PDA

Pogledaj punu verziju : uticaji RnR na zmiju



Duleslash
04.02.09., 03:23
evo interesuju me neke stvari u vezi sa zmickom (prvensveno za kukuruznog)
ovako:
kako na zmiju utice glasna muzika?
i kako utice svetlo odnosno lajt show na zmiju?

neshto sam razmishljao, lepo bi bilo da nekad na nekoj pesmici ,dok budem stvarao RnR, uzmem malo zmijicu, dok pevam...
shta mislite?

gordond
04.02.09., 03:29
Glasna muzika ne utice nikako zato sto zmije ne mogu dobro da cuju jer nemaju dobro razvijeno culo sluha;) A sto se tice tog poziranja (nista lose ne mislim) pazi samo da ti ne ispadne;)

Duleslash
04.02.09., 03:37
Glasna muzika ne utice nikako zato sto zmije ne mogu dobro da cuju jer nemaju dobro razvijeno culo sluha;) A sto se tice tog poziranja (nista lose ne mislim) pazi samo da ti ne ispadne;)
ma nisam lud... ne zelim da je povredim, njena bezbednost na prvom mestu...
a pa to po poziranje zar ne bi bilo lepo za oko...pravi show... neshto novo i korak dalje u ovoj "seljackoj" zemlji

nenad
04.02.09., 03:42
Zmije mogu samo da osete vibracije. Ne mogu da čuju zvuk, jer nemaju uši.

Duleslash
04.02.09., 03:44
pa znam da nemaju ushi ali sam negde i citao da zmija cuje svojim jezikom (mozda je to bilo samo neko tripovanje)
a shta mislite da li ce da se uznemiri u pomenutoj situaciji?

gordond
04.02.09., 03:46
Nemaju bubnu opnu ni slusni kanal, ali imaju jednu razvijenu slusnu koscicu... Jezik im ne sluzi da cuju. On prvenstveno ima ulogu cula dodira a njime i skuplja mirise.

Duleslash
04.02.09., 03:51
Nemaju bubnu opnu ni slusni kanal, ali imaju jednu razvijenu slusnu koscicu... Jezik im ne sluzi da cuju. On prvenstveno ima ulogu cula dodira a njime i skuplja mirise.
prepodstavljao sam , al ne mogu da se setim gde me je neko ubedjivao da chuju preko jezika... shta bi sa mojim pitanjem?

nenad
04.02.09., 03:55
Zavisi od toga kako pevaš, ako se mnogo dereš, biće gusto :D
Moguće da će osetiti vibracije koje se prenose zvukom. Ja bih preskočio ovo u potpunosti. Što se tiče osobe koja te je ubeđivala da čuju preko jezika, malko je omanula, Gordnond je lepo rekao.

gordond
04.02.09., 03:57
Ja iskreno mislim da ne bi trebalo da im puno smeta, ali ne bih se tako igrao sa njom. U svemu tome vec vidim dosta naglih pokreta sto moze dosta da je isprepada. Ne znam, mozda gresim...

gordond
04.02.09., 03:58
Moguće da će osetiti vibracije koje se prenose zvukom.

Koliko znam da im ta razvijena koscica upravo zato i sluzi;) Vibracije ce sigurno osetiti.

Duleslash
04.02.09., 04:00
Ja iskreno mislim da ne bi trebalo da im puno smeta, ali ne bih se tako igrao sa njom. U svemu tome vec vidim dosta naglih pokreta sto moze dosta da je isprepada. Ne znam, mozda gresim...
ne planiram ja da skachem sa njom... umem je u ruke i kraickom oka posmatram shta se deshava... a posle ako treba da se skace, zmiju u terarijum i skaci koliko hocesh...
nego interesuje me da li bi ja nju tako "muchio" ili bi njoj to bilo zanimljivo?
ne bih zeleo da je muchim:/

gordond
04.02.09., 04:02
E to ces vec morati nju da pitas;) Ako ces samo da je drzis oko vrata i stojis i sviras, po meni ne bi trebalo da bude mucenje. U svakom slucaju ako se odlucis za to videces kako se ponasa. Ako bude htela da ti pobegne, znaci da joj smeta:D

Duleslash
04.02.09., 04:06
E to ces vec morati nju da pitas;) Ako ces samo da je drzis oko vrata i stojis i sviras, po meni ne bi trebalo da bude mucenje. U svakom slucaju ako se odlucis za to videces kako se ponasa. Ako bude htela da ti pobegne, znaci da joj smeta:D
ja cu samo da pevam tako da je josh bolje...drzacu je u rukama i eto...

nenad
04.02.09., 04:16
Ako uzmeš malu zmiju, biće vrlo smešno (ako mene pitaš) da poziraš sa takvom zmijom :D Sačekaj jedno 2 godine, pa onda. Zmiji to ne može da bude zabavno. Nisu one baš ljubimci kao psi i mačke.

gordond
04.02.09., 04:19
Pa valjda se podrazumeva da je velika zmija? Nadam se da nisi planirao to da radis sa malom:D
Mislim da njima nije zabavno ni kad ih uzimamo u ruke a ne jos da se zaj... sa njom

nenad
04.02.09., 04:21
Pa gde će kod nas da kupi velikog kukuruznog smuka?

gordond
04.02.09., 04:22
Pa mislio sam da ga je ranije kupio. Nisam znao da je tek kupio zmiju...
Definitivno nemoj to da radis, bice smesno:D

nenad
04.02.09., 04:36
Pa nije ni kupio zmiju, pisao je o tome kako hoće da kupi zmiju.

gordond
04.02.09., 04:47
To mi je negde promaklo:D

spiderboy
04.02.09., 07:53
trebaće ti velika zmija kao piton ili boa,jer čak i sa odraslim smukom je malo kako da kažem,nije to to,hehe i smukovi obično ne ostaju u mestu znači stalno bi da ide
mada ja to nikad ne bih radio,previše mi je to kičasto

dragon
04.02.09., 08:15
ti češ biti nasljednik Alice Cooper-a :banana: on je navlačil zmiju dok je pjeval :th_ROTFLMAO:

silwert
04.02.09., 11:04
ljudi ostavite se toga zmije se tako setaju samo u cirkusu nemojte da budemo ko oni
daj da budemo malo kulturniji a ne kao cirkusanti

marko
04.02.09., 11:14
Pa valjda se podrazumeva da je velika zmija? Nadam se da nisi planirao to da radis sa malom:D


Definitivno nemoj to da radis, bice smesno:D

Biće smešno kolika god da je zmija. Mada, možda bolje da radi sa malom zmijom jer postoji šansa da je većina publike i ne vidi :)Z

spiderboy
04.02.09., 13:53
ljudi ostavite se toga zmije se tako setaju samo u cirkusu nemojte da budemo ko oni
daj da budemo malo kulturniji a ne kao cirkusanti

totalno se slažem sa time i previše životinja već ionako pati zbog ljudskog zadovoljstva i zabave,jer ono što je tebi zabavno u najmanjim slučajevima je zabavno za životinju ;)

Duleslash
04.02.09., 15:36
ti češ biti nasljednik Alice Cooper-a :banana: on je navlačil zmiju dok je pjeval :th_ROTFLMAO:
toooo...
ma ne planiram ja to da radim sa malom zmijicom... kad poraste,
i ne radim ja to zbog publike, nego bih ja voleo tako neshto... nebitno shto je nece videti , neko ce je videti a i siguran sam da ce ljudi primetiti crvenu zmijicu na crno obuchenom choveku... a ne delim vashe mishljenje shto se tiche da ce biti smeshno ako izadjem i sa 40cm zmijchkom, jeste da retko ko ce daje vidi, aliko je bude video imace onakav zabagovani strah (znate kako i koliko se ljudi plashe zmije) a i od mog rajka su svi zivi bezali a video sam vecu glistu od njega (ozbiljan sam:)) ne verujem da je imao i 20 cm...
zato kad zmija poraste oko metra, na stejdz i ne zbog kicha , publike i sl, nego zato shto ja to volim...

marko
04.02.09., 15:42
Pa ako radiš samo zbog sebe (mada u tvojoj poruci ima kontradikcije) onda nemoj na binu, veruj mi.

Duleslash
04.02.09., 16:00
ovako nekoliko razloga zasho bih to radio:
1) da uradim neshto novo po ugledu na amerikance i td
2) da malo shirim kulturu i ljubav prema zmiji
3)da meni bude lepo dok je gledam u mojim rukicama
i td... naravno da nije samo zbog mene, ali ne radim to sa razlogom da przim publikuu smislu da je plashim i da ja ispadnem neka faca...
zelim samo da im pokazem: "to sam ja, violim RnR i zmije..."
jel me neko konta?

gordond
04.02.09., 16:46
Ma lepo si ti to smislio ali:
-od amerikanaca neces videti nista pametno itd.
-tako ces samo moci da isprepadas zmiju, a to bas i nije neka ljubav
-moraces u svakom momentu da pazis na nju da ti se ne izmigolji i ne znam bas koliko ce ti biti lepo posle 1 min. na bini...
I ja volim R'n'R i zmije i bas zbog ovog drugog to ne bih radio.

Duleslash
04.02.09., 18:09
smislio sam... kada budem kupio, par puta cu ovo probati na probi benda pa cu videti,
ako joj ne bude lepo nishta od toga...
i josh neshto (zaboravio sam da ranije kazem) da ja hocu samo poziranje zar ne bi bilo lepshe da to radim sa boom ili pitonom? al nije mi (samo) to cilj ;)

i josh neshto, u krajnjoj liniji ako ne uspe, sigurno joj nece smetati da u terarijumu bude na bini (u sluchaju da tako odluchim)

marko
04.02.09., 18:12
U krajnjoj liniji džabe ti mi govorimo da to nema smisla, ti ćeš to ipak uraditi.
U prevodu, nisi dobio odgovor koji si tražio, tako da : Samo napred! Jedva čekam nastup!

gordond
04.02.09., 18:48
Moras da shvatis da ce je na prvom mestu uplasiti toliko pomeranje terarijuma i nosenje istog okolo. Takodje, kad budes na bini, tu ce biti dosta mase sto ce joj prouzrokovati jos veci stres. Dok su male, one su jos dodatno plasljive!!! Smetace joj i da bude u terarijumu na bini, jer ce osetiti vibracije jako i dugo. Nisam jednom bio na bini pa da ne znam o cemu ti pricam. Po meni iz ovoga ne moze nista dobro da ispadne, mozes samo dobiti preplasenu zmiju. Ne znam koliko bi voleo da posle ne mozes da je uzimas u ruke.
Na pocetku sam mislio da to planiras da radis u kuci dok sviras gitaru ili nesto slicno...

Duleslash
04.02.09., 18:48
pa u svakom sluchaju cu probati na probi, al necu to raditi na svirci ako ne ide...
za nastup vam javljam... nadam se podrshci i navijanju ugrizi ga za prst i tome sl ;)

ma znam shta mi prichash :/
videcu... jedna proba valjda nece da joj shkodi...
u sustini ja mislim da ce moci da se navikne na to... ali videcemo...
OBECAVAM i sebi i vama da je necu muchiti!!!!!!!!!

gordond
04.02.09., 18:52
nadam se podrshci i navijanju ugrizi ga za prst i tome sl ;)

Ako je budes tako mucio, navijacu za to da te proguta :D

marko
04.02.09., 18:54
Samo napred! Jedva čekam nastup!



za nastup vam javljam...

Izgleda da sam trebao napisati jer čini mi se da nisi skontao :
I was being sarcastic! :rolleyes:

gordond
04.02.09., 18:57
Napisi na srpskom, mozda opet ne skonta :D
Dule, nemoj da se ljutis, ali koliko vidim da ovde niko ne podrzava to sto hoces da uradis.

Duleslash
04.02.09., 21:33
###, nisam ni ocekivao... ne bih ni ja podrzao nekog a da ga ne poznajem...
odma bih pomislio :
"Vidi ovog nije ni kupio zmiju, a vec bi da ludija..."
"jadna zmija" i td...
ali ja sam malo tezi da budem shvacen ;)
ne zelim da od zmije pravim cirkus ili sl niti bi je uznemiravao na svakoj svirci...
samo nekad...
a i ja sam veliki buntovnik... recimo pravi Slash, gaji zmije (nem pojma koje)
i meni to shto ih nikada nije pokazao u javnosti govori o tome da mu je to obicna zabava... Ne zelim da izdvojim pola svoje lichnosti... da na bini volim muziku, a kuci zmije, a na putu motor i td... shvatate li?

ps mislio sam da si sarkastican al nisam bio siguran pa reko da se ne zjbm...

gordond
04.02.09., 21:39
Sto se mene tice, nije da te ne podrzavam jer te ne poznajem nego zato sto mislim da je to lose za zmiju. A sto se tice ovog drugog, neces ti izdvojiti polovinu svoje licnosti ako ne poneses zmiju na svirku. I ja sam odrastao (i jos uvek jesam) u svetu R'n'R, bluesa, pa opet ne mislim da izdvajam deo svoje licnosti ako ono sto volim nije u svakom trenutku pored mene. Isto kao sto se odvojis od motora kad ides da spavas (nadam se da ga ne drzis pored kreveta:D ), tako mozes i da se odvojis od zmije dok si na svirci.

Duleslash
04.02.09., 21:41
pa da , sa neke strane si i u pravu... al nekad moze i neki predah... ne uvek nego jednom u po godine...

Chobi
04.02.09., 22:18
:) Predlazem da krenete prvo nesto akusticno...pa ako zmija nije narodnjak vi krenete da przite i nesto tvrdje....Prvo malo prigusite bas-bubanj, a posle ga otcepite skroz...ne znam kakvu mjuzu gotive kukuruzne...verovatno neke poljoprivredne slagere (sudeci po nazivu), al moa boa pada u trans kad raspalim solo na bubnjevima... cak se navikla i da bude obmotana oko palice dok lupam....axa, do jaja zar ne....evo, sad sam joj predlozio i kaze da moze da ti ucini uslugu, i da ti pozira za spot oko mic.stalka na primer, uz adekvatnu nadoknadu naravno, 1mis/1sat. A?! :^):th_ROTFLMAO::band::D

Duleslash
04.02.09., 22:28
:) Predlazem da krenete prvo nesto akusticno...pa ako zmija nije narodnjak vi krenete da przite i nesto tvrdje....Prvo malo prigusite bas-bubanj, a posle ga otcepite skroz...ne znam kakvu mjuzu gotive kukuruzne...verovatno neke poljoprivredne slagere (sudeci po nazivu), al moa boa pada u trans kad raspalim solo na bubnjevima... cak se navikla i da bude obmotana oko palice dok lupam....axa, do jaja zar ne....evo, sad sam joj predlozio i kaze da moze da ti ucini uslugu, i da ti pozira za spot oko mic.stalka na primer, uz adekvatnu nadoknadu naravno, 1mis/1sat. A?! :^):th_ROTFLMAO::band::D
najachi si ;)
:icon_cheers:

Chobi
04.02.09., 22:43
Mala shala, bez uvrede

Chobi
04.02.09., 22:48
Ja licno nemam puno iskustva sa zmijama,ali kolko sam ukapirao osecaju vibracije. E sad, pitanje je koliko ih dobro,tj jako osecaju, jer, ono sto znam je da dobar bas bubanj zna dobro da prodrma coveka (i da ga uznemiri ponekad), bas gitara takodje, a kako ce zmija da reaguje, videces sam. Probaj postepeno. Javi kad probas, zivo me interesuje.

Soulfly
04.02.09., 22:51
Ne znam zasto ga podstices da to uradi. To je sasvim pogresno.
Zmijama tu nije mesto. Ne, ne i ne

Duleslash
04.02.09., 22:55
Ne znam zasto ga podstices da to uradi. To je sasvim pogresno.
Zmijama tu nije mesto. Ne, ne i ne
znash kako mislim da joj se nishta ne moze desiti tokom jedne jedine pesme na probi... tako da cu probati i javicu rezultat...

gordond
04.02.09., 23:04
Ali nije to samo jedna pesma na probi!!! Ti moras nju da doneses do mesta gde vezbate, a posle te pesme ona ce stajati tu negde a onda opet nosenje nazad kuci. Iz iskustva znam da su mesta za probe obicno dosta mala, i dobro izolovana (zvucno) tako da je skoro sav zvuk tu u toj sobi. Kao sto je Chobi rekao, vibracije koje proizvodi bas bubanj i bas gitara su jake i za ljudski organizam a zamisli kako ce tek biti njoj! Necu vise da te odgovaram od te sulude ideje jer vidim da nema smisla, ali nadam se da znas da svesno mucis zmiju.

Chobi
04.02.09., 23:16
aj sto ce da popizdi od vase (lose :D ) svirke, nego sto ce da izlazi na ladno...c c c....stavi joj barem kapu na glavu.....:p

Duleslash
04.02.09., 23:18
hmmm
shvatam shta pricash al ovako: prostorija u kojoj vezbamo je u mojoj kuci...
izolovana nijenishta mnogo (samo korneti od jaja) a bas bubanj se ne chuje toliko jako jel nije ozvucen... obicno su to tihe probe , zbog komshija a i prostorija na spratu rasipa zvuk pa me slusha pola chachka ;)...
shta mislish sad?
ljudi prichamo onako... raspravljamo, da sam ja neshto sebi utuvio u glavu ne bih vas pitao za mishljenje, zar ne?

Duleslash
04.02.09., 23:19
aj sto ce da popizdi od vase (lose :D ) svirke, nego sto ce da izlazi na ladno...c c c....stavi joj barem kapu na glavu.....:p
ma jok, pampure u "ushi" :p

Boan
04.02.09., 23:24
Jos gore sto nije gluva soba

Boan
04.02.09., 23:25
Znaci prsti zvuk...

Duleslash
04.02.09., 23:45
Znaci prsti zvuk...
jesi li se ti to registrovao da gunjash ???:))) (shala)
dobrodoshao;)

Boan
04.02.09., 23:53
ja sam ti bre ovde stara kuka, jos od prosle godine :D

Duleslash
05.02.09., 00:01
ja sam ti bre ovde stara kuka, jos od prosle godine :D
a odkud 0 postova i non stop stoji 0?

nenad
05.02.09., 00:04
Mislim da je maltretiranje za zmiju, ali ne verujem da je baš nepodnošljivo. Meni nije jasna ta tvoja želja, ali šta sad, svi smo mi različiti. Ja sam bio muzičar, ali nikad nisam svirao sa zmijama, malo mi je to besmisleno. Možda da probaš u Indiji? :D

Duleslash
05.02.09., 00:15
he he he... u pravu si:/...

gordond
05.02.09., 01:01
hmmm
shvatam shta pricash al ovako: prostorija u kojoj vezbamo je u mojoj kuci...
izolovana nijenishta mnogo (samo korneti od jaja) a bas bubanj se ne chuje toliko jako jel nije ozvucen... obicno su to tihe probe , zbog komshija a i prostorija na spratu rasipa zvuk pa me slusha pola chachka ;)...
shta mislish sad?
l

Da li mislis da ce i na svirci da bude tako?

Duleslash
05.02.09., 01:26
naravno da ne, ali sam pominjao da prvo probam tako...

marko
05.02.09., 08:52
Ma šta se svi brinete za zmiju na bini? Ja se brinem za Duleta, planirani potez je pogrešan na toliko nivoa... da ja ne mogu da se odrazim koliko je to pogrešno.

Beli
05.02.09., 16:04
Nisam hteo da komentarisem na ovu temu ali posto vidim da ima puno odgovora mozda ce se moj izgubiti u masi i niko ga nece ni videti.
Ne razumem se u zmije ali je svakako mnogo ruzno bilo koju zivotinju terati da slusa muziku direktno iz gluve sobe/sobe za probu/bine itd itd.
ALI, zato se razumem u rock & roll i zelim da kazem da je ta ideja totalno glupava (nemoj da se uvredis), tj. ne ide to uz rock & roll, pola ljudi na svirci bi se smorilo a neki bi se nasli uvredjenim kao npr. ja. Iskreno, gadjao bi te kriglom piva u tom slucaju (opet nemoj da se vredjas sad). Moj ti je savet da pustis zmiju toga, prvenstveno zbog nje same a onda i zbog tebe, u smislu popularnosti, jer sa time nista neces dobiti, mozes samo da izgubis.
Sve se svodi na tome da uopste nije "cool" tako nesto raditi, ja sam svestan da je tebi u glavi da ti moras da uradis nesto "ludo" i to je zapravo dobro za coveka koji peva rock & roll, meni su pricali da sam ja rodjen za vodju benda iako ja uopste ne pevam (bar ne glavni vokal), ali sam zato lud kao zmaj.
Skini se go, popi pivo na eks, napadaj devojcice, skaci kao poludeo, vristi na sav glas (bez mikrofona), pravi grimase i pokrete su ti samo jedne od milijardu nebuloznih stvari koje mozes da uradis da ispadnes "cool" ili "loood" i slicno. Improvizuj na licu mesta, ne treba ti nista osim samog sebe i mozda nekog piva :P.

Pozdrav,
Beli

Soulfly
05.02.09., 16:29
Bas zato se pivo ne sluzi u kriglama na svirkama ::D

Malacrass
05.02.09., 16:43
Mislim da zmije nisu vezaneza neki RnR.
Više ak svirate neki dead metal.

Ima jedan spot od dimmu borgir-a ja mislim, di onaj lik što svira klavir, u spotu svira ogromno crkveno orgulje, mu se po onim cijevima mota jedno 10 ak ogromnih zmija.

Premda je u spotu korišteno samo 3 zmije jer ostale nisu htijele gledat u njega. Pa su kompjuterski napravili kopije da sve gledaju u njga =)

gordond
05.02.09., 17:08
Ukratko, R'n'r se zivi, a to sto planiras sa zmijom je vise poziranje nego stvarno dozivljavanje r'n'r-a. Necete vi biti veci rokeri ako ti to uradis, mozete ispasti samo veci pozeri. Na bini se dokazi glasom, dobrom muzikom i dobrim scenskim nastupom, a zmiju voli kao kucnog ljubimca jer to i jeste a ne neka igracka za dokazivanje...

Duleslash
05.02.09., 20:40
Malacrass (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1408) mislim da apsolutno nisi u pravu
a gordond (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1339) nisam ja pominjao da bi bili veci rokeri zbog zmije...a sam si rekao
"Na bini se dokazi glasom, dobrom muzikom i DOBRIM SCENSKIM NASTUPOM"
evo i sad zvanicno da kazem vas 100% je protiv i eto, slazem se...

Chobi
05.02.09., 20:42
Nisam hteo da komentarisem na ovu temu ali posto vidim da ima puno odgovora mozda ce se moj izgubiti u masi i niko ga nece ni videti.
Ne razumem se u zmije ali je svakako mnogo ruzno bilo koju zivotinju terati da slusa muziku direktno iz gluve sobe/sobe za probu/bine itd itd.
ALI, zato se razumem u rock & roll i zelim da kazem da je ta ideja totalno glupava (nemoj da se uvredis), tj. ne ide to uz rock & roll, pola ljudi na svirci bi se smorilo a neki bi se nasli uvredjenim kao npr. ja. Iskreno, gadjao bi te kriglom piva u tom slucaju (opet nemoj da se vredjas sad). Moj ti je savet da pustis zmiju toga, prvenstveno zbog nje same a onda i zbog tebe, u smislu popularnosti, jer sa time nista neces dobiti, mozes samo da izgubis.
Sve se svodi na tome da uopste nije "cool" tako nesto raditi, ja sam svestan da je tebi u glavi da ti moras da uradis nesto "ludo" i to je zapravo dobro za coveka koji peva rock & roll, meni su pricali da sam ja rodjen za vodju benda iako ja uopste ne pevam (bar ne glavni vokal), ali sam zato lud kao zmaj.
Skini se go, popi pivo na eks, napadaj devojcice, skaci kao poludeo, vristi na sav glas (bez mikrofona), pravi grimase i pokrete su ti samo jedne od milijardu nebuloznih stvari koje mozes da uradis da ispadnes "cool" ili "loood" i slicno. Improvizuj na licu mesta, ne treba ti nista osim samog sebe i mozda nekog piva :P.

Pozdrav,
Beli

:) simpatican mladic :D

Chobi
05.02.09., 20:44
A simpaticna je i tema :D

Duleslash
05.02.09., 20:52
jeste samo ljudi se bash naoshtrili , a ovaj oce i kriglom da me gadja:/

gordond
06.02.09., 00:27
Ne znam koliko dugo pevas u bendu i na koliko si svirki i velikih koncerata do sad isao, ali pod dobrim scenskim nastupom ne podrazumevam poziranje sa zmijom u rukama ;)

Duleslash
06.02.09., 00:28
Ne znam koliko dugo pevas u bendu i na koliko si svirki i velikih koncerata do sad isao, ali pod dobrim scenskim nastupom ne podrazumevam poziranje sa zmijom u rukama ;)
ih da ti znash shta ja sve pod tim podrazumevam... :)))))

nenad
06.02.09., 05:00
Meni nije jasno zašto je bitno biti cool i looood, kako vi kažete? Stvarno ne kontam. Pitajte prave ludake u Lazi ili bilo kojoj ustanovi da li im je lepo da budu ludi, da vrište i skidaju se goli pred drugim ljudima. Verujem da nije. Nisam protiv donošenja zmije na svirku, mislim da je maltretiranje, ali kao što rekoh, ne preterano, maltretiranje je i kljukanje zmije koja neće da jede, i stres za životinju, pa ipak to radimo kad se mora. Ali, po mom mišljenju je neukusno dovlačiti zmije na svirke.

Ig0r
06.02.09., 10:03
Dosad se nisam javljao u ovoj temi jer sam mislio "baš me briga za zmiju, i onako ne znam ništa o zmijama, što se mene tiče neka slobodno crkne". Ali sad kad vidim da se težište priče prenelo na svirke i rokere moram da se izjasnim. Znaš, i ja sam nekad svirao u bendu pa znam nešto malo o tome. Daleko od toga da sam bio roker ali to nema veze.

Mislim da nećeš biti dovoljno coooool i loooooood ako poneseš neko zmijče na koncert. Mislim, realno, kakav bi to roker uradio. Zmija od po metra ili manje, ma neka bude i metar nema veze - to je čak malo smešno. Ali i humor je kvalitet kod ljudi koji ja mnogo cenim. Da skratim priču. Kulije bi bilo da se pojaviš sa nekim psićem. E to bi privuklo pozitivnu pažnju, možda bi uspeo i neku devojčicu da izdvojiš. Kao "jao što je slaaaadak!", a ti polu pijan odvratiš "oćeš da ga pričuvaš dok ja pevam?" "Kako neću!!!" A ako ti nastup ne uključuje i zmiju možda i ti budeš sladak do kraja koncerta. A kad smo već kod toga. Najkuliji bi bio kad bi do te svirke šteknuo nekih 50 evropskih, našao neku finu, čistu, negovanu kurvetinu i da ti ona pomogne pri nastupu. E to je rok!
Aj uzdravlje!

gordond
06.02.09., 13:22
Najkuliji bi bio kad bi do te svirke šteknuo nekih 50 evropskih, našao neku finu, čistu, negovanu kurvetinu i da ti ona pomogne pri nastupu. E to je rok!
Aj uzdravlje!

Kakva ideja, covece:D :icon_cheers::icon_cheers::icon_cheers:

Duleslash
06.02.09., 15:28
he he he... e ova tema ide tokom kakvim ja ne bih zeleo... Nenade naravno da nije potrebno biti lud i kul po svaku cenu... ja sam bash po tome razlicitih od ostalih, ja radim samo ono shto ja zelim... evo moje slike sa jedne svircice...
http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1382/80/77/580172275/n580172275_1017989_6345.jpg
nije zbog "kul", nije zbog "lud", vec zato shto ja tako hocu...

Malacrass
06.02.09., 17:04
RnR i zmije ne odu zajedno.
Metal i zmije idu =)

marko
06.02.09., 17:05
Dule ne vidi ti se cela faca, što nisi rekao ovom liku sa šeširom da se pomeri malo u desno?

PlaFonka
06.02.09., 19:20
dobra slika...heh
i ja imam takvih faza da radim gluposti sa sobom....
mislim da ne treba zmija... bezvez ches ju namuchit jadnu... blje nek je ona doma u terariju...

Ig0r
06.02.09., 19:49
http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1382/80/77/580172275/n580172275_1017989_6345.jpg


Mislio sam da me na ovom forumu ništa neće nasmejati kao ova slika.

Onda sam video ovo:


Dule ne vidi ti se cela faca, što nisi rekao ovom liku sa šeširom da se pomeri malo u desno?

:th_ROTFLMAO: :th_ROTFLMAO: :th_ROTFLMAO:

Duleslash
06.02.09., 20:18
RnR i zmije ne odu zajedno.
Metal i zmije idu =)
iskreno ako smem da ti kazem "lupetash!"...
Metal je nastao od rock muzike i od nje sve preuzeo, dok je alice igrao sa boidima metal nije bio ni u planu da se rodi... a i ni on nije bio jedini...
inache je glupo receno, da zmija "ide" uz neshto odnosno "ne ide"!!!


Citat:
Prvobitno napisao marko http://www.teraristika.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=80774#post80774)
Dule ne vidi ti se cela faca, što nisi rekao ovom liku sa šeširom da se pomeri malo u desno?

jeste legende majke mi...:D:D:D
evo jedne slidze kad su me na prevaru nashminkali...
http://img24.imageshack.us/my.php?image=heheot6.jpghttp://img19.imageshack.us/img19/1818/hehemw8.jpg
kakav sam sam ko faraon

gordond
06.02.09., 21:21
Kao ''kad su me na prevaru nasminkali'' :D
Nista licno, ali za ovakve stvari postoji ono sto zovu facebook, my space, my book, facespace ili kako li vec...

Soulfly
06.02.09., 21:30
Pa ili FB ili "Uticaji RnR na zmiju".
Ovde je odavno trebao da padne lock ili delete

Malacrass
06.02.09., 22:42
u rocku samo, koliko sam aj vidio, alice je to radio.
U metal i gothic sam viđi mali miljon puta.

Al ok. ako je scenski nastup dobar da se uklopi i zmija zašto ne. sam pazi da joj se nešta ne desi...

Duleslash
06.02.09., 23:21
pa onda i lock i delete... al ne znam shto , kad tema uopshte nije naivna...
ako je malo proshirimo treba da se zapitamo da li je ok za zmiju da uchestvuje u nekim show-ima

Ig0r
06.02.09., 23:40
Pa nema šta mi mnogo da se pitamo. Čini mi se da je stav velike većine ovde još kako jasan. Koliko vidim samo kod tebe još postoji neka dilema. U ostalom ovo je teraristika. Ljudi čuvaju životinje u staklenim kutijama. Inače, zmiji je po mojim skromnim saznanjima mesto u šumi i eventualno nekoj pustinji a ne na koncertu. Čak ni u cirkusima im nije mesto ali ako mogu oni tamo niko tebi ne može da zabrani da je nosiš gde hoćeš. Tvoja je. Ali ne mislim da ćeš ovde imati ikakvu podršku.

StevaNS
06.02.09., 23:49
Daj ljudi, ne mozete porediti pedersko uvijanje Alice Cooper-a na bini, sto je cisto scenski nastup i foliranje, sa koristenjem zmije (koja personifikuje djavola) u spotu black metal benda kakav je Dimmu Borgir. Postoji suptilna razlika..

StevaNS
06.02.09., 23:52
A sto se tice unosenja neceg "novog" u ovu trulu zemlju, ili kako si vec rekao, .. pa i sam si spominjao Alice Coopera koji je to radio 70-tih kada je to mozda bilo kul. Sada, cak i u ovako truloj zemlji, pa... kontam da ce ti se ljudi smejati..

Bifrost
07.02.09., 00:00
Mislio sam da ja imam najsiri nos na forumu :lol:

Duleslash
07.02.09., 00:53
ovako par recenica...
prvo i najbitnije REKAO SAM da necu da je nosim i sam sam shvatio zashto (a i probao sam i sa morskim prasetom nije dalo ok rezultate)...
drugo Alice Cooper je "mila majka" za neke urlacine (iako ja nisam neki ljubitelj) ali svaki bilo kakav rock je bolji od najboljeg metala i za to odgovorno tvrdim, u tim vodama sam bash dugo...
trece ne verujem da bi se ljudi smejati, mada uvek ima onih koje popularno zovu "partbrejkeri", "hejteri"... uostalom ljudi ne dolaze na rock koncerte kao izvidjachi rupa i loshih stvari , nego da se provedu lepo...
a i ta tvoja perfekcionizacija je opisana u bibliji tako da niko nije izmislio "toplu vodu"...

za zmiju mislim da je 3,4 put da ponavljam u ovoj temi da je necu nositi... najvishe zbog komentara onih koji su govorili uopshtenoi pametno. bez vredjanja muzike i sl...

StevaNS
07.02.09., 01:10
Ne mogu da se otmem utisku da zelis da se ova tema prekine... ali sada kad si vec pitao, red je da dozvolis da mi damo svoje misljenje, bez obzira sto si se ti mozda predomislio. Niko tu nece tebe da ubedjuje ili odgovara, ovo je samo razmena misljenja.

To da je rok bolji od metala je tvoj stav i ne mozes da kazes "to odgovorno tvrdim" jer to ne znaci nista. I onaj lik sto kaze "pali brate narodnjaci su zakon" , i on to odgovorno tvrdi, pa opet ne mora biti istina. E sad, osim ako su one tvoje slike od pre 20-30 god, ne mozes bas ni da tvrdis da si bash dugo u tim vodama.. Zar ne mislis da su neki od nas puno duze od tebe?

Zatim, ja nisam partibrejker a ni hejter, ali da vidim lika nasminkanog kao ti na onoj slici i sa zmijom u rukama, i ja bi se slatko nasmejao (ne bi te gadjao pivom da ne povredim slucajno zmiju..:) mala sala.. Mislim, ja postujem tvoju odluku da budes kakav ti hoces, ali dozvoli i ti drugima da na to reaguju kako njima dodje..

Izvini ako sam te uvredio, ili tvoju muziku. Ali za mene Alice sa zmijom i njegovi pokreti dekuju skroz isfeminizirano. Onda je to bilo OK, ali ja nisam ziveo u sedmdesetima pa meni deluje blesavo. Sa druge strane, nisam rekao nista o muzici (koja je skroz OK), nego o scenskom nastupu.

Duleslash
07.02.09., 01:52
ne zelim da se tema prekine, zashto bih!? ja sam je zapoceo... mada mishljenja su ista... za sada jedini sam ja koji je bio za to... i chobi je jednom prilikom rekao neshto u stilu "probaj"...
to shto si rekao stoji , ja sad imam 20godina (jesam zelen), al se bavim muzikom vishe od 10 godina a chak i vishe od toga slusham to... ne zelim nikog da ukopavam i sl, ali me zacne kad neko uporedjuje rock i metal (nemo se ljutish ;))...
dodushe ni meni se nesvidja alice-ov scenki nastup , al nisam ja to planirao...
nisam se naljutio, ovo sve smatram obichnim caskanjem... nekad nadam se i uzivo, ako te put nanese do cacka... ;)

gordond
07.02.09., 02:29
Vidi Dule, nemoj da se ljutis, ali posle svih ovih slika i komentara, ja ne mogu da se otmem utisku da ti jos nisi izasao iz onog perioda poziranja. Sto se tice metala i rocka, tek tu sto lupetas. Krme je dobro rekao, sve je to stvar licnog ukusa, a ti ako si poslusao par metal pesama i par rock hitica ne znaci da mozes tako odgovorno da tvrdis. Da si u muzici toliko dugo i duboko koliko tvrdis, iznosio bi misljenje da je svaka (pa sad, skoro svaka) vrsta muzike dobra i ne bi sudio na osnovu onoga sto volis, nego na osnovu kvaliteta muzike. Samo ta recenica ''ja sam rocker, ja vozim motor i volim zmije'' ne moze da me ubedi da nije istina ovo sto sam gore naveo. Nisam mnogo stariji pa da mogu da ti nesto vise kazem, ali samo znam da su me te stvari prosle pre 5 god. I ja se muzikom bavim celog zivota i jos jednom ti kazem r'n'r se zivi, oseca... A te stvari koje ti pricas i te majce koje nasminkan nosis ne cine te rockerom i svako ko je zaista ''roker'' ce se slatko nasmejati na to. Izvini jos jednom ako sam te necim uvredio, ali jednostavno ne mogu vise da citam ovakve stvari.

Duleslash
07.02.09., 03:06
gordnond imash pp

a zamolio bih da se zakljuca tema , a moze i da se obrishe...

nenad
07.02.09., 03:12
Otišli ste u raspravu o muzici, a mislim da to nije tema ove priče, ni ovog foruma. Zar je sudbina svake teme da se ode u oftopik, pitam se. Eh, živote... :D

GEKON
07.02.09., 03:15
Ljudi vi niste normalni ma bre svako ima svoj ukus u muziku i svako sluša šta on hoće.Daj bre dosta sa tim porukama.:club:
kao što ja slušam metal ali nemogu da podnesem neke satanističke bendove i jeftinu robu.metal mora da bidne čist,jak,melodičan,da ima smisao,i da obara.
malo sam se zaneo al šta ćeš:mosh:

GEKON
07.02.09., 03:16
Gile briši ovo molim te:)

nenad
07.02.09., 03:18
Gile? Koji Gile?

GEKON
07.02.09., 03:20
ups ispravka Geni.
tako ti je kad se kasno ide na spavanje:)

Duleslash
07.02.09., 03:27
Otišli ste u raspravu o muzici, a mislim da to nije tema ove priče, ni ovog foruma. Zar je sudbina svake teme da se ode u oftopik, pitam se. Eh, živote... :D
bash zato... :cool:

gordond
07.02.09., 11:23
Pa upravo sam zato i napisao to, jer smo skrenuli sa teme i ide se sve vise u offtopic. Evo i javno da kazem da nemam nista protiv Duleta, samo mislim da ovde treba da u ovoj temi treba da se pise o drugim stvarima. A sto se tice ove teme u koju smo zasli-mozemo napraviti novu i pricati lepo o muzici...

marko
07.02.09., 19:46
Zar je moguće da ćete temu u kafiću doterati do zaključavanja? :lol:

Da zaključavam temu ili da vas još malo ostavim da raspravite da li je jepša plava boja ili ipak crvena? (moram da napomenem da je ovo retoričko pitanje)

nenad
07.02.09., 20:14
Plava. Definitivno :D

Nemanja
07.02.09., 20:20
TO NIJE FER! Ja ne znam kako izgleda plava boja :(:(...::D::D

StevaNS
07.02.09., 20:42
Kako to mislite otisli smo offtopic??? Pa zar nismo u kaficu gde se caska??
Poenta kafica je da tu mozemo da radimo sta god (osim vredjanja) a da nam moderatori ne brisu postove! JuuuupiiiiI!!! Freeeeeee. Freeeeee...

(nadam se da je neko gledao Smesnu stranu istorije, da ne ispadnem bas svima budala...)

rassa
07.02.09., 20:55
sta je na kraju zakljucak iz ove teme

Duleslash
07.02.09., 20:57
ne mora da se brishe, al nek se bude malo racionalan...
Krme nadanje ti se ispunilo ;)
evo malo da krenem po temi...

http://www.youtube.com/watch?v=bur02Utmia8
alisa sa zmijom
http://www.youtube.com/watch?v=HXyoxoc0I2E


moje mishljenje, u prvoj je i nije toliko namuchio u rugom mozda malo...

marko
07.02.09., 23:51
Kako to mislite otisli smo offtopic??? Pa zar nismo u kaficu gde se caska??
Poenta kafica je da tu mozemo da radimo sta god (osim vredjanja) a da nam moderatori ne brisu postove!A zar je tako teško držati se teme? Onda da ne otvaramo više nove teme u kafiću nego sve da rokamo u jednu?

nenad
08.02.09., 02:18
Sve u jednu nego šta. :D Ništa ne smeta ćaska u kafiću, ali mislim da je najbolje da onda naslov odgovara temi.

Malacrass
08.02.09., 15:57
Gluposti. Premda volim coopera, mislim da je bezveze da u rnr navlači zmiju.
U nekom žeščem metalu da.

Što neće nekog udava od 5-6 metara da smota oko sebe =)

spiderboy
08.02.09., 16:21
ja mislim da je to glupiranje sa zmijom ne bih nikog da vredjam ali to je moje mišljenje

Duleslash
08.02.09., 20:04
pa i meni to izgleda , ali nije je mucio i nije mi izlgedalo kao da je muchi...
ipak ne bi to loshe izlgedalo uzivo...