PDA

Pogledaj punu verziju : Kakvi sve kicmenjaci mogu da se daju T.



KLOKI95
08.02.09., 10:17
Zanima me to koje sve kicmenjake mogu da dam tarantuli kad odraste.Za miseve znam, ali nisam siguran video sam na jednom klipu da covek hrani swoju T.gusterom pa me zanima jel to ok ili ne??????Ako je neko probao obavezno neka mi se javi.

Borko
08.02.09., 11:21
davao je moj drugar i guštere i miševe... ali nemoj...ne preporučuje se zbog zuba da se daju kičmenjaci,nastaju komplikacije prilikom presvlačenja.
ima to tu negdje na forumu.

KLOKI95
08.02.09., 11:22
znam za komplikacije ali kazu da moze ponekad da se daje tarantuli kicmenjak ne cesto ali ponekad.

marko
08.02.09., 11:31
Može ponekad da se nahrani sa pinkijem. Davali su i guštere, možeš i ti probati. Ako budeš probao sa gušterima nemoj to pisati, zadrži to za sebe, ima ovde ljudi koji čuvaju guštere ;)

KLOKI95
08.02.09., 11:37
E sad sam se dop sa rasom kaze da kicmenjak smrdi pa ti se usmrdi ceo terarijum tako da necu da joj dajem kicmenjake.

marko
08.02.09., 11:45
Pa ne treba niko da ti kaže da će meso da se usmrdi. To si mogao sam zaključiti. Može naravno da se usmrdi ako ostatke od pinkija ne izvadiš iz terarijuma.



Ako je neko probao obavezno neka mi se javi.
A šta si tačno hteo da znaš? Pitaj slobodno?

Borko
08.02.09., 11:53
drugar ja sam vidio kod drugara... slučaj je bio p cambridgei i miš...
nisam gadljiv ninašta i ne grozim se leševa i td al ovo mi je tago gadno izgledalo...
smrdilo je u pm... ma zlo...
ja lično nikad nebi dao guštera il miša tarantuli,pa makar imao T APOPHYSIS-a

KLOKI95
08.02.09., 12:34
Ma znam ja da ce meso da se usmrdi ali nisam znao da ce tako brzo.Kaze mi rasa da se usmrdi pa ti smrdi terarijum na les,a zajedno sa njim i cela soba.Ma pitao sam za gustera jel mi je onaj grof reko ""odakle ti pada napamet da stavljas gustera kod tarantule"" tako nesto mi je reko,pa se ja pitam sto jel smeta ali necu kicmenjake u terarijum.

rassa
08.02.09., 12:36
ej, nisam ti ja reko da ti smrdi soba, ja sam ti reko ako ne izvadis ostatak da ti se usmrdi ter a ne soba !

tori
08.02.09., 14:05
Kloki, zanima me sta vidis u hranjenju pauka kicmenjakom?
Ako te zanima kako to izgleda imas gomilu klipova na tubu.
To je malo sadisticki ako samo zelis da gledas kako ga kolje.
Ja zmiju hranim mrtvim pinkijima ne zato sto volim nego zato sto je to njena hrana, a ni pinki ni guster sigurno nisu hrana za pauka...;)

Ig0r
08.02.09., 14:47
jel mi je onaj grof reko ""odakle ti pada napamet da stavljas gustera kod tarantule"" tako nesto mi je reko

??? Kad sam ja ovo rekao??? Nešto se ne sećam da smo pričali.

KLOKI95
08.02.09., 15:33
Reko si mi dok sam se glupirao po forumu.Pa sam nesto reko za gustere a ti si odma ubacio swoje filozofske komentare.....Tako si nesto reko secam se dobro.

LARYBG
08.02.09., 15:41
tori tarantula veoma cesto pojede misa,gutera pa cak i zmiju otrovnicu u prirodi!

Malacrass
08.02.09., 15:53
kloky, imaš 3-4 vrste standardne hrane koje teraristi uzgajaju, tu hranu predhodno hrane što kvalitetnijom hranom kako bi crv ili šta god bio što "mesnatiji"...

Pinkia možeš komotno dati ali ne sa svakim hranjenjm.
Koliko to hranjenje može zrokovati smrada ne znam, al očito da je gadno kad ljudi pišu da je grozno =)
Odraslog miša možda i nije pametno dati nekoj tarantuli koja je manjeg rasta, jer može ti se desit da miš ozljedi tarantulu.

Na youtubeu imaš snimak di L. parahybana [koja odraste u masivnog pauka] ubije povečeg miša, nekog bijelog.

Uostalom ti možeš dati bilo kakvu životinju iz prirode, samo pazit odakle je uzimaš, a postoje neke koje su otrovne zatarantule. Naravno i da je životinaj urazmjerima da ju tarantula može savladat

Soulfly
08.02.09., 15:55
Tako si nesto reko secam se dobro.

Ovo je najinteresantniji deo recenice :D

I nemoj ti tako da se obracas drugima....."pisao filozofske komentare"....bilo bi lepo da ti napises nesto tako a ne da pises W umesto V...

KLOKI95
08.02.09., 15:57
Ma odlucio sam da mojoj tarantuli necu davati kicmenjake !!!Neka jede crve i ostale bube ali kicmenjake nece

Ig0r
08.02.09., 19:16
Reko si mi dok sam se glupirao po forumu.Pa sam nesto reko za gustere a ti si odma ubacio swoje filozofske komentare.....Tako si nesto reko secam se dobro.

Odakle tebi ideja da možeš na ovaj način da komuniciraš sa mnom. Nisam ja sa tobom ovce čuvao, pa komentare tog tipa možeš da sačuvaš za drugare u školici i eventualno mamu i tatu ako ti oni to dozvoljavaju. Ti i ja se u mnogo čemu razlikujemo. Kao prvo mnogo sam stariji od tebe. Mnogo si ti zelen u ovome da bi ikad mogao nekom od iskusnijih članova ovde da kažeš da "filozofira". Pojavio si se juče i već si bezobrazan.

Verovatno si propustio ovaj deo Biblije
http://www.funnystash.com/images/rsgallery/original/Jesus-agrees.gif

toncek
08.02.09., 19:18
Ma odlucio sam da mojoj tarantuli necu davati kicmenjake !!!Neka jede crve i ostale bube ali kicmenjake nece

pa ako ti nije žao možeš mu dat malenog mišića...mislim da je to čak i dobro,ali ipak ništa ne fali tome da je hraniš sa žoharima

Liman
08.02.09., 23:50
e majke mi upravu je grof, retko pisem , ali sam se za par dana nacitao raznih gluposti od ove male kloake... alo deckic iskuliraj se malo, ides ljudima na ganglije opasno...pojedi neku kasicu ili plazma keks, razmisli , pa se vrati i vidi kako ces da pises u buduce... ok?


pardon za skretanje , ali morao sam...

StefanUndy
09.02.09., 00:41
e da i ja mislim da Kloki malo slobodnije pise i da bi trebao da povede racuna o tome a sto se teme tice ja nebi davao kicmenjake T. jedino pinkija ali ne tako cesto...

KLOKI95
09.02.09., 15:10
To sto ja pisem w a ponekad v ne znaci da sam nepismen kao sto si reko!!!A grofe ono si reko mogu da se zakunem.I ako mi smeta nesto kod nekoga recicu mu to u lice a ne da krijem jer nisam takav !!!:@!!!Sad modetatori mogu slobodno da izbrisu temu !!!

marko
09.02.09., 15:17
Možeš da kažeš ono što ti smeta ali ne na taj način.
Grof je redovan član foruma i višegodišnji terarista, za razliku od tebe koji nema ni dana ličnog iskustva u oblasti tarantula. Iz tog razloga nisi kompetentan da kažeš da li on filozofira ili ne.
Obrati pažnju na izražavanje ubuduće!

Geni
09.02.09., 15:21
OK, pošto je tema otišla u pljuvačinu i kloki se žalio na napade, ova tema se zaključava.

Činjenica je da bi kloki mogao malo da pripazi kako se ophodi prema drugim članovima jer je njegovo ponašanje i prouzrokovalo raspravu.