PDA

Pogledaj punu verziju : neonka



LARYBG
21.01.09., 14:59
hocu da rasformiram stari akv. i da napravim ter. za T. ostavio bi ga na istom mestu gde mi je ugradjena neonka iznad njega! pa me zanima da li ce neonka smetati tarantuli!

Soulfly
21.01.09., 15:24
Pa ne znam koliko je pametno da mu ceo dan bude upaljena. Citao sam po forumu da im jaka svetlost (poput blica) uopste ne smeta. E sada ne znam da li bi bilo preporucljivo da ostavis tu neonku. Mozda ako bi tarantula imala 1-2 dobra i tamna skrovista ali sta ja znam...sacekacemo iskusnije :D

silwert
21.01.09., 15:59
zasto bi ti rasformirao aq da bi napravio tarantuli terarijum
ne raste tarantula tako brzo da joj treba terarijum velicine kao aq
neonka nema potrebe da gori za tarantulu jer joj netreba

_NEBOYSHA_
21.01.09., 16:13
Ja kad bi imao neki terarijum obavezno bi stavio neonku zbog izgleda i da se lepo vidi.Glupo je da terarijum nije osvetljen i da je u mraku.:D

toncek
21.01.09., 17:28
e to sam baš i ja htio pitat.ako je neonka polegnuta na ter.dal to smeta? znači ono tako reč grlo u šta ide neonka je na ter.a sama lampa je odmaknuta 2cm od stakla...naonka negrije jako koliko ja znam,al dosta daje svijetla...

Miroslav
21.01.09., 18:22
Ja mislim da im to svetlo ne bi trebalo da smeta. Bilo bi dobro da se noću gasi, pa da izgleda kao smena dana i noći, ništa više.

Jedino što bih ja malo prigušio to svetlo, čisto da ne bude baš prejako. Lepše izgleda.

toncek
21.01.09., 18:33
Ja mislim da im to svetlo ne bi trebalo da smeta. Bilo bi dobro da se noću gasi, pa da izgleda kao smena dana i noći, ništa više.

Jedino što bih ja malo prigušio to svetlo, čisto da ne bude baš prejako. Lepše izgleda.

to ja na svim svojim radim,onako ispod njih stavim crni papir da ne svijetle jako...samo neznam dal smiju tako ležat na staklu...i dal to smeta

Borko
21.01.09., 20:07
Bilo bi dobro da se noću gasi, pa da izgleda kao smena dana i noći, ništa više.

slažem se sa tobom...

mislim da im ne smeta neonka.

ja npr grijem terarijume sa crvenim sijalicama i sasvim se normalno ponašju, a drugar ima običnu (bezbojnu) i takodje nismo primjetili da smeta tarantuli.

opet ne mogu 100% da tvrdim... govorim iz ličnog iskustva...

homer
21.01.09., 20:43
Vecina mojih tarantula je pod neonkama po ceo dan i isto se ponasaju kao i one koje su u mracnijem delu sobe,ili na policama...tako da i ja mislim da im ne smeta..

LARYBG
21.01.09., 20:48
hvala svima na pomoci!!

marko
22.01.09., 01:03
Bilo bi dobro da im obezbedimo uslove približno kao u prirodi, znači da ima smena dana i noći. Ako hoćeš da neonka gori celu noć onda obavezno obezbedi sklonište da se tarantula sakrije.

Druga stvar, ne vidim praktičnog razloga zašto bi neonka gorela celu noć? Pa noću valda spavaš, jedino ako si usavršio neku tehniku i možeš da spavaš kao zec otvorenih očiju pa usput da gledaš terarijume. :)

Da li konstantno svetlo smeta tarantuli ili ne to zna samo ona. Ono što ja znam je da neke (recimo H.maculata) ne vole svetlo. Često maculata izlazi iz skrovišta samo noću, ujutru kad upalim svetlo vidim je kako "beži" u sklonište.

toncek
22.01.09., 06:35
meni nebi gorila celu noć.ja ih gasim preko noći...slažem se sa tobom marko,nema potrbe da svijetli dok spavam na večer

GuzPapir
24.01.09., 23:35
Ja sam mislio da stavim neku plavu neonku dugacku 30 cm iznad terarijuma gde mi se tarantula nalazi, cisto da mogu da je posmatram, a ne da zagrevam. Kontam da joj ne smeta :/ Sta vi mislite?

KLOKI95
05.02.09., 16:59
Pa ne smeta joj ako ta neonka ne greje prejako jel moze da se terarijum pregreje i da ti tarantula ugine, a ako se slabo zagreva onda slobodno mozes da stavis

marko
05.02.09., 18:49
Koja to neonka od 30cm greje tako jako da može terarijum da se pregreje i da ubije tarantulu?
Ove obične neokne možeš upaljene držati u ruci bez problema i bez bojazni da ćeš se opeći.

Malacrass
05.02.09., 20:55
Ja sam koristio neonku od 30 cm a bila je od 15 vata.
Žarulju ti sam držo rukama i grije ni malo, ako se to uopće može zvati grijanjem.