PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc oko terarijuma!!!



lk
27.01.09., 15:36
prvo zam zamislio da pravim terarijum za iguanu od stakla ,da ide do plafona .
posto sam odustao u dnevnom boravku imam ostavu koju ne koristim,i u fazi je pripremnih radova,postavicu koju fotku!!!
dimenzije sirina 180 ,visina (posto je kosina od krova )ide od 170 do 240 i dubina 160 mislim da su dimenzije ok i da ima mesta za ekperimentisanje...
moja pitanja i vasi predlozi su dobro dosli oko sledeceg:
-vrata prostorije bih radio od stakla(nema svrhe izolovati zivotinju)
-podloga,plocice su dole , ja bih stavio strugotinu,ali verovatno vecina kaze treset(mada ja bih njega izbegao zbog vlage i mirisa koji mislim da daje vise nego strugotina),uzimajuci u obzir kolicinu podloge u toj prostoriji...
-koliko neonka (moja je)silvania reptistar treba biti udaljena od same iguane?
sto se tice reflektorke koja joj daje toplotu,sama iguana ce odrediti na granama mesto za suncanje!?
planiram da ubacim jos grana i vestackog bilja i slusam savete!!!poz

lk
27.01.09., 15:51
mislim da ce zidovi originalnije delovati pod bilje(vestackim)

lk
27.01.09., 15:52
slike su sa fona!postajem dosadan,ali i uporan:)

silwert
27.01.09., 17:59
nisi dosadan nego je to veliki terarijum tu bi mogao svasta da ubacis nestavljaj nista kao podlogu zbog lakseg ciscenja samo o imam da kazem ostalo si i sam skontao

toncek
27.01.09., 18:04
sve je ok,samo napravi dobru ventilaciju i stavi neko debelo drvo u nutra i dobro popuni prostor...malo mi se čini pre tmurna boja i možda to može utjecati na raspoloženje životinje....

lk
27.01.09., 19:08
boju cemo najlakse,bar toga ima:)daj savet boje?

zarko
27.01.09., 19:15
http://www.gekkogecko.co.yu/cesto%20postavljana%20pitanja-%20Iguana%20iguana.html

procitaj kako