PDA

Pogledaj punu verziju : Isplatilo se mucenje (vivarijum za williamsije)



Rizzen
21.01.09., 17:47
Evo konacno 90% gotovog vivarijuma za Lygoadctylus Williamsi-e, kod mene su se preselila 2 Bluieva muzjaka, a planiram da uskoro(u naredna 2-3 meseca) nabavim jos 1-2 zenke, pa da dam i ja doprinos teraristici :)

Elem, sve su prvave biljke i tu su nekih 7 dana, sto znaci da jos ne znam sta ce se primita sta ne, mada za sada sve fino sljaka jer su biljke kojima treba vise vlage i trpe visoku temperaturu. Mozda se ne vidi na slici, ali iz ovog panja curi voda kao mali vodopad... jos moram da kamufliram kutiju, a to cu suvim tankim bambusom, a u ovaj deo gde je kutija slobodna ce ici 10-ak malih lucky bamboo-a.

http://img253.imageshack.us/img253/5615/dsc03480fo3.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=dsc03480fo3.jpg)

To je za sada slika, napravicu ovih dana bolje, taman i kad ga jos do kraja sredim.

kimo
21.01.09., 18:09
Ekstra izgleda nema šta, ali ti je za njih potrebno ubaciti još nekih grana koje će ići popreko, tj. recimo od prednje donje strane ter pa ka gornjim delovima, oni su dosta aktivni i vole da se sunčaju po granama. Nadam se da ćeš imati sreće sa nalaženjem ženki, ali nešto sumnjam tek su počeli neki ozbiljniji ljudi da ih razmnožavaju...iz divljine su uvek loš izbor.

Jel držiš oba mužjaka zajedno? koliki je terarijum? Jel si video neke agresivnije momente između njih dvojice?

Rizzen
21.01.09., 18:51
Danke! Jesu vrlo aktivni, vrlo su lagani pa se veru bez problema i po svim biljkama, ali stavicu jos neku granu ako nadjem, samo mora da bude bas adekvatna jer je vec dosta natrpano. Za CB zenke vec imam neke potencijalne Slovence i Madjare, ali kao sto rekoh, videcemo za koji mesec.
Terarijum je 50x40x80 DxSxV, zajedno su muzjaci, jedina agresija je bila na pocetku, samo da se zna ko je glavni, tj. ovaj plavlji je ovog manjeg iscimao malo i to je to, doduse sad se on malo vise steka, ali jede, pije itd, tako da je ok.

Shooree
21.01.09., 21:06
stvarno super izgleda, meni je san da imam vivarijum, al se držim pustinje za sada :P

nego, malo off: zar ne postoji način da se nekako te saksije "srede", tako da se ne vidi baš da su saksije na prvi pogled. Meni to uvek jako kvari dojam bilo čega. Bilo kakva veštačka struktura, hoću reći. A ljudi stavljaju stvarno svašta, video sam jednu sliku na netu, lik stavio PVC polutku cevi kao skrivalicu... meni je to baš smorčina. Tako da eto, sve lepo, samo bih se ja još dobrano potrudio da izgleda što divljije - sakrio tu plastiku i saksije, nekako.

kimo
21.01.09., 21:16
Pa najprostije što mi pada napamet je da oblepi to crnim silikonom i tresetom recimo.

zarko
22.01.09., 03:41
prelep je ter i drzim ti palcve za williamse !! odlicni su