PDA

Pogledaj punu verziju : tarantula biljojed?



acak
13.02.09., 22:06
jedno mozda glupo pitanje..:icon_scratch: danas sretnem jednog ortaka sa faxa, i kroz pricu spomenem da imam kod kuce tarantulu... on me pita jel otrovna, ujeda.... bla bla bla... uglavnom kaze: "video sam na tv-u bezopasnu tarantulu, biljojed, ne ujeda... chilenska neka vrsta... deca je drzala po rukama, skroz bezopasna" ... e ### sad, ja nikad cuo... prvo sto mi pada na pamet grammostola rosea, ali ona nije biljojed i ujeda, normalno... mene sad zanima da li tako nesto stavrno postoji, ili je to neka glupost na tv-u, koju je on video... a ja ne poznajem tolko sve vrste da bih to moga da demantujem...:confused:

Geni
13.02.09., 22:12
Takvu glupost čak ni na televiziji ne možeš da čuješ, tako da je to on nešto pogrešno protumačio. A ne poznaje čak ni osnovno-školski nivo biologije kada je mogao tako nešto da pomisli.

spiderboy
13.02.09., 23:18
ma to je on pobrkao neke lončiće ili oni sa TV,svaka tarantula je grabljivica,a grammostole obično ne ujedaju(osim plena naravno),dobro si me nasmejao,hehe,opet se vidi koliko su ljudi dezinformisani

LARYBG
14.02.09., 00:35
tarantula biljojed jos i ne ujeda :) zanimljivo!

kimo
14.02.09., 00:47
To je bila neka Grammostola, a da jede biljke to sigurno nije tačno :)

silwert
14.02.09., 01:02
znimljivo jede salatu ko iguana cupava ko kineski cubasto-golokozi pas kombinacija udri me do zore
samo jedno pitanje mozda je glupo ali sta ce onda tarantuli onako dugi zubi kada mora da zvace salatu

acak
14.02.09., 01:06
pomislio sam posle, da mozda koristi biljke za nesto... cini mi se ako se dobro secam da sam vidjao neke zivotinje iz prirode, divlje macke, ili neka porodica macaka, kao sto su panter, leopard.. da zvacu travu kako bi ocistili zube ili tako nesto... pa reko mozda i tarantula radi nesto slicno, znam da se kupa da cisti zube, noge... ali sa svojom sluzi ili tako nesto... reko mozda je to video, koristi za nesto, neku higijenu... al da jede :confused:

zarko
14.02.09., 02:42
pa naravno da psotoji T biljojed .
ja imam jednu !
http://img26.picoodle.com/img/img26/3/2/13/f_o3m_269977f.jpg

zarko
14.02.09., 02:52
ali jede sam opecurke :)

Miroslav
14.02.09., 03:12
Mačke jedu travu da bi očestile digestivni trakt od dlaka koje progutaju dok se umivaju.

Ova Žarkova mora de je neka nova vrsta. Sigurno neki Žarkolas fungus ::D

zarko
14.02.09., 03:32
da be ...
to je A braumchauseni ...i stvanro jede..tj verovatno je bila zedna

dule87
14.02.09., 12:02
Mozda je cak gledao Jocu sa foruma na TV.. Rece mi sestra da je bio na tv-u i da je pricao nesto o T.. :)

Ig0r
14.02.09., 14:42
Tarantule definitivno nisu biljojedi ali na ovoj slici primetićete nešto zanimljivo. List salate da obrok bude lakši za varenje :)Z

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Nchromatusfailed03.jpg
(Markova slika: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2805&page=16 )

purple_pumpkin
16.02.09., 04:04
Mozda je cak gledao Jocu sa foruma na TV.. Rece mi sestra da je bio na tv-u i da je pricao nesto o T.. :)

Heheh, moja drugarica je radila prilog o njemu, ali nemam pojma šta je pričao :D