-8 velikih nimfi dubia. E, sad, svaka nimfa je 15 din, pa ti vidi ;) Ali, to je skroz odrasla, pa je tako jela posle zimskog sna, i posle polaganja jaja.
Inače je prosek oko 10 fobasa dnevno, ili više, mada ne jede odrasla svaki dan. Treba napraviti 1-2 dana posta u nedelji, a opet i kad jede, ne treba da jede svaki put insekte, nego i biljnu hranu.

BeastBre
16.01.09., 16:52
ok hvala na savetima...pa reko cisto da pitam posto sam za pocetak mislio da kupujem pa cu onda vec videti kako cu i sta cu:)