PDA

Pogledaj punu verziju : Da li tarantule bacaju ili ostavljaju hranu?



acak
31.01.09., 01:41
sta sam ovim pitanjem mislio... ako tarantula uzme neki veci obrok, tipa misa, zabu ili neku vecu bubu, ili vise manjih a cescih, da li ce ona jesti dok ne pojede, ili ce jesti neko vreme pa skloniti negde pa posle nastaviti.... ili ce jednostavno pojesti jedan deo, zasititi se i ostatak baciti.... pitam ovo zato sto mi tarantula jede dan za danom ili ubija samo, nisam siguran sta se desava, zato sto ima kucicu, u kojoj ne vidim bas sve... pa me zanima jel stvarno to sve pojela, zato sto ne vidim ostatke, ili je zakopala ostatke plena u treset.... to mi pada na pamet, zato sto svaki dan izbacuje treset iz kucice.... inace je u pitanju brachypelma smithi...

Miroslav
31.01.09., 01:49
Ne vidim razlog što ju uopšte hraniš svaki dan. Ta vrsta inače sporo raste, tako da nećeš postići nešto puno tim intenzivnim hranjenjem, samo će se posle izvesnog vremena zasititi i prestati da jede. Tada ćeš pomisliti da joj je vreme presvlačenju, pa ćeš posle izvesnog vremena početi da paničiš što se već nije presvukla.

Kod većih obroka T jede dok ne pojede dovoljnu količinu i ostatak ostavi i više se ne vraća da ga ponovo jede. Takođe se dešava da odbaci grudvicu sa nesvarljivim ostacima. Sve te ostatke hrane treba izvaditi da se ne bi ubuđali i da ti se ne zapate grinje.

rassa
31.01.09., 02:32
moja kad joj dam fobasa ona ga nekako prepolovi i pola jede a pola je ispod nje, pod slojem mreze (onako malo deblji slioj) i onda kad pojede onaj prvi deo onda se vrati tj malo potrazi de je drugi i zubima onda cupa ga iz paucine i izdize se, bas stoju na vrovima nogu je trebada uzbavi hranu od paucine. . .stavicu sl kad to uradi ponovo

acak
31.01.09., 02:39
...Takođe se dešava da odbaci grudvicu sa nesvarljivim ostacima. Sve te ostatke hrane treba izvaditi da se ne bi ubuđali i da ti se ne zapate grinje.

kako izgleda ta grudvica, jel to zavisi od hrane koju jede, ili je uvek ista? primetio sam da izbacuje nesto iz kucice, izgleda kao treset... ali je mozda to ta grudvica, sto kazes... ako je tako, to nece biti problem, zato sto izbacuje uvek na isto mesto.... :)


.... onda se vrati tj malo potrazi de je drugi i zubima onda cupa ga iz paucine i izdize se, bas stoju na vrovima nogu je trebada uzbavi hranu od paucine. . .stavicu sl kad to uradi ponovo

to bih bas voleo da vidim :)

rassa
31.01.09., 02:42
1-da, to je grudvica sto kazes, ja je nevadim nego ona sve lepo stavi na jedno mesto pa posle nekoliko dana to sklonim
2-nas kako je zanimljivo, posto mora nekako da izvadi iz mreze tu polovinu, uhvati je zubima i propinje se da bi se mreza pocepala

acak
31.01.09., 02:48
Ne vidim razlog što ju uopšte hraniš svaki dan. Ta vrsta inače sporo raste, tako da nećeš postići nešto puno tim intenzivnim hranjenjem, samo će se posle izvesnog vremena zasititi i prestati da jede. Tada ćeš pomisliti da joj je vreme presvlačenju, pa ćeš posle izvesnog vremena početi da paničiš što se već nije presvukla.


pa po onome sto sam citao do sad, ako T hoce da jede, treba joj davati. presvukla se pre jedno 10-ak dana, a pre toga nije jela mesec dana, pa predpostavljam da joj se otvorio apetit :) cim primetim da nece da jede, necu joj nuditi neko vreme... nego sam pomislio da samo ubija hranu, a da je ne jede....



.....posto mora nekako da izvadi iz mreze tu polovinu, uhvati je zubima i propinje se da bi se mreza pocepala

he, komplikuje sebi zivot :)

rassa
31.01.09., 02:55
he. . .
nego da pitam dal i vase rade sledece
moja kad jede (a jede uvek kod posude s vodom) i onda kad zavrsi samo se okrene i ubaci one prednje noge u vodu pa ih 'lize' , i to radi sat vremena, i tako svaki put. Jel to pije vode?

acak
31.01.09., 03:01
ej da, to sam video par puta ovih dana, ubaci prednje noge u posudu sa vodom, i to jos dok ima plen u ustima, bude neko vreme tu, pa ode na neku drugu stranu. posle obroka bude uvek neko timarenje, umivanje... ko macka da je :) valjda se kupa, tako sam ja bar shvatio, vodi higijenu :) operes ruke posle jela :)

Miroslav
31.01.09., 12:18
Grudvica od ostataka hrane izgleda različito, u zavisnosti od obroka. Kuglica od fobosa i tenebrie (ako je bude) puna je hitinskih prstenova, od cvrčka je braon i izgleda kao da je na pola istopljena nekom kiselinom (nije neka već kiseline za varenje), kuglica od dubije je šarena - sivkasto-bela, i tu i tamo smeđa, a od lateralisa je braon ili braon-bela. Kuglice od fobosa i tenebrije se retko sreću zato što se ti hitinski prstenovi odvoje u toku varenja.
Te grudvice treseta, najverovatnije nisu ostaci hrane, možda samo proširuje rupu. Mala je verovatnoća da posle obroka sve to umota u treset, pa onda izbaci. Pogledaj, pa ako ima ostataka, izbaci ju.

Ako plen jede u posudici sa vodom, onda ga najverovatnije natapa, kako bi unala vodu u organizam. Dešava se da ostatke hrane bace u tu posudu. Meni se dešavalo par puta.

KLOKI95
31.01.09., 13:02
Kad hranite tarantulu posle treba da se cist terarijum od ostataka hrane..ali kad cistite terar jel skidate i onu paucinu ili pazite da je ne pocepate?

Miroslav
31.01.09., 13:23
Možeš ju slobodno pocepati, ako ti predstavlja prepreku u sređivanju. Isplešće tarantula novu.

dule87
31.01.09., 15:58
Ima jedan dobar fazon kod hranjenja T fobasima.. Ja dajem svjeze presvucene fobase, tako da nema "nus produkta", sve bude svareno i pojedeno...