PDA

Pogledaj punu verziju : Koju zmiju da uzmem?



freepartyman
26.01.09., 16:56
Uzimam jos jednu zmiju ali nemogu da se odlucim izmedju dugine boe,kukuruznog smuka i kraljevske zmije:) Dajte predloge:)

nenad
26.01.09., 17:02
Ja ti dajem predlog da daš neki bolji naslov ovoj temi, jer naslov treba da pokazuje o čemu je tema, a "??" ne govori dovoljno.

Što se tiče zmija između kojih biraš, ne znam, nemam iskustva sa duginom boom, ali bih ti ipak nju preporučio. Malo ih ljudi ima ovde, pa malo za promenu ;) Što da ne.

freepartyman
26.01.09., 18:30
Vec imam burmanca pa sam mislio da uzmem jednu kolubridu..Zato se razmisljam i izmedju kukuruzne i kraljevske..;)

Stufy
26.01.09., 18:44
Pa sve tri vrste koje zelis da uzmes nisu zahtevne za cuvanje, nisu prevelike i ima ih kod nas u ponudi tu i tamo. Uzmi ono sto ti se najvise svidja. Ja bih uzeo getulu jer mi se rod Lampropeltis najvise dopada, ali to je 100% subjektivno.

freepartyman
26.01.09., 18:46
Zar nije dugina zahtevnija sto se tice vece vlaznosti??

LARYBG
26.01.09., 18:47
California king snake
moj predlog!! :)

Stufy
26.01.09., 18:53
Pa nije vlaznost tako komplikovano postici. Vlazis supstrat iznad grejaca (ako imas podni) i za cas dignes vlaznost. Drugar ima jednu oko140cm i drzi je u srednje provetrenom terarijumu sa velikom posudom za vodu i nikada nije imao problema sa presvlacenjem. Sve tropske vrste traze malo vise vlage i ljudi ih drze bez problema.
Mozes da stavis i jos jednu psudu u topliji deo terarijuma i da ti sluzi kao isparivac, jer ce u njoj voda biti toplija, a drugu u hladan deo za pice i potapnje.

freepartyman
26.01.09., 18:56
Znam ja kako se postize vlaznost,samo sam konstatovao da su druge dve vrste manje zahtevne kad je vlaznost u pitaju.;)

Stufy
26.01.09., 19:01
Da, ali posto imas burmanca, dugina ti nece biti problem za drzanje sigurno. Pa rekoh ako ti se ona vise svidja od ostalih nema razloga da je ne uzimas jer joj treba malo veca vlaznost.

dule87
26.01.09., 23:46
Ja bih ti preporucio obije. Jer imam i getulu i duginu, i jadne i druga su dobre na svoj nacin..

freepartyman
27.01.09., 04:11
Drugi su fazon getula i dugina...uff tezak izbor..Izgleda da je kukuruzna otpala..:))

burmanac
27.01.09., 16:59
Moj predlog je dugina boa kao sto neko rece imas burmanca nece ti biti problem dugina,samo imaju dve vrste dugine i jedna kada poraste gubi boje i postane skoro skroz smedja a druga podvrsta sto je veca boje su joj ljepse pa ti savjetujem da se raspitas oko toga

freepartyman
27.01.09., 17:09
Dugina koja postaje vremenom smedja je kolumbijska dugina boa i ona je jedina na nasem trzistu;)