PDA

Pogledaj punu verziju : proliv kod gustera



Calyptratus
19.02.09., 18:30
Interesujeme koliko proliv moze da bude opasan po gustere,kako leciti,da li daje neke naznake na moguce bolesti? (predpostavljam prehlada,ishrana ili nesto slc,..)

Konkretno moj Bradonja ima proliv.Jede dubie i lateralise i stalno u poslednje vreme jurca po terarijumu kao da ima viska energije koju ne zna kako da potrosi. :rolleyes:

zarko
19.02.09., 19:13
moze da bude smrtonosno...
prvo je opasno zbog dehidratacije..
proliv moze da bude indikator endoparazita...pogotovu ako je krvava stolica
malo detaljnije...

kimo
19.02.09., 19:20
Čuj se sa Nenadom on je koristio neke lekove za proliv kod bradate i rešio to dosta lako. Može da bude od zelene salate ako je daješ ili neke druge biljne hrane isto.

zarko
19.02.09., 19:31
da od prskanih stvari a tog sad ima na pretek s obizorm da nije sezoa za iste.

Calyptratus
19.02.09., 22:15
Primetio sam da ima malo crvenkastog u stolici. Takodje sam joj davao zelenu salatu moguce je da je to.
Nemoj sad i sa njim da bude kao i sa kameleonom... :(

zarko
20.02.09., 00:50
krv u stolici je indikator, ponavaljm sam oindikator ameba...
odnesi uzorak na dijagnostiku.

ja bih to odmah uradio.

jos nesto , moze da se desi da stolica bude redja pre i pri izlasku iz brumacije....

kimo
20.02.09., 02:00
Da, nisi rekao jel brumirala, postoji nešto što se stručnije zove iscedak, što može da se pojavi posle hlađenja, a može i čudniji izmet da se pojavi, kao što ti reče Žarko. Najbolje bi bilo ako imaš gde na Vet. fakultetu ili negde da odneseš i kažeš na šta sumnjaš pa da pogledaju.

Calyptratus
21.02.09., 20:30
Jos uvek je pospana,nije do kraja izasla ali tu je.Jos uvek jede normalno tako se nadam da nije nesto ozbiljnije. Sacekacu jos dok ne izvrsi nuzdu pa ako je proliv vodim ga kod vet.

zarko
21.02.09., 21:25
ak oje pala u brumaciju , mora da smanjis temp obicno je dovoljno staviti 40W sijalicu

zatim nema hranjenja ...ili minimalno...zato st oje metabolizam zaspao i ne sme se trovati hranom sad .