PDA

Pogledaj punu verziju : vlaga za agamu



PlaFonka
31.01.09., 14:24
imam terarij i u njemu mi je vlaga konstantno 75% mislim da je to malo prewishe za agamu? može li mi neko rechi kolika treba bit i kako da ju spustim..jer stvarno neznam... u terariju jos uwijek nije agama trenutno ga samo sredujem...
ps. ako tema neide tu slobodno ju prebacite... xD

silwert
31.01.09., 16:10
kako si dosla do zakljucka da je toliko velika vlada posto u terarijumu koji je za agamu ima spot sijalica koja isusuje vazduh ko luda
sta imas u tom terarijumu da dize toliko vlaznost

PlaFonka
31.01.09., 16:35
pa upalila sam sam spot lampu prije nekih 2 sata i vlaga se spustila na 72% ali josh je uvijek visoko... imam samo posudice, pijesak i panj trenutno...nema wode u posudici... a kolika bi trebala bit nekih 45% jel? tako sam bar prochitala...

huana
31.01.09., 17:40
gde stoji terarijum..u podrumu???...meni ni u stanu nije tolika vlaga a kamoli kod agame...mozda je vlazan pesak...ili ti shto je najverovatnije ne radi higrometar..

silwert
31.01.09., 17:53
moras cekati da se sve isusi u terarijumu
to sto je rekla huana je sigurno razlog mokar pesak
kod mene gde su mi ribice u prostoriji vlaga je 80% ali tamo ima tona vode pa nije cudno
proveri vlagometar mozda ne radi

PlaFonka
31.01.09., 19:18
pa terarij mi je u dnewnoj sobi zajedno sa akvarijem... pijesk sam kupila u pet centru i nije mokar...suh je... evo lampa mi sada vech nekih 5 sati gori i vlaga je opala na neki 63% a hidrometar mi je isto novi kupila sam ga u paru sa termometrom i termometar radi

huana
31.01.09., 19:46
kod moje agame je oko 53 vlaga i to su kamenchici bili vlazni..stajali u kesi zatvoreni na terasi pa se nisu osushili bash najbolje...vlaga od 70 je jako visoka..proveri kolika ti je vlaga u sobi...u toku zime ako imash grejanje je dosta suv vazduh i tolika vlaga je prosto nemoguca...

PlaFonka
31.01.09., 19:55
pa sto je jos i naj bolje pec mi je u istoj sobi sa terarijem! a pijesak je prije isto bio u vrecici ali u sobi.... i nisam josh stavila UVB neonku, mislm imam ju ali je nechu stavljat da mi se ne troshi dok ne kupim agamu, sada mi je smo ona obicna trenutno ...oche li se smanjit vlaga kada nju stavim?....e da i temperatura mi na basking spotu neche prec 32 stupnja!!

huana
31.01.09., 20:04
uv lampa ne greje...tako da to nece pomoci sigurno...stvarno nemam ideju shta se deshava...shto se tiche temperature, kod mene je 32 stepena negde na sredini terarijuma a dimenzije su 110 x 60 x 50cm..tako da je ispod sijalice toplije..koliki ti je tararijum, kolika sijalica???

PlaFonka
01.02.09., 02:56
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5451
...evo to ti je moj terarij a lampa je 50w sun glo od exo terra

huana
01.02.09., 03:04
terarijum se nalazi ispod akvarijuma???? Ako je tako, onda nije čudno što ne možeš da spustiš vlagu...kod mene je sijalica od 60w na 110 x 50 x 60 pa je vlaga dosta manja i temperatura veća...mislim da mu taj akvarijum smeta...

PlaFonka
01.02.09., 12:34
pa nemogu ga sad maknit kada su obadvoje i terarij i akvarij fiksrani za to postolje... a jel bi kabl grijach pomogo temperaturi??? e da i preko nochi sam ugasila lape i vlaga se digla na 65% a jucher je bila opala navecer na 58%....

nenad
01.02.09., 12:46
Moj ti je predlog, ako je već takva situacija, da uzmeš guštera koji zahteva više vlage (ako već nisi uzela b. agamu).

PlaFonka
01.02.09., 12:47
aha...a koji bi to mogao bit??

nenad
01.02.09., 13:12
Pa ne vredi nabrajati koji bi mogli biti. Pitanje je koji mogu da se nabave kod vas. A ja to ne znam. Možda neka vrsta koja živi u džungli. Anole neke npr.

ACO87
01.02.09., 14:42
mozda vodenu agamu... njima je potrebna vlaga

http://www.beke.co.nz/forum/showthread.php?t=2067 evo linka na kojem mozes da saznas nesto njoj..pozzz

nenad
01.02.09., 15:20
Stvar je u tome da u taj terarijum može da stavi nešto što može u njega da stane, a da može da se nabavi u Hrvatskoj. Nema svrhe predlagati joj životinje koje ne može da nabavi ili ne može da smesti u terarijum. U prvom postu sa ovog linka piše: "ako nemas dovoljno prostora ona ce se zaletavati u staklo i stranice terariija sto joj jako moze ozljediti njusku te moze dobiti stomatitis."
A ovaj terarijum nije dovoljan za tog guštera.

ACO87
01.02.09., 18:22
ok...to je bio samo predlog tata :D

nenad
01.02.09., 18:26
Tata? Pa nisam toliko mator valjda :D
Moj predlog su anole. Nađi zelenu anolu - Anolis carolinensis, one nisu velike, i takav terarijum je skroz dovoljan. A, mislim da nisu ni skupe, i da ih ima u HR.

PlaFonka
01.02.09., 21:18
nikad chula za njih!!! ...a jel se moze drzat vishe njih u jednom terariju??

nenad
01.02.09., 21:59
Vise zenki mislim da moze.