PDA

Pogledaj punu verziju : Roditelji i zmija



Duleslash
02.02.09., 15:48
Ova tema je mozda bilo obradjivana ,al nisam mogao da je nadjem... ako ne postoji mislim da je jedna od veoma vaznih tema bar za sluchaj onih u situaciji kao ja.
Dakle ovako, kako ubediti svoje roditelje da ti dozvole da gajish zmiju?
(kad sam ja u pitanju uzeo bih ili kalifornijskog kralja, mlechnu ili kukuruznu zmiju)
Moji roditelji nisu neki ljubitelji, dodushe nisu ni neki mrzci zmija, sa tim shto je moja baba na salashu ubila do sada oko 100tinak, a drugu moju babu je ujeo poskop kad je bila devojka... ali kako ih naterati i ubediti ih da ne uzimam crnu mambu nego obicnu zmiju, koja kada se pripitomi moze da bude bash umiljata?
mozda neki misle da sam klinac, ne... imam skoro 20 god, ali imam osecaj da kad bih doneo zmiju kuci leteo bih sa sve njom , ili bi ona zavrshila u prirodi i uginula (jel nije navikla na nashe uslove)...
Za motor sam samo doneo kuci i rekao "EVO!", pa posle nekoliko meseci su ponovo pocheli da govore sa mnom, ali ovo je drugacije, motor ne budi strah , bar ne toliki, kod drugih ljudi... iako je motor 1000 puta opasniji od recimo kukuruzne zmije...

eto, ako neko zna neki nachin nek mi pomogne... ja znam 2 : Ili da nadjem nekog charobnjaka koji ce pucketanjem prstima da ucini da me moji roditelji podrze ili da se odselimi kupim zmiju (za shta mi treba i mesto gde da se odselim shto je za sada nemoguce)...

Hvala unapred na pomoci...

Soulfly
02.02.09., 15:51
Pazi, ja uskoro donosim dve zmije kuci koje nisu najavljene pa ti javljam sta je bilo ;)

Duleslash
02.02.09., 15:58
Pazi, ja uskoro donosim dve zmije kuci koje nisu najavljene pa ti javljam sta je bilo ;)
lakshe ti je, imash vec tog tarantulina :(

tori
02.02.09., 16:02
Znam u kakvom si polozaju! :) I ja sam imao slicnih problema. Doduse ja sam samo kupio zmiju i doneo je u kucu nerazmisljajuci o reakcijam. Posto je mala moji je nisu odmah videli.
Stoji da je majka vtistala i pobegla na drugi kraj sobe i da joj nije bilo sve jedno ali se sada smirila.....cak zmiju zove zuca! :D
Period adaptacije ukucana je bio 5 dana, sada je sve ok.
Mozes li i ti nesto dako da izvedes?
PS: Veci im je problem bio da prihvate da ce misevi biti u zamrzivacu, nego da ce imati zmiju u kuci.

Soulfly
02.02.09., 16:04
Ne mozes da trazis pomoc u tom smislu. Ja razumem da postoje ljudi koji se toga plase i to sve zavisi od osobe do osobe. Na tebi je da procenis kako ce oni odreagovati ako im samo doneses zivotinju u kucu. Ako i ne budete pricali neko vreme zbog toga ne brini se, njihov si sin, ne mogu da se ljute na tebe :D Jedini savet koji mozes da dobijes je da doneses mladu jedinku i da pokusas da im pokazes koliko je bezopasna i lepa.

dule87
02.02.09., 16:06
Znas sta je meni palo na pamet..### donesi je kuci, i reci da je od nekog tebi dragog prijatelja, koji je otisao na odmor ili tako nesto.., a ti moras da je malo pricuvas, hranis itd... I u tom periodu dok je "kod tebe" pokusaj da je zblizis sa roditeljima (mislim da bi moglo upaliti, jer si rako da nisu totalni zmijomrzci), i da im dokazes da je sto bi ti rekao umiljata.. :) A na kraju im raci da je tvoja.. :)

Duleslash
02.02.09., 16:10
Znam u kakvom si polozaju! :) I ja sam imao slicnih problema. Doduse ja sam samo kupio zmiju i doneo je u kucu nerazmisljajuci o reakcijam. Posto je mala moji je nisu odmah videli.
Stoji da je majka vtistala i pobegla na drugi kraj sobe i da joj nije bilo sve jedno ali se sada smirila.....cak zmiju zove zuca! :D
Period adaptacije ukucana je bio 5 dana, sada je sve ok.
Mozes li i ti nesto dako da izvedes?
PS: Veci im je problem bio da prihvate da ce misevi biti u zamrzivacu, nego da ce imati zmiju u kuci.
pa znash kako, donosio sam nekoliko slepica kuci, i posle sam ih pushtao, al znash kakva je uchka bila...
slushaj prichu:
Donesem ja tog slepica kuci i smestim ga u balon od 5l (onaj za vodu) , u pochetku mi je bilo nelagodno da ga diram jel opet bio sam klinac od 12-13 god... ali jedno veche se skupilo drushtvo kod mene i ja se malo oslobodio i izvadio je iz balona da se zezam po rukama, a u tom trenutku ulazi keva i nosi kolache... Samo je izustila "AAAA ZMIJA!" i izashla i posle min ushla i ponudila drugove kolachima (mene nije htela "MRSH TI SI DIRAO ZMIJU!")

ne znam... voleo bih da to nekako prazidjem , na taj nachin sam ja kupio motor, al imam osecaj da ce ovo biti mnogo gore...:(

Duleslash
02.02.09., 16:13
Znas sta je meni palo na pamet..### donesi je kuci, i reci da je od nekog tebi dragog prijatelja, koji je otisao na odmor ili tako nesto.., a ti moras da je malo pricuvas, hranis itd... I u tom periodu dok je "kod tebe" pokusaj da je zblizis sa roditeljima (mislim da bi moglo upaliti, jer si rako da nisu totalni zmijomrzci), i da im dokazes da je sto bi ti rekao umiljata.. :) A na kraju im raci da je tvoja.. :)
nisu zmijomrzci u smislu da ce da je ubiju... ne znam, nije losha ideja, al nisam chuo za nekog da u chachku gaji zmiju :/

KLOKI95
02.02.09., 16:13
Da to ti je dobra ideja !!!Pa posle mozes da kazes da ti je kao poklonio ili tako nesto izmisli!!!Ja sam jednom imao zmiju ali bio sam mali a mama nije ni znala da imam zmiju u kuci !!!Bila je kod mene jedno 10 dana dok nije pobegla!!!Ali neznam jos kako mama nije provalila da u akvarijumu imamo zmiju malu ali ona ih se plasi dovoljno!!! Ewo ti pa izmisli i ti nesto !!Ali dobra je owa ideja sto je dule reko mozda bi i upalilo !!!!!!

dule87
02.02.09., 16:15
heheh pa vjerovatno nisu ni oni.. Al cilj opravdava sredstva! - tako da ti je dozvoljeno da malo zaobilazis istinu.. ;)

tori
02.02.09., 16:22
Vazno je da uzmes mladu zmiju od 40 cm kao sto rece soulfly, i radi lakseg skrivanja i radi lakseg prihvatanja od strane roditelja.
Pa sta mislis da si sa 12 godina dosao sa motorom da bi bolje prosao:)
Moj savet ti je da im svakodnevno drobis kako ces je kupiti da bi se navikli i pomirili sa tom cinjenicom!

Samo neka soulfly kupi dve zmije! Kada tad ce morati da ugasi svetlo i da legne, a u mraku se desavaju strasne stvari....jel tako soul?:D:D:D

Duleslash
02.02.09., 16:23
heheh pa vjerovatno nisu ni oni.. Al cilj opravdava sredstva! - tako da ti je dozvoljeno da malo zaobilazis istinu.. ;)
pa i nije mi to problem... ali gde da nadjem svedoka koji bi rekao da je to njegova zmija :)... ili shto bih rekao shteta shto nema vishe "budala" kao shto sam ja :)

nenad
02.02.09., 16:25
Slažem se sa Duletom, gomilu puta isprobana varijanta. :D

Duleslash
02.02.09., 16:25
a mogao bi kolega metalac (soulfly) da mi kaze gde planira da nabavi i kolika je kinta potrebna i shta je u pitanju?

nenad
02.02.09., 16:26
Jedan član foruma me je zamolio (da ublažim izraz, mislim da on nikad nikog ne bi nešto zamolio :D ) da slažem njegovu devojku da sam mu poklonio bou. Posle sam se ni kriv ni dužan izvinjavao devojci. Mogu i tvojim roditeljima, tako da ti nudim svoju pomoć.

Soulfly
02.02.09., 16:28
Uzimam dve Elaphe Dione od mog komsije nenada koji je postovao poruku iznad tebe. Oko 50E po zmiji, zavisi od vrste, ove su 60E

KLOKI95
02.02.09., 16:30
Da ti kazem nesto,zmija ti ne treba u kuci.Gledao sam i ja forume i jednom sam naiso na curu koja je rekla owako "Imam druga koji ima zmiju.Kada udjem kod njega u stan odma se oseca odvratan miris.Soba u kojoj drzis zmiju treba da ti bude mracna jel zmije ne vole bas svetlost" I tad sam reko da zmiju nema sanse da drzim u kucu, jeste da su mi to omiljene zivotinje ali neka, ne treba mi u stanu zbog tih razloga !!!!!!

dule87
02.02.09., 16:31
Hehehe mislim da znam o kome je rijec.. :) A taktika je 100% prolazna, samo je treba prilagoditi roditeljima, jer ima ih raznih..


pa i nije mi to problem... ali gde da nadjem svedoka koji bi rekao da je to njegova zmija :)... ili shto bih rekao shteta shto nema vishe "budala" kao shto sam ja :)

Kako nema??? - sinoc je rezimirano da ima budala na forumu ;) naravno mislim na ove koji vole zmije..hehe

marko
02.02.09., 16:33
Da ti kazem nesto,zmija ti ne treba u kuci.Gledao sam i ja forume i jednom sam naiso na curu koja je rekla owako "Imam druga koji ima zmiju.Kada udjem kod njega u stan odma se oseca odvratan miris.Soba u kojoj drzis zmiju treba da ti bude mracna jel zmije ne vole bas svetlost" I tad sam reko da zmiju nema sanse da drzim u kucu, jeste da su mi to omiljene zivotinje ali neka, ne treba mi u stanu zbog tih razloga !!!!!!Došao si u sekciju o zmijama da pričaš kako zmiju ne treba držati u kući?
Možda si pogrešio forum, ovo je teraristika dečače.

tori
02.02.09., 16:34
@KLOKI95: Boze da li je taj lik ikada cuo za ciscenje i stana i terarijuma?!
Moje misljenje je da je to cista dezinformacija.:S

Stufy
02.02.09., 16:34
Evo sta ti ja predlazem:
-objasni roditeljima da vec imas skoro 20 godina i da je vreme da sam donosis odluke
-objasni im i da ce zmija biti tvoja briga i da oni nece imati obaveza prema njoj
-objasni im da uzimas neotrovnu zmiju ciji ujed je slabiji od ujeda blo kog psa, macke, papagaja, misa, hrcka i ostalih tradicionalnih ljubimaca
-objsni im da ne postoji realna opasnost da te zmija povredi
-objasni im kako je to terarijumska zivotinja koja nije pustena da se seta po kuci
-objasni im da je odrzavanje zmije jeftinije od odrzavanja psa i macke
-objasni im i da za kupovinu vrsta koje ti zelis nisu potrebne neke velike pare
-kupi malu zmiju a ne odraslu kada budes kupovao jer je ljudi lakse prihvataju
-objasni im da ti to zaista puno znaci i da nije samo trenutni hir
- nemoj da odustajes od ubedjivanja ali budi suptilan

Nadam se da je nesto pomoglo. Ja sam prvu zmiju doneo kuci sa mozda 10tak godina. Moji ih bas nisu voleli sve dok nisam nabavio Lampropeltis triangulum (mlecnu zmiju) u koju su se zaista zaljubili. Sada kad god odem na put o zmijama se brinu svi moji ukucani ali ih obicno ne vade iz terarijuma.

KLOKI95
02.02.09., 16:35
Ne shvataj me pogresno samo sam mu dao primer da bi sam razmislio dali je siguran da oce da cuva zmiju u kucu. ne kazem nista lose o zmijama ali sam mu samo dao primer kako to izgleda kad je imas u kuci..
Znam da se zmije i terarijum ciste ali znas kad odes u zooloski vrt i kad udjes u prostoriju sa zmijama isti takav miris se oseca a oni isto ciste terarijume !

dule87
02.02.09., 16:36
Hehehe Kloki care pa imam i ja druga koji ima psa..i kad dodem kod njega osjeti se isto tako odvratan smrad.. A ovo gore vezano za zmije, je netacno, zmije nemaju nikakv miris, jedino im izmet (kao i svakoj dr. ziv smrdi) Mislim da ti iz nekih drugih razloga nikad neces imati zmiju u kuci..npr kao sto je ovaj u ovoj temi..

Bojana
02.02.09., 16:36
Da li si ti pokušao ozbiljno da razgovaraš sa roditeljima? ako nisi probaj. možda će te ako budeš ozbiljan i shvatiti tako. Mislim da nije u redu donositi u kuću nešto čega se ostali ukućani boje, gade i dr.. Treba objasniti svoju želju, pokazati rešenost i poznavanje onog što želiš da doneseš. Tako ćeš postići da ti veruju, možda te čak i podrže i slože se s tvojom željom.
Ako tako ne uspeš da ih ubediš ti krišom donesi ali pazi, možda ti više neće ništa verovati, možda će je izbaciti... pokušaj da ih ubediš videćeš da možda i nisu tako čvrsti u odluci da ne možeš :)
Pozdrav i srećno

nenad
02.02.09., 16:36
Nije tačno da zmijama treba mrak. Postoje dnevne zmije koje traže dosta svetla. Vrstama koje su aktivne noću svetlo ništa ne smeta, tako da nema priče o zamračivanju. A što se tiče mirisa, zmije ne smrde, smrdi izmet (kao i svaki izmet), ako se ne čisti na vreme. Imam gomilu zmija u sobi, i ni jedna ne smrdi.

LARYBG
02.02.09., 16:40
dule reci drugu da okupa kera :)

Duleslash
02.02.09., 16:41
ne bih ja Elaphe Dione a i ne znam dal bih odmah sakupio kintu za par...:/
ja bih mozda ili mlechnu ili kukuruznu ili ovu kalifornijsku... zna li neko gde shta i kako?

LARYBG
02.02.09., 16:43
prodaje pedja kalifornijsku(meni najlepsu) za 35e

dule87
02.02.09., 16:45
Heheh naravno.. Al mislim da je to nesto dr. u pitanju.., moje misljenje je da psi imaju specifican "miris" (da nekazem smrad), i to nema veze sa cistocom.. A taj miris se uvuce u kucu, ili sobu u kojoj pas boravi, i onda nastaje taj problem, koji vlasnici cak i ne osjete, jer su se naviki i oguglali na to...

freepartyman
02.02.09., 16:50
Ja zivim sa burazerom i nemam naravno nikakvih problema.. Cale kad mi navrati obavezno vidi da li ima nesto novo od zivotinja, on je ipak Hercegovac koji je kao mali lovio poskoke i sarke pa mu je ovo sve med i mleko:D Ako neko u vasoj kuci ima fobiju od zmija, to je bas nezgodno..Ja dok sam ziveo sa roditeljima uvek sam zeleo ali nisam nista imao zbog majke koja se stvarno bojala zmija..Cim sam se preselio sa burazerom krenuli smo da se bahanalisemo u svakom pogledu:D:D

aqua-zoo
02.02.09., 16:52
Možda bi tema trebala da ima naslov kako ubediti roditelje za nabavku terarističe životinje
U svakom slučaju ja nisam imao problema sa roditeljima (ne živim sa njima) ali mi je žena pretila razvodom. Na njenu sreću ih je zavolela i sada ima i svoju ljubimicu.

Od svih varijanti moj je savet kupi i donesi životinju kući, (ili ćete složno živeti zajedno ili se porodica raspada)
Šanse su 50/50 :D

nenad
02.02.09., 16:54
Prao psa ili ne, on će smrdeti. To je njihov miris. Zmije to nemaju. Ljudi koji čuvaju pse se naviknu na taj miris i ne smeta im. Al kad neko ko nema psa uđe kod njih, odmah oseti.

Duleslash
02.02.09., 16:57
hmmm , ljudi hvala vam puno na pomoci... sad josh samo da se nadje neshto, meni primamljivo, u ponudi... al ne znam ni kako da je uzmem, ne verujem da ima u okolini chchka, a poshtom bi bilo zeznuto...a posle josh i mishevi... :/

voleo bih neku kukuruznu ko shto ima huana (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1083) ili natural...

LARYBG
02.02.09., 17:01
nenade nisi upravu u vezi pasa!!

dule87
02.02.09., 17:03
Postoji jednia mogucnost da mu je soba smrdila, a to je da je cuvao bjelousku..
One smrde ocajno, kao i ribarice, a to nam sigurno moze duleslas potvrditi ako je uzimao u ruke onu ribaricu...
Citao sam da taj smrad ispustaju iz kolake, u sta sumnjam, jer cim bjelousku uzmes u ruke ona vec smrd (cijela), ali zato lampropeltisi izbacuju neku smrdljivu tecnost iz kloake u nekim situacjama kad se uznemire...

freepartyman
02.02.09., 17:03
Imas kukuruznog smuka po ceni od 30 do 60 evra sve zavisi naravno od velicine;)

dule87
02.02.09., 17:04
nenade nisi upravu u vezi pasa!!

Hehe mislim da jeste.. Ako nista onda radi toga sto je imao psa u kuci.. Nenade ispravi me ako grijesim

gordond
02.02.09., 17:06
Aj da se vratimo na temu. Moj savet ti je da postupis kao sto je Stufy rekao. Lepo sedi sa njima i objasni im da zelis da imas zmiju, da vec imas 20 god., da zmije nisu lose zivotinje vec ljudi imaju predrasude prema njima i da te zmije ne mogu nikako da ti naprave stetu, cak da mnogo vecu stetu prave psi, macke...
Isto tako, objasni im da su ukusi razliciti i da ne bi trebalo da ti brane nesto sto volis a sto ti ne moze naskoditi. Mislim da ce shvatiti;)

Duleslash
02.02.09., 17:06
Postoji jednia mogucnost da mu je soba smrdila, a to je da je cuvao bjelousku..
One smrde ocajno, kao i ribarice, a to nam sigurno moze duleslas potvrditi ako je uzimao u ruke onu ribaricu...
Citao sam da taj smrad ispustaju iz kolake, u sta sumnjam, jer cim bjelousku uzmes u ruke ona vec smrd (cijela), ali zato lampropeltisi izbacuju neku smrdljivu tecnost iz kloake u nekim situacjama kad se uznemire...
ova moja mala nije toliko smrdila, mozda malo...

a party gde ima>?
jedan chovek je prodavao valjda za samo 10e al ne znam shta je sad sa tim :/

Bojana
02.02.09., 17:07
A gde ćeš da držiš miševe kad tajno doneseš zmiju? kao neće ih primetiti u zamrzivaču?
Ja ne živim s roditeljima ali sam dugo ubeđivala dečka da kupim zmiju, a ni kad sam ga ubedila nije pristajao na zaleđene miševe pored mesa, i imao je pravo na to, nismo svi isti i nemamo svi isti prag tolerancije. na kraju je pristao ali samo zato što što sam ga argumentovano ubedila. opet ponavljam ARGUMENTI a ne neodgovornost.

freepartyman
02.02.09., 17:08
Prodaje Pedja, pogledaj temu PONUDA na forumu..Imas tamo kontakt telefon;)

dule87
02.02.09., 17:10
Za 10e mozda gumenu.. Slabo da ces kod nas naci za te pare zmiju.. Kod zmije je najveci trosak, njena pocetna cijena, ostalo je shasha, a sto se tice miseva, kupis odredjenu kolicinu i u zamrzivac.. A mozes se dog i sa ljudima iz Bg da ti salju svaka 2-3 mjeseca busem miseve..

Duleslash
02.02.09., 17:11
Prodaje Pedja, pogledaj temu PONUDA na forumu..Imas tamo kontakt telefon;)
ja video da prodaje bou i kraljevsku... sad cu da pogledam...

a shto se ovog prvog tice , kod moje keve ne pali argumentovano, kad ja kazem neshto tako ona se bash nakostershi tako da izbegavam :)
bolje ziv bezati, nego mrtav lezati :)

silwert
02.02.09., 19:14
tu mogu da samo smrde prljave carape i nista drugo
ubediti roditelje je lako samo doneses i gotovo ja sam ttako doneo tarantulu niko nije pravio problem samo su rekli izdje li napolje iz terarijuma radice papuca
i naravno izasla je napolje ali nije radila papuca vec niko sem mene nije hteo da ulazi u sobu dok je nismo nasli sto mi je odgovaralo konaco malo mira i tisine

bubamara
03.02.09., 00:26
care,evo rešenja...oženiš se ženom,kojoj zmije ne smetaju...i dobiješ ćerku,koja voli zmije...eto,ja probao to,i funkcioniše...

Duleslash
12.02.09., 01:02
situacija se znacajno zakomplikovala... burazer rekao calu da gledam na netu zmije, a ja mu pominjao da pravim terarijum (navodno za prase)...
malopre mi je rekao , ako je to za zmiju ni ne pomishljaj na to... :(((((((

tori
12.02.09., 01:07
I sta ces sad....
Nista od nastupa sa zmijom ;)

Duleslash
12.02.09., 01:08
ma je*** nastup...
nisam ja zbog toga hteo zmiju :(
ne znam shta sada da radim... plashim se da se ovo loshe ne zavrshi...

tori
12.02.09., 01:41
Razumem da ti nije sve jedno ali ne mozes tako da mi kazes.
Sta je tu je ....
Zasto li t je buraz cinkario?

Miroslav
12.02.09., 01:47
Samo ti nju donesi, pa ju onda neće moći da izbace. Ispričaj im sve najbolje o toj zmiji. Moglo bi da upali.

Duleslash
12.02.09., 21:44
ma buraz ti je malo takav, uvek je prvi protiv mene...
ako me izbace na ulicu smrzosmo se i ja i zmija...

LARYBG
12.02.09., 21:50
moj savet ti je da iznabadas burazera :)

marko
12.02.09., 21:53
Moj savet ti je da zaboraviš na zmiju dok ne pripremiš teren skroz.
Ipak ti živiš u kući svojih roditelja a ne oni u tvojoj ;)

gordond
12.02.09., 23:08
Ma samo lepo sedni i pricaj sa njima. Zauzmi cvrst stav da ne pomisle da je to neka trenutna ludorija i bice sve u redu. Kao sto smo na pocetku pisali, budi uporan i pokusaj neke stvari iz prvih postova. Meni je iskreno glupo da doneses zmiju (ili bilo koju drugu zivotinju) u kucu a da ti roditelji ne znaju.
E da, slazem se sa Larybg-om, iznabadaj burazera ;)

StevaNS
13.02.09., 00:51
Možda bi tema trebala da ima naslov kako ubediti roditelje za nabavku terarističe životinje
U svakom slučaju ja nisam imao problema sa roditeljima (ne živim sa njima) ali mi je žena pretila razvodom. Na njenu sreću ih je zavolela i sada ima i svoju ljubimicu.

Od svih varijanti moj je savet kupi i donesi životinju kući, (ili ćete složno živeti zajedno ili se porodica raspada)
Šanse su 50/50 :D

E ovo me podseti. Moja zena se uzasava zmija i prva varijanta je bila: nema sanse da imamo zmiju u radnji jer ona nece raditi onda...
I tako cile-mile , stani-pani i ja je ubedim da je dobro da imamo egzoticne zivotinje u radnji jer privlace musterija i priica se o tome, ako nista drugo niko u gradu ih nema trenutno. " ma nema sanse da pobegnu, nemaju kuda... i tako to. I tako padnu prvo Kimove tarantule i onda i smukovi. Kad ono posle par dana skontam ja de fali jedna od dve zmije. Pobegla je kroz rupicu koju nisam dobro zalepio, jer sam ih privremeno stavio u akvarijum. Na srecu tako se desilo da tih nedelju dve Jelena nije radila. I sad pre neki dan, izadje zmija od nekud i prodje pored musterije i tu je uhvatimo.. Sad je sve OK. cekam da prodamo 1 smuka pa da uzmem kalifornijsku... prelepa je..

Moj savet, pogotovo posto ti cale vec zna, reci im sm sta planiras.. Ko zna, ako budes dovoljno dosadan, mozda ce ti oni sami pokloniti za rodjendan . :)

bubamara
13.02.09., 01:24
ma,kažeš da je to gušter,neki tasmanijski..koji samo liči na zmiju...možda prođe

Duleslash
13.02.09., 01:54
ma ja sam smislio shta radim, sad pravim terarijum , cim ga zavrshim kupujem zmicka...
ali ne znam kako ce to sve ispasti... znam da se oni nikada ne bi slozili da ja to drzim... za motor je bilo isto i na kraju sam opet morao sam da uzmem i niko ni din da da ili da me podrzi ni buraz...
a na burazera ne mogu ni da se naljutim ko covek jel on ni ne provaljuje da me je svojim cinkarenjem povredio:/...

Duleslash
24.02.09., 01:58
ljudi najnovije vesti,u petak 27og idem u Bgd na neku zurkicu i odlucio sam da se kuci vratim sa zmichkom...
budzet je mali... ali sakupice se valjda oko 30takevrica ,a za to mogu samo kukuruznu da uzmem...
daj te neke savete...

spiderboy
24.02.09., 07:51
cela paleta saveta ti je već pružena na tri strane ove teme

mare
09.03.09., 18:34
###, uvek muke sa roditeljima :)
moji su odavno shvatili da ja nisam normalan. prvo sam otisao u vojnu skolu :)
pa sam se posle tetovirao. pa onda keva zamalo nije pala u nesvest kad je videla da sam sebe tetoviram :D, pa onda pirsing na jeziku...tako da dok je dosla zmija, digli su ruke od mene :D
samo ti budi uporan i navici ce se oni na zmiju, ali ce uvek misliti da nisi normalan :)

markozmaj
09.03.09., 19:25
To sa misljenjem da nisi normalan ti postane normalno posle par meseci :D

mare
09.03.09., 21:04
pa naravno, vremenom se svi naviknu da zive sa ludim detetom :D. treba biti uporan. ###, vremenom ce roditelji shvatiti da je bolje da trosis pare na zmije nego na drogu :)

Duleslash
09.03.09., 22:02
tesko da ce se to desiti...
uglavnom , trazum posao , a posle i stan pa cu ziveti srecno sa jednom zmijom (bolje nego sa ove 3 ;) )

markozmaj
09.03.09., 23:33
Ma kakav stan samo budi uporan, pokazi im da to volis!
Tako sam i ja krenuo i sad ako bog da na leto pravim prostoriju samo za reptile i akvariume :D

Duleslash
10.03.09., 02:19
Moj otac bi mi dozvolio, a keva ne verujem da ce ikada to razumeti...
mozda kad se iselim , tad ce morati...
voleo bih da to uspe , al iskreno sanse za sada su manje od 1 posto...
cale mi svaki dan prica kako sam pogresio i ne shvatam svoju gresku...
keva prica da sam sektas... niko mene ne moze da saslusa :/

gordond
10.03.09., 11:41
Nije to nista strasno sto oni pricaju. To je jednostavno nacin da te odgovore od toga. Ja zivim sam, ali mi keva opet svaki put kaze: ''Ja bih bila najsrecnija kad bi ti te zmije prodao''. Jednostavno treba da im stavis do znanja da to nije nista lose i da si dovoljno odrastao da imas svoje misljenje i svoj zivot. Oni su svoju mladost proziveli, neka puste i tebe da radis ono sto te cini srecnim, naravno sve dok ne radis nista lose po sebe i druge...

nenad
10.03.09., 11:58
Ja zivim sam, ali mi keva opet svaki put kaze: ''Ja bih bila najsrecnija kad bi ti te zmije prodao''.

A kada bi to uradio, onda ti ne bi bio srećan. Znači da je njima bitnije da su oni srećni, nego da su im deca srećna :D Na takvu sebičnost odgovoriš sebičnošću i kažeš "e, sad ću još zmija da nabavim!" :D

gordond
10.03.09., 12:07
Ma moja keva je takva i ja sam se pomirio da njoj neke stvari smetaju, ali sam joj dao dovoljno argumenata da to nije nista lose sto drzim zmiju tako da se pomirila s tim da joj je sin ''cudak'':D
... Tako je i bilo, kupio sam jos jednu zmiju:D Sad moram opet da se strpim par meseci pre nego sto kupim jos jednu:D

mare
10.03.09., 21:04
meni je cale spominjao kevu kad je cuo da imam zmije u sobi :D, a keva je htela da padne u nesvest od miseva u zamrzivacu :D.
ma samo polako i oni ce se navici na sve.

spiderboy
10.03.09., 22:35
da vam ne pričam reakciju mojih ukućana kad su videli da držim zečeve i sl. u zamrzivaču,u medjuvremenu su se navikli,nije im ništa drugo preostalo :12n:

mare
10.03.09., 23:11
daj ti meni jednog zeca da ga ja spremim za rucak, pa da vidis reakciju tvojih ukucana :D

Duleslash
11.03.09., 01:05
ma samo keva da ne pronadje miseve u zamrzivachu inache ja postadox beskucnik :)
jedva cekam da nadjem posao i stan... izdrzacu nekako...

gordond
11.03.09., 01:12
Nije valjda dotle doslo da moras da trazis posao i stan?

Duleslash
11.03.09., 11:39
jeste... nece oni to nikada prihvatiti... tesko oni prihvataju moje stvari i prihvate ih samo delimicno... meni treba sloboda :/

gordond
11.03.09., 12:35
Sve mi to izgleda kao da se previse digla prasina bez razloga. Nece sigurno dozvoliti da odes od kuce zato sto ti volis zmije a oni ne. To mi zvuci malo nelogicno...
Ma bice to sve u redu, samo sacekaj malo da se smire strasti...

markozmaj
11.03.09., 13:42
Gordon je upravu, sacekaj malo i budi uporan pokazi im da to volis sigurno nece dozvoliti da im dete ode o kuce ;)

D@nijel
12.03.09., 10:25
Opusti se covece nece oni tebe izbaciti iz kuce.I moji su digli frku kad sam nabavio prvu tarantulu.Popizdeli ljudi skroz.Keva nije u sobu htela da udje,baba mi je pricala kako je cula da su to neki crni pauci i kad te ujedu umres i da bacim to.A sad kad imam deset zivotinja u sobi niko nista ne prica,digli ruke.Tako i ti neka pricaju u prazno,jednom ce se pomiriti sa tim da ti ne volis kuce,mace i zeke. ;)