PDA

Pogledaj punu verziju : Živ ili mrtav plen



Strane : 1 [2]

Reventon
17.08.13., 18:28
Siguran si da nije problem? Ne bih voleo da mi ugine...

NecrovoX
17.08.13., 23:34
Nisam siguran, zato sam i rekao da mislim da nije, neka odgovori neko ko je iskusniji sa tako malim zmijama. Ali koliko sam do sada ovde čitao to isto tvoje pitanje postavljano od strane drugih pojedinaca i koliko sam i sam ponekad se isto brinuo verujem da nije problem. Ne mogu da kategorički tvrdim, ali sam doduše poprilično siguran da je tako. Meni se znalo desiti da mi zmija odbija hranu 3 meseca. Prvi put me to brinulo, a već drugi put se nisam ni brinuo. Hoće one tako ponekad. Doduše nije baš isto kod malih i odraslih zmija ali opet, do mesec dana nije veliki problem i nije to nešto dug period za njih, pa čak i za male zmije. pokušaj je hraniti 25. dana, dotle je pusti na miru i neka dobro ogladni, nadam se da će ti to biti rešenje. Ako čak i to ne bude, e onda kreni sa nekim drugima metodama i onda se brini.

vukodlakavac
01.04.14., 14:11
Moju zmiju sam hranio iskljucivo mrtvim plenom, prvo pinkijima, pa onako malo vecim misevima dlakavim, i smaze ih nekako,
mada obicno moram da ih malo stavim pod vrucu vodu pa da paradiram njoj pred nosom, pa ga ona zvekne, ...mada ga ne pojede uvek.
U zadnjih skoro mesec dana sam bacio 4 misa jer zmija napadne, i batali ga.

i danas prvi put odem da uzmem ZIVOG misa, bilo mi je mega zao, al sta da radim, necu da mi zmija ugine, a skoro mesec dana je proslo od zadnje klope...

I ###, stavio sam joj misa u terarijum, a ova samo PAF, obmotala se, malo koprcanja i cao, progurala ga je u roku od 10ak minuta i sad je kapiram kul


Jedino me jos brine da li je doslo vreme da joj klepam ili pazarim novi terarijum jer imam trip da je u ovom nesrecna, ona ima oko pola metra
a dimenzije terarijuma su cenim oko 30X30X30
>>??

GaMeR
04.04.14., 16:05
Ne znam sta da ti kazem, ali pre kupovanja novog terarijuma probaj jos nekoliko puta sa odmrznutim misem a da je pritom prebacis u nekoj plasticnoj kutiji... I kad uhvati misa mrdaj ga jos nekoliko sekundi sa pincetom i nadaj se da ce da upali :) pozz

matke
04.04.14., 21:35
Pa ja bi joj pravio novi terarijum sigurno,malo je bas,moja boa je oko 50,60 cm odprilike i u terrijumu je od 70*40*40 i mislim da joj je to sad super a nameravam do 1m da je drzim u tom.Probaj bolje da ih osusis tj probaj bez vode mozda vodom skines miris pa nece zbog toga. ja radim tako sto izvadim pacova pustim ga neko vreme na sobnoj temperaturi i onda ga stavim u kesu i pustim toplu vodu ili ubacim kesu u toplu vodu i to je to.stim sto ga znam osusiti da se ne lepi treset po njemu i to je to.

Vipera_Ammodytes
01.09.14., 17:25
Pozdrav svima, imam pitanje. Da bih nahranio zmiju zivim plijenom, koja temperatura treba da bude u terarijumu? Oce li zmija jesti ako je temperatura unutra nekih 22-23 stepena?

Godfather
01.09.14., 21:40
Verovatno da hoce, sto ne bi jela, pa i u prorodi ona jede i na toj i na visoj a mozda i na nizoj temperaturi... Mozda gresim ali kapiram da ce jesti normalno, jedino dnevna mora biti visa inace i zbog varenja mora imati odredjenu temp... Sa otrovnicama nemam iskustva uopste, da ne ispadne da lupetam u prazno, hehe...

Vipera_Ammodytes
01.09.14., 21:55
Danas sam cuo podatak da ako zmija (mozda cak konkretno poskok), hoce pojesti ako je trenutno 22-23 stepena, ali nece svariti hranu jer nema tu odredjenu potrebnu temperaturu? I onda ce povratiti i postoji mogucnost dobijanja sepse? pojasnjenje ako ima ko iskusniji...

Inace temperatura je privremena 22-23 stepena, dok ne nadjem rjesenje za grijanje.. tj kako zastititi sijalicu.. Ili ako moze led sijalica? Svaki savjet dobrodosao..

nenad
01.09.14., 23:25
Može najnormalnije da vari na toj temperaturi, tako da nemoj da brineš. Da bi poskok povratio plen mora da bude temperatura mnogo niža od te, ili previsoka. Takođe može da povrati ukoliko se uznemirava posle obroka, ili ukoliko pojede previše. Bilo kako bilo, čak i da se to desi, zmiji ništa neće faliti.

Vipera_Ammodytes
01.09.14., 23:32
zahvaljujem na odgovoru, veliko hvala!

Vipera_Ammodytes
15.09.14., 14:06
Opet ja sa pitanjem. Poskoci su prije 6 dana pojeli po dva manja misa i prekjuce je jedan poskok povratio jednog misa. Temperatura je unutra bilo oko 26-28 stepeni preko dana, a uvece 20-22. Sta moze bit razlog povracanja?

nenad
16.09.14., 02:03
Prevelik obrok verovatno. Daj im po jednog miša. U kakvom je stanju bio taj miš, dobrim delom svaren ili ne?

Vipera_Ammodytes
16.09.14., 08:30
paa... bio je skoro "citav" da se tako izrazim. Ne znam kako da izvedem da ih hranim, kad su oba poskoka u jednom teru, a da budem siguran da su oba pojela po jednog, a ne recimo jedna zmija pojede 2, a druga bez obroka da prodje..

nenad
16.09.14., 23:40
Moraš da ih hraniš odvojeno. To ti je obavezno. Dešava se da poskoci ujedaju jedni druge ako se hrane zajedno, ili čak da počnu dva da gutaju miša sa različitih strana, pa tako može da se desi da onaj koji prvi proguta miša, nastavi dalje da guta glavu poskoka koja je sa druge strane miša :) Gledao sam ovo više puta i razdvajao ih, kada sam ih hranio na Torlaku, jer je tamo praksa (makar ranije bila) da se ne razdvajaju zmije kad se hrane. Ali, tamo je to problem jer ih obično ima nekoliko stotina. A ti imaš dva, pa i nije cimanje da ih razdvojiš. Zmiju koja je povratila nemoj odmah da hraniš, sačekaj jedno tri nedelje da joj se obnovi kiselina, i nemoj da im daješ više od jednog miša. Posebno ako planiraš da ih hraniš jednom nedeljno.