PDA

Pogledaj punu verziju : Ujed feretke



Lady A.
13.09.08., 22:52
Mene je moj odrasli muzjak ujeo juce, progrizao mi je prst bukvalno do koske,rupe su mi ostale od njegovih zuba. Jedva sam ga skinula sa ruke,a prst mi je i danas kao krofna i ne prestaje da boli. O tome da ga savijem ne mogu ni da pomislim. Tako da ako mi se ne popravi uskoro, oticicu kod lekara. O tome koliko je bolelo necu ni da pricam. Elem hocu da ti kazem zasto te odgajivac upozori da u pocetku koristis rukavice. Pozdrav! ;)

JecaDJ
13.09.08., 23:45
Elem,ja se nadam da ovo grickanje koje ja dobijam sad(uz redovno lupanje po njusci kada to uradi)ali to nije ujed,nego ono istrazivanje i u igri nece preci u ujed!Extra je ovako,ima bubice kao i svi mi,ali tu smo da se prilagodjavamo jedni na druge!Obozava da se jurimo po kuci,mada moram da zablindiram sve kad je pustam napolje,zbog toga sto sam ja na osamnaestom spratu i nemam dvoriste gde bih je drzala napolju.A i to sam rekla da njen "miris"nije strasan.OBOZAVAM je jednom recju! :th_love51:
A lady,nadam se da ces srediti povredu,ako je potrebno onda kod lekara.Moras ga prevaspitati.
A jel postojao odredjen razlog za taj ujed???

nenad
14.09.08., 00:24
Lady A, morala bi da primis tetalpan. Nemoj da se zezas sa tim stvarima. Infekcije su gadna stvar. Koliko ja znam, tetanus moze da ti miruje u
organizmu i godinu dana, pre nego sto pocne da pravi dzumbus.

Lady A.
14.09.08., 15:29
Videcu do sutra,danas je ionako nedelja. Ujedale su me vec dosta puta i nista nije bilo. Al nikad ovako jako-ovo je novi muzjak, nije se jos navikao. A sto se tice razloga - nema ga, one ujedaju kad su u paru i to je neizbezno. Ja moju zenku imam od kad je imala 2 meseca i isto sam se igrala sa njom i bila mi je pustena u dvoristu i pravila sou i nije ujedala nikad osim tako blago u igri. Medjutim prvi put kad je dobila teranje i kad je dobila muzjaka pocela je da ujeda. A kad je imala male bila je u stanju da me juri dok me ne uhvati bar za nogu i dobro ujede. One su strasno veliki cuvari svojih beba. Pa eto Mladen ima dosta feretki (trenutno preko 20), al nikad ni jednu ne moze da izvadi bez rukavica. To je zivotinja ili za odgoj ili za ljubimca, tj. nikad nije ista ako je sama i ako je sa muzjakom.

JecaDJ
14.09.08., 16:22
A kako ti je ruka danas?Jesi makar ispirala sa nekim hidrogenom?Ako imas enbecin sprej ili mast,stavi slobodno.Nadam se da te nije jako pocepao,mada idi do lekara,ali ako si primila onu zastitnu sa 18god mislim da nije onda problem!Javi poslacu ti broj gde mozes da se obratis za pitanje ako si je primila koliko traje!

Bifrost
14.09.08., 20:12
Ja mislim da tetalpan ili tetabulin uopste nisu stetni za ljutski organizam tako da nije na odmeta da primis cisto za svaki slucaj.

shollzy
15.09.08., 00:52
i mene je ujela za prst, al nije strasno, nije ni kozu probila... samo je uhvatila , cinimi se u igri, posto je pocela da cima i vuce kao kad se sa kucetom nadvlacis za neku igracku.. procitao sam negde da da ih udaris kao vaspitnu meru uopste nije preporucljivo, da sve pamte, tako da ne znam kako suzbiti nezeljeno ponasanje.. a takodje ne znam sta da upotrebim kao nagradu? postoji li nesto od hrane sto bas vole, da joj dajemo kad je dobra...

JecaDJ
15.09.08., 03:55
Pa ja za sad nisam naisla na takvu poslasticu,na neko odusevljenje kod nje,da bih joj to nesto davala kao nagradu.Jedino sto se sad setamo kao idioti po stanu na povodcu,posto do revakcine nema napolje,nagrada za"poslusnost"joj je ulazak na povodcu u prostorije u stanu gde obicno ne ulazi,bar je za sad tako.Mislim da je i to za sad Ok posto kad stavimo povodac ona je odmah na vratima od spavacih soba!Zna da ce moci da udje tamo!A za grickanje,stvarno nisam merodavna da pricam,jer za sad,PU,PU,PU,sto bi rekle babe ne ujeda.Danas je bila meni u kosi,motala mi se po vratu,bila mi je i u majci,ali me nije šćapila!Mozda joj je poklanjano malo vise paznje od samog okota do onda kada je dosla do mene,mislim da je mozda covek imao manji broj mladunaca sa kojima je provodio vreme i malo ih uzimao u ruke pa su se vec navikle pre prodaje dalje!Nemam pojma sta da kazem.

JecaDJ
15.09.08., 04:17
A za vaspitne mere,ja sam dobila tu instrukciju da joj lupim čveger po njusci,kaze da je to jedimo mesto preko koga ona moze da primi k znanju kad je drmnes da je pogresila.Pamte oni svi i sve,ali mislim da je ok čvrknuti je,ali ne da joj otpadne ono malo nosica sto ima!Mozda je bolje to nego da zafali parce prsta.Da vidis kako Mo štreca kad vidi da ce da joj se priblizi čveger,a to je obicno kad mazne papucu da je nosi u njen"štek"koji je napravila iza kreveta u sobi!Za sad pali ovaj vid vaspitanja,dalje,to cemo da vidimo!

Lady A.
15.09.08., 13:13
Ma znam to, vec sam se sve raspitala. Al rece mi doktorka da ne moze da ima tetanus ukoliko nije u kontaktu sa zemljom,a moje su na betoniranoj povrsini. Elem krenem danas kod lekara cisto za svaki slucaj da vidim sto mi toliko trne prst i crknu kola, tako da ostaje za sutra.
Sto se tice tog lupkanja po nosu, slobodno probajte svi tako. Ne mora da znaci da ce se tako nauciti,al sigurno nece da smeta. A kao nagradu joj daj parce zivog mesa, moje najvise vole dzigericu. ;)

shollzy
15.09.08., 17:36
meni je Mladen rekao da joj meso nikako ne dajemo, pogotovo ne zivo... da ne postane krvolochna, valjda..nego jednom nedeljno sirovu giricu..
da li im dajete jaja i koliko cesto? to bi valjda trebale da vole...

JecaDJ
16.09.08., 18:27
Pa nemam pojma,ja mojoj dajem zumance svaki treci dan,a nekad ga ni ne pojede,prase,nije gladna.Do sad je pojela i glavu od kedera,ostatak je pokusala da odnese u shtek i malo piletine,ali obarene.Mada mi je Tomas rekao da kada jede tu svezu varijantu "miris"joj je intenzivniji,a kad jede samo granuliranu hranu da se to smanjuje!

JecaDJ
16.09.08., 18:28
A Lady kako ruka danas?Jesi isla kod lekara?

Lady A.
18.09.08., 00:28
Hej cao! Ruka mi je ok. Sve se smirilo, zarasta. Pozdrav! ;)