PDA

Pogledaj punu verziju : Kolika vlažnost za cyaneopubescens (Izdvojeno iz : Tarantula na dijeti)



Buzz
05.02.09., 00:32
hehe... Znaci sve je tacno kao sto je "Miroslav"rekao,pocetnik sam,nudio sam joj svakog dana hranu a pritom i cackao....imam jos jedno pitanje,van teme,moja T je cyano pa sam se pitao koliko ona vlaznosti trazi,cuo sam da mogu da uginu i od prevelike vlage?
p.s. Da li da joj kvasim svu podlogu,koja je od peska/zemlje iz prodavnice ili u nekoj posudi? ja sam stavio neki mali pampur od flase u njemu stavio vatu i kvasim ga skoro svakog dana!

zarko
05.02.09., 00:57
drzi je samo sa cinijom za vodu ..ne vlazi ili smao minimalno vlazi supstrat

Miroslav
05.02.09., 00:58
Da to je tačno. Potrebna im je mala vlažnost. Samo vlaži jedan manji deo terarijuma i stavi joj posudicu sa vodom i to će joj biti dovoljno. To vlaženje zavisi i od ventilacije. Ako ti je slabija ventilacije, onda će i posudica sa vodom biti dovoljna. Ako je mala, onda samo kvasi.

Buzz
05.02.09., 01:22
T je velika oko 3 cm ja sam je cuvao u terarij velicine 35x25x40,juce je prebacio u neku malu teglu.da li i dalje da stavljam vatu u toj posudi ili...?

Miroslav
05.02.09., 01:28
Nemaš potrebe sa vatom ako imaš treset koga povremeno vlažiš. Ja moju još nikad nisam video da pije, ni iz posudice, a još manje sa treseta.

Ako bude žedna piće vodu sa navlaženog dela treseta. Posle sledećeg presvlačenja joj stavi posudicu sa vodom (manju od nje), mada bi to modao i sada uraditi, ali nema neke veće potrebe.

Dosta vode uzima iz hrane, tako da redovno stavljaj jabuku ili već nešto drugo crvima ili žoharima.

Buzz
05.02.09., 01:35
ok,tegla je prilicno mala,a ventilacioni otvori su rupice na poklopcu tegle,znaci povremeno kvasenje podloge i povremeno hranjenje i sve ce biti u redu. sto se tice toga jabuka medju crvima,ja moju jos nisam video da jede,uvek ih je ignorisala ili bezala od njih. Po velicini njenog abdomena mislim da jos nije jela,jer joj je prednji deo tela skoro duplo veci!

Miroslav
05.02.09., 01:55
Moguće da nije jela. Ne znam! To ti mora reći onaj od koga si ju uzeo.

Sad kad si ju prebacio, ne diraj ju par dana, pa onda pokušaj ponovo da joj ubaciš crva. Dosta reaguju na vibracije posude u kojoj su, pa gledaj da ju polako otvaraš kad budeš ubacivao crva.

Biće ti dovoljno samo vlaženje treseta, ako su to na poklopcu manje rupice.

Buzz
05.02.09., 02:02
haha koji sam ja newb,ova T kada poraste imace neke tikove. ja kada je vidim ako ne mrda ja otvaram teglu i diram je pincetom da proverim da li je ziva lol. ostavicu je par dana(nedelju) pa cu joj ponuditi jednog crva. ;)

Miroslav
05.02.09., 02:08
Tarantula je biće koje vreba (čeka) plen, ne lovi ga. Inače su to bića koja se malo kreću. Zato nemoj da ju čačkaš. Pusti ju da miruje. Živa je sigurno. Tarantule imaju karakteristični poziciju kad uginu - podviju noge pod sebe.
Cyano voli da plete. Pusti ju da isplete malo mreže i onda joj baci plen na nju. Preko mreže će osetiti vibracije plena i tako tačno zna gde da napadne. Mislim da će za tih nedelju dana već da isplete nešto.

Buzz
05.02.09., 02:13
U prethodnom(velikom) terarijumu sam stavio neku granu i preko noci je isplela dosta mreze,ali sada sam je stavio u ovu teglu i jutros ubacio neku grancicu,ponudicu joj jednog crva za nedelju dana ako odbije onda za jos nedelju dana i tako.... to sa plenom na mrezi sam vec uradio ali onaj crv jednostavno izadje iz nje i sakrije se u podlozi!

Miroslav
05.02.09., 02:19
Ok, sačekaj tih nedelju dana, pa probaj ponovo. Do tada ju nemoj uopšte dirati. Samo ako treba da vlažiš treset (dakle samo deo vlažan, a ostalo suvo).