PDA

Pogledaj punu verziju : Agresivna B.vagans!



ZeleniMrav
11.02.09., 19:13
Imam zenku B.vagans i nije bas tako mirna kao sta se govori za Brachypelma-e .
Citao sam malo po drugim forumima i po nekim anketama omjer je pola-pola(agresivne-neagresivne).
Moja cak pokusava ugrist i vodu dok joj tocim u posudicu.
Ima tko kakvih iskustava sa vagans-om?

Soulfly
11.02.09., 19:19
Generalno je da su Brachypelme mirne medjutim ne mora da znaci.
Ja imam nemirnog smithija, desava se.
I to sto CAK pokusava da ujede vodu je normalno jer se T hrane tj love na osnovu vibracija iz okoline ;)

boris89
11.02.09., 19:24
Moj drugar isto ima agresivnog vagansa...cim podigne vrata od ter odmah podigne noge i oce da napadne...i moj b.smithi kad mu sipam vodu uvek napada...a to da li je agresivan ili ne razlikuje se od jedinke do jedinke

ZeleniMrav
11.02.09., 19:34
Evo malo agresive:

http://www.youtube.com/watch?v=vNgFVhrFup8

Mislio sam zato jer vecina Brachypelma-i su na dobrome glasu dok je kod vagans-a to malo drugacije.

spiderboy
11.02.09., 20:26
nije isto od jedinke do jedinke može da varira,jeste da su brachypelme generalno mirni paukovi ali se desi da neka odudara od ustaljenog ,imam i sam 3 vagansa ,dve su ko bubice mirne,kod treće baratam samo sa pincetom jer je isto tako luda pa grabi za svačim što se mrda

boba
11.02.09., 20:44
sve to zavisi od jedinke do jedinke. Moj boehmi - dobrica ziva. :D Ali zato moja zenka smithija - jednom prilikom sam joj jedva oteo pincetu sa kojom sam ubacio lateralisa!

Geni
11.02.09., 21:58
Vagan inače važi za nervozniju Brachypelmu. Mada su i smithi i boehmei nervozne, jedino što to manifestuju bacanjem dlaka umesto napadom.

ZeleniMrav
11.02.09., 23:05
Dal to kad joj spricam vodu napada jer misli da je pljen ili je to bas obrana?
Mislim da je to obrana jer zauzima onaj poznati prijeteci stav.
Kad sam je dobio bila je mirna i mogao sam raditi u terariju sta zelim a da ne mrdne.
Mozda se sada navikla na novu okolinu pa je postala teritorijalna ili sigurna?
Bila je potencijalna "handling" tarantula, mislim ne sad da cu joj radit neznam sta nek tek toliko da je probam uzet u ruke ali sada respect!

toncek
11.02.09., 23:24
nije obrana,taj stav zauzme zato šta prijeti tome šta zubori...i tako stane zato šta možda misli da je plijen poveči od nje...nemoj iz zraka ljevati vodu i neče te napadati i biti tako agresivna,al opet nemora biti.moja geniculata napada na samo otvaranje vrata na ter.