PDA

Pogledaj punu verziju : Miševi za zmije



LARYBG
02.02.09., 17:10
ljudi i ja bih bas voleo da uzmem zmiju! ali kad cujem da mrtve miseve treba da drzim u zamrzivacu sa hranom nekako mi tesko pada!! moram da procitam onu temu ziv ili mrtav plen sve sam je nesto preskakao!

dule87
02.02.09., 17:12
ljudi i ja bih bas voleo da uzmem zmiju! ali kad cujem da mrtve miseve treba da drzim u zamrzivacu sa hranom nekako mi tesko pada!! moram da procitam onu temu ziv ili mrtav plen sve sam je nesto preskakao!
Pa ti posto si iz Bg, ti to i ne moras... Ako ti nije problem cimanje, mozes da ih kupujes svaki put kad trebas da hranis zmiju. U bg bar nije problem naci misa. :)

Bojana
02.02.09., 17:16
Miševi moraju da budu dobro izolovani tako da meso ne dolazi u dodir s njima ne zbog mesa nego zbog miševa :) nije strašno samo ih staviš u neku neprovidnu kutijucu i gađenje nestaje i racionalizuješ, prihvatiš da su oni tu sa svrhom :)

LARYBG
02.02.09., 17:18
ne bih bas voleo da moram svaki put da usmrtim malog misonju! meni njih zao! kad bi ga ubila zmija pa i ajde tako bi bilo i u prirodi ali ja da ih kokam !! kako ih ubijate bas me zanima!?

gordond
02.02.09., 17:19
Ma stavis ih u plasticnu kutiju (moze ona od sladoleda) i nema sta da brines... Eventualno mozes staviti tu kutiju u neku kesu, ali mislim da nema potrebe.
Ne ubijas ih, samo ih zaledis ;)

Bojana
02.02.09., 17:21
Pa kupiš smrznute.
A ti Duleslash samo budi uporan i uspećeš sigurno :)

LARYBG
02.02.09., 17:21
kad bi keva videla mrtve miseve u zamrzivacu mislim da bi me upucala! mislim da mi je jedino resenje onaj mali prenosivi zamrzivac!!

gde imaju ti zamrznuti da se ispazare!?

gordond
02.02.09., 17:22
Ma nece ih ni videti. Samo plasticna kutija i na njoh napises ''Opasno po zivot'' :D

Duleslash
02.02.09., 17:23
evo josh nekih pitanja, za recimo kukuruznog, koliki mi treba terarijum?
i drugo dal mogu ja da ufatim nekog misha poljskog , pa da mu dam da klopa?

gordond
02.02.09., 17:24
Nemoj da uzimas zivotinje iz prirode za ishranu jer mogu da prenesu neku bolest. A sto se tice terarijuma i cuvanja, prelistaj malo teme, sve je lepo napisano...

dule87
02.02.09., 17:36
ne bih bas voleo da moram svaki put da usmrtim malog misonju! meni njih zao! kad bi ga ubila zmija pa i ajde tako bi bilo i u prirodi ali ja da ih kokam !! kako ih ubijate bas me zanima!?
Pazi ja vjerujem da ce ti bilo koji odgajivac za dodatnih 30dinara i usmrtiti misa... Sve sto neces ti, ima ko hoce, al to sve moras da platis..hehe :)
A ima i tema u kojima je govoreno kako "najhumanije" usmrtiti misa itd..

nenad
02.02.09., 18:16
Ovde ne moraš da plaćaš ljudima da ti ubijaju miševe ;) Rade to za dž.

Duleslash
02.02.09., 21:44
Nemoj da uzimas zivotinje iz prirode za ishranu jer mogu da prenesu neku bolest. A sto se tice terarijuma i cuvanja, prelistaj malo teme, sve je lepo napisano...
a da uhvatim misha i zaledim ga?

mare_lacerta
02.02.09., 21:52
to je nepotrebno(hvatati miseve),jer ako uzimas mladu zmiju trebace ti mali misevi tj bebe...ako vec neces da kupujes onda uzmi jedan par miseva i imaces hrane dovoljno za jednu zmiju...a sto se tice ubedjivanja roditelja :D ja nista nisam rekao nego sam samo doneo zmiju,malo je keva u pocetku bila ljuta ali sad se navikla

gordond
02.02.09., 23:18
Ma misevi su ti toliko jeftini da ti je besmisleno hvatati ih:D Nadji nekog ko prodaje, a takvih ovde na forumu ima dosta. Kupis 10ak kom, zaledis ih i miran si 2 meseca. Ko ce ici svake nedelje i hvatati miseve:D A na prvom mestu je to sto mozes ozbiljno da ugrozis zdravlje zmije jer ko zna kakvih sve bolestina oni iz prirode imaju...

Duleslash
02.02.09., 23:56
kolika je otprilike cena tih 10 mishova :)?
ma nije mi zbog cene nego zbog zamrzivacha...

gordond
03.02.09., 00:35
Grubo od 35-50din komad (pinkiji), zavisi od velicine i onoga ko ti ih prodaje...

Chobi
03.02.09., 18:33
ne bih bas voleo da moram svaki put da usmrtim malog misonju! meni njih zao! kad bi ga ubila zmija pa i ajde tako bi bilo i u prirodi ali ja da ih kokam !! kako ih ubijate bas me zanima!?

Znam kako se osecas, i meni je bilo frka prvi put

Posle koliko nedelja/dana mogu da odvojim misicu od mladih? Tj. kada postaju samostalni??

LARYBG
03.02.09., 19:44
valjda cu se snaci nekako!

tori
05.02.09., 22:03
Pa kada kupis miseve trazis da ti ih stave u teglu bez rupa.
Vreme ucini svoje ;)

Duleslash
05.02.09., 22:54
a shta mislite o hranjenju ribicama i zabama?

tori
05.02.09., 23:05
Hehehe nisi jedini kome je palo tako nesto na pamet!
Ovde u Bg-u u jednom pet-shopu skorpije hrane mrtvim ribicama, a agame macijim pasteticama ;) I jos se hvale...
Hvala bogu nemaju zmije ali me ne bi cudilo da ih hrane slicno da ih imaju!

Duleslash
05.02.09., 23:13
pa iskreno mislim da mi njima ribe i zabice odgovarale... zashto ne?

mare_lacerta
05.02.09., 23:14
a shta mislite o hranjenju ribicama i zabama?

Ne,jer su misevi najhranljiviji ;)

dule87
06.02.09., 01:09
I to ti zavisi od vrste zmije.. Za jednu bjelousku to je odlicna hrana, takodje i za onu ribaricu koju si ppustio neki dan... A za sve ostale vrste koje ovdje na forumu drze, nije dobra, tj losa je..

nenad
06.02.09., 05:12
Žabe su pune bakterija, kao i mnoge druge životinje koje zmijama možeš doneti iz prirode. Žaba može da živi u bari u kojoj živi nebrojeno puno štetnih mikroorganizama. Kada takvu žabu daš zmiji rođenoj u terarijumu, nenaviknutoj na takve stvari, šta misliš šta će joj se desiti? Ribice nisu na meniju smukova ni uobičajenih zmija koje se čuvaju. Teško da bi i hteli da ih jedu, verovatno ne, a ako i bi, pitanje koliko je to dobar obrok za njih.
I ovo je tema Miševi za zmije, pa vas molim da je se pridržavate.