PDA

Pogledaj punu verziju : jel moze tarantula da se prejede?



acak
04.02.09., 09:19
jel ima neku meru za sitost, ili ce da jede dok god joj nudis?

silwert
04.02.09., 10:09
ti je nudi dok jede kada pocne da odbija hranu onda je sita
tarantule u prirodi ne jedu svaki dan vec samo kada neki crv ili zohar zaluta pa prodje bas pored njenih vrata
to znaci da kada ne skoci na plen za minut znaci da nije gladna i plen izvadis iz terarijuma

Geni
04.02.09., 11:42
Već je o ovome pričano nekoliko puta ali ne mogu sada da nađem. Moram da počnem više da izdvajam celine iz tema, bar da lepo sve bude složeno po naslovu i da bude lakše za traženje.

U principu tarantule ne mogu da se prejedu u klasičnom smislu. Problem može da nastane kod nekih terestrijalnih vrsta koje nemaju mere (geniculata, blondi itd...) da budu previše debele t.j. da im abdomen bude preveliki i time podložan pucanju u slučaju pritiska na njega. Ukoliko takva tarantula odluči da se penje po terarijumu i slučajno padne, može da joj pukne abdomen i da nastrada.

acak
04.02.09., 16:16
aha, znaci generalno te vrste, predpostavljam i parahybana... pitao sam ovo zato sto je moj smithi za poslednje 2 nedelje (nakon presvlacenja), pojeo 5 tenebrija i 6 odraslih lateralisa, jede prakticno svaki dan, i ne odbija ama bas nista, i napada sve... :club: ja sam mislio da je ovo mirna vrsta, sporo raste, malo jede... nemam pojma....:icon_scratch: