PDA

Pogledaj punu verziju : Crested gekon(Rhacodactylus ciliatus)



kimo
01.02.09., 00:12
Iskoristio sam priliku da ga uslikam dok je dobijao nov smešataj. Biće još slika, za početak da vidite kakve su im oči :)

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/crestedgeckomale.jpg

Soulfly
01.02.09., 00:15
Uffffff Kimo, sto si mu duvao u facu? Pogledaj mu sada oci :D
Izuzetan je

IV@N
01.02.09., 00:49
no coment uzivaj!! aj malo vise o njemu/njoj

kimo
01.02.09., 01:42
Šta te interesuje? Imam ga od kada je bio beba, trenutno ima oko 1.5 godinu. Ima ih raznih boja, tj. morfova, onaj je "yellow tiger". Trebao bih da nabavim ženku za njega jer je to jedini Crested gekon kog imam. Jako su zanimljivi i aktivni su uglavnom u sumrak i noću. Hrane se i voćnom kašom i insektima. Sporije rastu, jer im je metabolizam malo sporiji. Drže se na nižim temperaturama od 18-20 pa sve do 26-27 je dobra temperatura. Mogli bi izdržati i do 30 stepeni ali ne na duže periode i naravno uz češće prskanje terarijuma. Sutra ću postaviti sliku terarijuma.

spiderboy
01.02.09., 08:46
kako jedu insekte,jel pokupe i one sa poda ili samo po granama gore jedu?
ajde kad će ta slika???

kimo
01.02.09., 11:32
Pokupe oni sve, mada je sada dosta veći terarijum pa ne znam da li ću mu stavljati u neku posudu ili ovako dok se ne aklimatizuje malo na novi prostor. Biće slika kasnije, odoh da sređujem neke terarijume :)

nenad
01.02.09., 12:30
Ja sam skroz zaboravio da je tebi ostao još jedan. Sećam se da smo imali onaj par, ali sam zaboravio da si i ti imao jednog svog. Nisi ga dosad pominjao. Moraću da dođem da ga vidim.

kimo
01.02.09., 14:07
Kako ga nisam pominjao :) Nisi ti pratio temu od ranije. Bio je predstavljen sigruno. Ostao mi je ovaj, a baš mi je žao zog onog para, oni su bili impresivni. Stvarno su super gušteri i laki su za čuvanje skroz. Jedini problem može biti previsoka temperatura leti.

nenad
01.02.09., 14:13
Da, onog "matičnog" para koji nikako da se spari. Hteo sam da kažem da nisi odavno pominjao ovog, ili ja to nisam primetio, uglavnom, skroz sam ga zaboravio. Nastavljaš sa idejom parenja, čim mu nađeš ženku?

kimo
01.02.09., 15:22
Naravno, znaš ti mene, sve što držim težim da sparim :) Malo je teže, jer se ne prodaju baš često ženke koje su odrasle, a i skupi su sada...no nikad se ne zna.

ToPa 12.02.
01.02.09., 15:28
jako zanimljiv gekon, jako mi se svidjaju, meni su mnogo lepsi uzivo nego ovako na slikama, moracu da nabavim bar jednog kad tad :D

GEKON
01.02.09., 15:35
po meni su ovo najlepši gekoni.prelep je koliko košta otprilike takav gekon:)?

kimo
01.02.09., 16:04
Zavisi od morfa,ali uglavnom ih ima od 60 eur kada su bebe baš pa naviše. Zavisi i od pola, ženke su 3-5 puta skuplje od mužjaka.