PDA

Pogledaj punu verziju : Piše li se ovde o teraristici?



nenad
21.02.09., 18:14
Samo to mi pada na pamet, kad posle 4 dana dođem na forum, i vidim da se forum pretvara u majspejs/fejsbuk, da najviše ima glupiranja, zezanja, "smešnih" slika i klipova, oftopika, internih šala, komentara tipa "baš ti je lepa životinja", dakle, skoro ničeg konstruktivnog. Nisam ja preozbiljan i striktan, slažem se da svega ovog treba da ima, ali ovde toga ima previše za moj ukus. Mene ovo smara. A bojim se da smara i druge terariste, i da će mnogi prorediti pisanje na ovom forumu, koji će se puniti glupostima i nekorisnim postovima. Bilo bi mi drago da vidim da bilo ko od terarista postavlja slike svojih životinja, i napiše nešto o njima, neko zapažanje, neki podatak, bilo šta. Ali, toga ima sve manje. :(

Nemanja
21.02.09., 18:22
To se dogadja jos odavno, od kako sam se uclanio na forum. Samo u poslednje vreme toga ima sve vise i vise.
U potpunosti se slazem sa tobom.

KLOKI95
21.02.09., 18:47
oK je to ja kad dobijem tarantulu 100% garantujem da cu da stavim slike i pisem nesto o njoj

Geni
21.02.09., 18:49
Pa ja sam se u početku jako trudio da opominjem kada se piše nešto što nije vezano za teraristiku i nikada me te teme nisu ni interesovale ali su onda usledile kritike da je forum suviše suvoparan i preozbiljan (a meni se baš takav i dopada).

Ukratko, slažem se da se preteruje sa glupostima. Na netu ima gomile foruma gde se priča o raznim životnim pitanjima i ne vidim nikakvu potrebu da se to ovde forsira.

Jedno je teraristika sa malo offtopika ali offtopik bez ikakve primese teraristike ne vidim šta traži ovde.

Nemanja
21.02.09., 19:04
Onakav forum, kakav sam zatekao prvih meseci posecivanja je bio odlican. Svakodnevno se pisalo o nekoj zivotinji i to veoma intenzivno. Sad je malo onih koji pisu o novim vrstama, ne znam zasto. Moje interesovanje je sada fokusirano na tarantule, posto su ponude u ovom periodu jako dobre. Pomalo mi je cudno sto niko ne pise o nekoj vrsti koju nemaju bas svi, a bilo ih je u skorasnjoj ponudi i verujem da ih je neko nabavio.

Bluie
21.02.09., 19:15
Ok, obzirom da ste dosli do tog zakljucka, sta je dalje za ciniti. Ako ostane samo na recima - beskorisno je, kao i 101 put koliko je ovo pitanje bilo spomenuto. Mora da se napravi neka dobra inicijativa ili ce biti jos jedan od 'blogova nezadovoljstva" admina/modova.

KLOKI95
21.02.09., 19:19
Pa sa reci na dela bato kako hocete ili brisite te teme ili nemam pojma drugog izlaza nema !

zarko
21.02.09., 19:19
ja sam se umorio od istih tema.
offtopici su totalno sranje i teme su glupe. ja bih izbrisao skoro sve one fore i sl....slike video you tube ....mada to drzi posecenost pretpostavljam mladjih clanova. nemam nista protiv njih ali ono sto oni rade mene ne interesuje pa i ne gledam ....


glupo je pisati non stop o raznim t kad se zna kako se cuvaju ..ko voli da sazna ima net pa neka googluje cita i sl...ako ima problem/nedoumicu neka pita...

novih zivotinja slabo ima a i nije poenta u tome da dolaze non stop nove...

vidim daje geni odavno smanjio pisanje ,pa mi nije bilo jasno-a u zadnje vreme i ja nemam vise toliko poleta da odgovaram na svata jer me besni. ljudi su lenji ,ne zele da citaju, ljute se sto im se postovi brisu ...pffffffff

meni je obrisano 1000 postova i ok je ako mu nije mesto nek se brise ,to ne znaci da me nenad geni ili bilo koji drui moderator mrzi...

ja predlazem da bude malo restriktivnije sa glupim temam.

i jedno pitanje, ima dosta dobrih tema u delu gusteri T i jos mnoge drugi podforumi a nisu stavljene ko STICKY ...

StevaNS
21.02.09., 19:21
i ja se slazem, verovali ili ne... ali sledeci korak je na vama.
mozda i bolje da se izbace te teme, pa kome se ne svidja ne mora ni da dolazi ...

zarko
21.02.09., 19:22
prvo i osnovno OVO NIJE CHET AKO NEMA NEKO NESTO SMISLENO I AFIRMATIVNO da kaze nemoj da pise.

drugo teme tipa smesne slike klipovi....to je sranje. nasmejao sma se puno puta tu ali to ne znaci da mu je mesto na ovom forumu...a i da to iam 16 stranica a ostale teme koje su izvanredne da bleje na 3-4 znaci samo da ljudi dolaze samo da bi dokonili...
predlazem da se izbrisu te teme kako bi forum ostao sto koncizniji i predaniji svom zadatku.

nenad
21.02.09., 19:29
Stufy je sada moderator u Gušterima, pa će on, kako bude sređivao stare teme, da odluči šta da stavi u stiki teme.

Što se ostalih stvari tiče, često se dešava da ljudi koji su novi u ovoj priči imaju potrebu da pišu konstantno po forumu. Mislim da nema preterane potrebe za tim, osim ako se ne postavljaju pitanja koja nisu postavljena, a to se vrlo retko dešava. Mislim da je najbolje da čitaju šta su drugi pisali, pa da onda, kad steknu neko iskustvo i znanje, i oni počnu da postavljaju postove. Glupo je da neko ima više poruka napisanih u Kafiću, nego na ostalim podforumima. Stvarno glupo.

IV@N
21.02.09., 19:42
ma sve to treba po kratkom postupku ::D salim se.Nego predlazem da se sve ne vezano za teraristiku obrise i nek ostane samo tema zanimljive slike klipovi... i tu da se pravi big off topic(ne vezan za teraristiku) svima za dusu ::D

Bifrost
21.02.09., 19:48
Mislim da je poblem je u tome sto su teme i pitanja potrosene, nema bas puno toga da se kaze... Ja isto manje pisem jer stvarno nemam sta da kazem... Ako ste primetili na svim domacim forumima ne vezano za tematiku je slicna situacija.. Mala grupica ljudi i svi se poznaju pa vole da zbijaju sale jedni sa drugima...

Drugde u svetu je drugacije jer oni nabavljaju sve i svasta i ono sto se tek pojavilo u teraristici pa ima o cemu da se diskutuje... Ovde sve uglavnom, bar sto se tice tarantula, iste vrste...

Ja mislim da je dobro da se pitanja i odgovori ponavljaju... I da ne treba ozivljavati stare teme bez obzira sto su identicne sa novom...

rassa
21.02.09., 20:03
potbuno se slazem s Biftostom
secam se kad sam 'doso' i dobo genikulatu i smaro sam vas sve redom kako, sta, gde, kako, sta gde, kako i svi ste pomagali......i sad kad neko isto kupi istog pauka postavlja ista pitanja i vec je svima dosadilo (mislim na vas iskusne, ima izuzetaka) da o tome pisete ponovo (pa kome nece dosaditi) i tu nastupamo mi, manje iskusni, da pisemo ono sto smo naucili (ako smo naucili) jer nas jos ne mrzi jos uvek da pisemo to sto vas mrzi da ponavljate, ako vas mrzi

e sad jedno pitanje..kazete da se ne prica o teraristici nego o glupostima u kaficu, pa kafic je za to stvoren i onda se tu pisu gluposti a vamo u 'pravim' temama je sve ispricano, vise puta...

ako hocete da sprecite sve osim teraristike izbacite kafic, koji ce nam on k_rac ako je ovo TERARISTIKA.ORG

nenad
21.02.09., 20:15
Pa, vrlo rado bih to uradio, ali se to ipak neće desiti, jer bi onda vas par koji uglavnom tamo pišete, sve to preneli na druge podforume.

rassa
21.02.09., 20:19
ali se to ipak neće desiti
cemu onda ova tema ako ce sve ostati po starom
na koga si mislio da ce preneti to u druge teme....ja necu (a mislio si i na mene) . . .samo cu manje biti na forumu jer se u 'tarantule' malo pise................................

nenad
21.02.09., 21:07
Ovu temu sam otvorio samo da skrenem pažnju ljudima da je ovo ipak terarističarski forum. Nemam ja nikakvu nameru da idem i brišem teme ljudima. A ovde se vidi i mišljenje i drugih terarista. Mnogi su se smorili zbog pravca u kom je forum krenuo.

Bifrost
21.02.09., 22:44
Pravac nije skrenuo, nego se to tako cini nama zavisnicima... Nenade sta da ti kazem previse si na forumu :lol: Navikli smo da se logujemo 100 puta dnevno i da uvek ima o cemu da se pise/cita, a sad ### tako niko ne postavlja zanimljivu temu jer nema stvarno sta... Ako budem uzeo nekog novog ljubimca ja cu pisati o njemu... Ja dodjem vidim naslov teme: "Chromatopelma cyaneopubescens, Rod Poecilotheria - slike i komenteri, N.chromatus, B. smithi vs Brachypelma annitha, A.brocklehursti vs A.geniculata, B.vagans - boja" Nijedna mi nije interesantna, uglavnom ih i ne otvorim... nisu mi interesantne te vrste.. a evo sacu bas da vidim sta ljudi imaju da pricaju o njima na toliko strana hehe.

marko
21.02.09., 23:08
Svaka čast Nenadu na ovoj inicijativi. Istina je da bi neki korisnici hteli da ovaj forum bude "teraristika i svašta nešto" dok bi oni drugi (veeelika većina) hteli da to bude striktno "teraristika" (kao što i nosi naziv). Samo mi nije jasno zašto se toliko skreće na mnoge druge oblasti, zar sam naslov "Teraristika.org" nije dovoljno jasan? Ne razumem?

Što se tiče kafića i zanimljivih snimaka, nemam ništa protiv toga dok je u granicama normale. Jedna tema "Zanimljive slike, komentari i sl." pokriva sve slobodne teme van teraristike i protiv ovoga nemam apsolutno ništa jer je to samo jedna tema. Ostatak kafića bi trebao da posluži baš za neobavezne teme ali iz oblasti teraristike (ne zaboravite na sam naziv foruma i sajta).

Stagnaciju pisanja kvlitetnih tekstova je Mirko (a.k.a. Bifrost) objasnio vrlo dobro. Zasićenje jednih istih tema, komentarisanje jednih istih vrsta u nedogled. To naravno nije loše ali zasićenje će doći pre ili kasnije tu mi ništa ne možemo da uradimo. Nove vrste u hobiju i nova lična iskustva će sve to da promene.

LARYBG
21.02.09., 23:15
ja sam za da se obrise kafic ne znam sto je uopste postavljen ako necete da ljudi pisu u njega! i ja bih vrlo rado pisao rznorazne teme ali moje iskustvo sa dve T. je jako malo, to je na vama iskunijima! ja otvorim temu razna pitanja i ostale stvari o t. neko odma menja ime teme itd. a sutra vidim novo otvorene teme tipa koja je tarantula najmanje agresivna,koliko da joj prskam treset,koja je razlika izmedju ove i one,zasto nece da jede i mnogo ostalih glupih pitanja!

nenad
22.02.09., 00:44
Što se tiče kafića i zanimljivih snimaka, nemam ništa protiv toga dok je u granicama normale. J

Slažem se sa Markom, sve je ok dok je u granicama normale. Kafić je zamišljen kao deo foruma za neobaveznu ćasku o teraristici i životinjama. Pretvorio se u nešto drugo, i sve je ok, dok se ne preteruje. Jednostavno, ako je nekom članu to najinteresantniji deo foruma, i posećuje ga češće od drugih podforuma, savetujem mu da pređe na neki drugi forum. I zbog sebe, i zbog nas.

Ig0r
22.02.09., 01:28
Opet stara dobra diskusija o tome čemu ovaj forum služi... Kafić je nepotreban. Bilo bi dobro da u kafić uopšte ne mogu da se postavljaju teme, već da admini i modovi tamo prebacuju neke sadržaje ako premaše okvir tematskih foruma, pa nek se priča tamo nastavi. Ovo mi prvo pada na pamet ali možda nije tako dobra ideja. Pitanje kako bi to funkcionisalo.

Što se tiče ovoga što je Raša rekao - da noviji članovi koji su skupili kakvo takvo iskustvo prepričavaju potpunim početnicima ono što je već neko napisao. Razumem potpuno njegovu ideju ali ne vidim baš koja je svrha ponovo i ponovo pisati nešto što je već neko napisao možda već više puta. Bolje samo povećati onaj "taster" Pretraga, i uticati na članove da daju što preciznije naslove temama koje otvaraju ili da admini uzmu više slobode kod promene tih naslova.

Takođe mislim da su moderatori previše blagi i popustljivi. Šta vas briga ako neko kaže da ste prestrogi? Ovako će reći da ste neozbiljni, što je mnogo gore. Najbitnije je da onim ljudima kojima je najviše stalo do foruma izađete u susret a ne da pravite ustupak za ustupkom. Vidimo do čega je to dovelo. Meni se sviđa Nenadov način rada. Samo oštro! Pravila foruma su jasna ali ne dovoljno stroga. Ili se prosto da pravila ne poštuju...

Najzad da odgovorim i na temu. "Piše li se ovde o teraristici?" NE! Pisalo se. A sad se više i ne čita.

nenad
22.02.09., 01:52
Slažem se sa ovim što si rekao. Mislim da si i ti jedan od onih upućenijih terarista koji slabije piše na forumu, jer se smorio. Neke novajlije u teraristici imaju više postova od tebe, nažalost. Pitanje je samo kako su ih nakupili. Nepravda, pa to ti je :D

Članovi koje mrzi da čitaju postove drugih ljudi, pročitaju samo naslov, ili prvi post, pa napišu odgovor, a ima takvih, će dobijati opomene sa kaznenim bodovima za takvo ponašanje. Takav bezobrazluk ne treba da se toleriše više.

Ig0r
22.02.09., 02:00
I nije da ne pišem jer sam se smorio. Gledam da pišem samo ako imam nešto da kažem. Naravno omakne se nekad nešto nepotrebno ali to bi trebalo brisati. Kad nisam imao pojma o tarantulama nisam pisao. Uglavnom zato nemam postova. Kao početnik imaš puno pitanja ali to je normalno. Samo ja sam gledao da tražim odgovore a ne da postavljam pitanja.

Realno. Ja bih pola ovog foruma obrisao i ajmo ponovo. Npr. tema Chromatopelma cyaneopubenscens ima 200 postova. Alo bre to je dosta za manju knjigu. Šta znači to? Znači da se mnogo ponavlja. I insistiranje na kačenju slika. Svaka Cc je ista. Ako sam dobio novu T ne mora to ceo svet da zna i da vidi... Avaj da ja ne pričam puno to je na vama moderatorima da vidite kako ćete rešiti. Ako se budu delile gumice za brisanje tu sam :)Z

zarko
22.02.09., 02:10
tesk oje promeniti smer u kom pravcu je krenuo ovaj forum.. niti postoji recept -uspesan naravno.
novi clanovi ce pitati besomucno -oni koji znaju odgovarace i bice Arachnobords koji samo search valja !!!

ne postoji filter kako da se regulise to samo da se brisu postov do iznemoglosti dok ljudi ne vide koje su granice...
post o cyano je klasican primer smaracine koja sluzi samo da me izlaze da pise nesto novo....

Ig0r
22.02.09., 02:21
Malo bi bilo bolesno da nas 200 na forumu uradi ono što tamo radi 2000 ljudi. Taj forum ima nekolicinu veoma predanih hobista zbog kojih će uvek imati smisla posećivati taj forum i zbog kojih je taj forum možda najbolji na svetu. Isto je sa ATSovim forumom ali uglavnom jer oba posećuju isti ljudi, samo je AB mnogo masovniji pa je teže iskopati korisne sadržaje. Evo sad ja malo skrećem s teme. Ali poenta je, da te ljude niko neće odvratiti sa tog foruma, nikakva klinačka pitanja tipa koja je tarantula najjača na svetu i slične gluposti. To nije slučaj sa ovim forumom iz nekoliko očiglednih razloga. Stvar je u ogromnoj razlici u iskustvu koje se meri eonskim godinama a i u samom pristupu članova foruma.

Toliko od mene ovde.

zarko
22.02.09., 03:07
mene bas odbija i nikad ne idem citma moronske teme debilnih ljudi....

samo koristim search ....

i kad bi ovaj forum licio na nesto slicno ja bih bio pasivni posmatrac na nedeljnim posetama.

vise mi se dopada da ne pise toliko stvari ali kad krene tema da moze da se procita nesto vredno, interesantno.

Soulfly
22.02.09., 04:40
Svaka cast na inicijativi, ali hajde da se ne zavrsi na tome.
Slazem se za brisanje velikog dela kafica, svih off topica i uredjenja Teraristike.

Primer teme C.cyaneopubescens - hocu da nadjem podatak a tamo ima preko 10 strana teksta. Besmislica! Obavezan LOCK uz recimo komentar - Za bilo koji dodatni info - javiti se tom i tom preko pp-a.

Ne mislim da je tesko promeniti pravac u kome ide forum, samo treba poceti da se radi na tome. Mnogo strozija kontrola postova i sve ce doci na svoje mesto.
Istina je da se na forumu nece pisati kao ranije (zasicenost do odredjenog nivoa je neizbezna), ali sigurno mu nije sudbina da se transformise u nesto drugo! Takodje ne mislim da ga treba uporedjivati sa drugim forumima jer je ovo nas najbolji forum sa ovakvom tematikom i on obuhvata sve sto se moze nabaviti ili uvesti u ovu zemlju.

Dosta sa pricom, hajde da uradimo nesto!?

marko
22.02.09., 12:06
Primer teme C.cyaneopubescens - hocu da nadjem podatak a tamo ima preko 10 strana teksta. Besmislica! Obavezan LOCK uz recimo komentar - Za bilo koji dodatni info - javiti se tom i tom preko pp-a.
Evo moje mišljenje što se ovoga tiče. Ljudi ovo je forum, nije sajt, zapamtite to za vek vekova, uvek vam ta činjenica nekako promakne. Forum je namenjen isključivo za razmenu mišljenja i iskustava, zato je besmislica zabraniti dalje komentarisanje određene vrste. Statički sadržaj (neki tekst koji ne može dalje da se komentariše) je materijal za sajt (i par stiki tema).

Moram još jednom da napišem, forum je forum, sajt je sajt. Imajte ovo na umu. Toliko od mene.

Soulfly
22.02.09., 12:47
Jeste, u pravu si. Moja greska. Ali hajde da ne skrecemo previse sa teme. Hoce li se raditi nesto povodom ovog problema?

nenad
22.02.09., 12:56
Pa ja ne mislim da ću ja ići i brisati nešto, više bih voleo da ljudi koji ovaj forum doživljavaju kao majspejs/fejsbuk, shvate kakva je koncepcija foruma.

Soulfly
22.02.09., 13:05
Nenade i sam znas da do toga nece doci... Morace admini nesto da ucine.
Ako ovo ostane samo na recima nista se nece promenti...

nenad
22.02.09., 13:29
Pa šta da radimo, da obrišemo ceo Kafić? Ne može to baš tako. Pre par meseci smo apelovali na članove da ne otvraju 10 tema sa vicevima, glupostima, šalama u Kafiću, i da sve to guraju u jednu temu. Ne možemo baš sve da brišemo. Niti mislim da je potrebno da se ovde diskutuje o moderatorskom poslu. Poenta je bila samo da se skrene pažnja na preterivanje u Kafiću. Činjenica je da par članova koji nemaju šta da pišu o teraristici, to gledaju da nadomeste pisanjem u Kafiću. Time se ovaj forum pretvara u nešto što ne bi trebalo da bude.

LARYBG
22.02.09., 14:36
ljudi ja se slazem sa dosta toga! ali ne mozete ocekivati da ljudi ne bleje u kaficu kada se neka normalna tema otvori jednom u mesec dana!uglavnom su teme sto kaze marko -koja je tarantula najjaca,moj gustercic,moja nova zmijica, slike moje azjdaje...

Ig0r
22.02.09., 14:43
Ja bih obrisao kafić. Ko voli špdnju i zaebanciju postoje forumi namenjeni samo tome pa nek izvoli a ovo nek ostane teraristički forum. Stvarno je bolje da se na forumu pojavi jedan dobar post nedeljno nego da se zatrpava glupostima. Za sada nije toliko loše, ali vremenom će ljudi odustati. Nikog ne zanima kako je neko kupio, nahranio ili šta već. Postoje galerije pa tamo piši, kači, radi šta voliš. Tvoja tema. Bar zna čovek šta da očekuje a ne ko u kafiću link za linkom nigde opisa pa kad kliknem u 50 posto slučajeva se smorim ko pas...

LARYBG
22.02.09., 14:45
ja sam za da se kafic obrise!

nenad
22.02.09., 14:47
ljudi ja se slazem sa dosta toga! ali ne mozete ocekivati da ljudi ne bleje u kaficu kada se neka normalna tema otvori jednom u mesec dana!uglavnom su teme sto kaze marko -koja je tarantula najjaca,moj gustercic,moja nova zmijica, slike moje azjdaje...

Mogu da kažem da su teme u Zmijama i Zmijama otrovnicama, jer to najviše pratim, skroz ok, najveći broj njih sadrži dobre i korisne podatke. A teme- moj gušterčić, moja nova zmijica, slike moje aždaje, su mi isto ok, ako u njima postoje bar slike tih životinja. Šta fali tome? Ili su možda zanimljivije slike Roma travestita i oralnog sexa između majmuna, od slika zmijica, guštera i aždaja? Pa, meni nisu.

marko
22.02.09., 14:47
ja sam za da se kafic obrise!
Brisanje kafića uopšte nije dovedeno u pitanje.


Niti mislim da je potrebno da se ovde diskutuje o moderatorskom poslu. Poenta je bila samo da se skrene pažnja na preterivanje u Kafiću.

LARYBG
22.02.09., 14:51
e ###### malopre kritikujete sto ljudi cim kupe t. stavljaju njenje slike , a ja svaki dan gledam iste zmije samo drugog vlasnika, neke uspavane gustere itd. da hocu to da vidim odem na google! a sto se tice roma postavljene su na pravo mesto koliko ja znam nisam video da je tamo iko postavio slike zmije ili gustera!

marko
22.02.09., 14:54
Skačemo sa teme na temu. Lary, tebe kao da je neko vezao za stolicu, postavio ispred monitora i tera te ga gledaš sve aktivne teme. Ako ti se ne gleda uspavani gušter nemoj ni da otvaraš temu.

LARYBG
22.02.09., 14:56
pa ne razumem sto ti onda kritikujes nesto iz kafica jednostavno nemoj da gledas!?

marko
22.02.09., 14:57
Zato što sam moderator ;)

LARYBG
22.02.09., 15:00
nisi jedini ;) ti jednostavno nemoj da gledas svi drugi moderatori mogu da kritikuju ljude ali ti ne ko zna o cemu pricam shvatio je!

nenad
22.02.09., 15:02
e ###### malopre kritikujete sto ljudi cim kupe t. stavljaju njenje slike , a ja svaki dan gledam iste zmije samo drugog vlasnika, neke uspavane gustere itd. da hocu to da vidim odem na google! a sto se tice roma postavljene su na pravo mesto koliko ja znam nisam video da je tamo iko postavio slike zmije ili gustera!

Ja nisam kritikovao stavljanje slika životinja, daleko od toga! A to da svaki dan gledaš iste zmije samo drugog vlasnika, nije istina, jer pogledaj dobro u zmijama koliko različitih vrsta je predstavljeno! Ako ti se ne gledaju slike tererijumskih životinja, ti idi na Google, kako si rekao, pa traži druge forume. I vidim da ne kapiraš poentu priče! Hteo sam da kažem da nemam ništa protiv postavljanja toga u Kafiću, ali da se sa tim preteruje u poslednje vreme, i da forum zbog toga gubi na kvalitetu!

marko
22.02.09., 15:04
nisi jedini ;) ti jednostavno nemoj da gledas svi drugi moderatori mogu da kritikuju ljude ali ti ne ko zna o cemu pricam shvatio je!

Postavljen sam na poziciju supermoderatora (moram da objasnim ovaj termin, to nije moderator koji je super sam po sebi, već moderator koji moderiše CEO forum). A ti mi predlažeš da ne radim svoj posao, vrlo kreativno rešenje, na žalost samo dva bambija za to.

Moram još jednom da citiram Nenada jer se opet skreće sa teme (jel vam to poznato?)


Niti mislim da je potrebno da se ovde diskutuje o moderatorskom poslu. Poenta je bila samo da se skrene pažnja na preterivanje u Kafiću.

LARYBG
22.02.09., 15:07
:D super a bambija daj ..mi kladim se da ti je to najveci uspeh u zivotu!

indijanac
22.02.09., 15:34
e,stvarno. Zasto ne bi napravili neko glasanje i da vidimo da li da brisete kafic ili ne. Po meni tamo nema niceg zanimljivog sem teme ,izleti' mislim da se to nalazi tamo,ali nisam siguran,u kojoj se postuju slike nasih ,domacih' egzoticnih zivotinja, komentari i lokacije gde su slikane itd. Ako kafic bude izbrisan (a 100% nece :P) voleo bih da ostane ta tema...

nenad
22.02.09., 15:36
Izleti su poseban podforum, nevezan za Kafić. I neće biti brisanja Kafića.

Nemanja
22.02.09., 16:58
Moram da dam jedan predlog. Da li bi bilo ok od clanova koji imaju vrste o kojima se nije govorilo na forumu da makar naprave svoje galerije sa slikama tih zivotinja? Konkretno mislim na vlasnike velikih kolekcija tarantula (ajde geni seti se onog tvog spiska, 'ocu da vidim sve one pauke ::D::D). Nenad je to uradio sa svim svojim novim zmijama, postavio tekst o njima, slike i zapoceta je diskusija o njima. Ne morate da pisete o cuvanju, ali slike su uvek dobrodosle. Gugl je lepa zamisao i veoma dobro funkcionise, ali da li je lepse sve traziti na guglu ili naci to na teraristika.org? Ako se zalite na to da je o vecini vrsta na forumu ispricano ono sto je potrebno, pomenite neku novu vrstu, tema ne mora da zazivi, ali ce ipak postojati.

Stufy
22.02.09., 23:05
Tema se bas zahuktala...
@ Zarko Teme u gusterima trenutno sredjujem. Ima ih bas dosta i krenuo sam da ih sredjujem od pozadi. Kada sve teme budu sredjene bitnije ce biti stavljene kao sticky jer je istina da su ih nove teme "pogurale" pozadi.

@ Grof Ne mogu vise da se slozim u vezi toga da naslov treba da bude precizan, i svako ko temi da naziv "Gustercic", "Krznena loptica zvana Misko" moze da ocekuje da ce taj naslov biti izmenjen i da ce makar pisati koja je vrsta u pitanju ili koji je problem u pitanju ako se tema bavi nekim problemom vezanim za tu zivotinju.

Moje misljenje je da ljudi samo treba da se podsete pravlila foruma s vremena na vreme i imali bi mnogo manje problema.

Sto se tice toga da se neko vredja oko toga sto mu se postovi brisu, to je detinjasto i smesno. Ja nikada, od kada sam prisutan na ovom forumu nisam video da je nesto konstruktivno obrisano. A ako pak nekome smeta to sto mu se broj postova pored avatara smanjuje, napomenuo bih opet da je to jako detinjasto. Nadam se da ce mi se oprostitii sto koristim konkretne ljude za primer, ali Genia, Zarka, Nenada, Marka, Bogicu, Kima i druge ne cini izuzetnim teraristima njihov broj postova vec njivo izuzetno poznavanje teraristike i njihovo iskustvo u istoj.

U vezi toga koliko smo mi izgubili elan da odgovaramo na vec sto puta postavljena pitanja. To stoji, ali da li je nekada neki modrator bio grub prema nekome ko je postavio isto pitanje po 100ti put? Ne bih rekao. Jedan vid odgovora je poslati tog coveka u deo foruma u kom moze da nadje odgovor. Meni je to isto kao da mi neko odgovori direktno.

StevaNS
23.02.09., 00:54
Ja sam nov ovde i nekako mi bezveze da se trpam ali ipak ocu.. :D
Vidim da spominjete Arachno Boards forum i postavlja se pitanje kako to da taj forum koji je vezan pretezno za paukove i tarantule bude bolji i vise zanimljiv od naseg koji je ipak vezan za sire tematsko podrucje?
Neko je rekao da je razlika u strucnosti ili tako nesto. Iako ameri i drugi "zapadnjaci" imaju neuporedivo vise iskustva, dok smo mi zbog nepostojanja zakona i svega ostalog uskraceni za mnogo toga, ipak mislim da je ovde vise pitanje organizacije sajta.

Iako mi je prva pomisao bila da se brise ceo Kafic, jer bi tako bilo bolje. Sada kada razmislim, nije to resenje. Kada bi bilo vise kvalitetnih tema i posecenost Kafica bi se smanjila. Sa druge strane, nemam nista protiv da se izbrisu teme koje nemaju apsolutno nikakve veze za teraristikom.

Jednom prilikom je neko (mislim Purple Pumpkin) predlozila da se izdvoji deo sa bitnim informacijama itd, pa je odgovor bio da je ovo forum za razmenu misljenja a ne sajt. To stoji, ali kada bi postojalo vise kvalitetnih stickija, koji su prvi na udaru kada se otvori neki deo foruma, novi clanovi bi manje otvarali nepotrebne teme.

ToPa 12.02.
23.02.09., 15:24
samo ovo........
http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=2652

spiderboy
23.02.09., 23:02
kafić jeste tu da se ćaska o slobodnim temama,ali nemojte nikad zaboraviti da je ovo prvenstveno teraristički forum,znači slobodne teme bi trebalo da su vezane koliko je moguće za teraristiku a ne neke druge gluposti ili šta god već,za sve postoje forumi,koga zanima kakvu muziku slušam itd.ne bih da nabrajam teme,po meni sve što je vezano za teraristiku je ok,ostalo je nepotrebno

Miroslav
24.02.09., 00:17
Pošto vidim da je Kafić toliko sporan imam jedan predlog. Da li postoji mogućnost da se temama koje se ne tiču teraristike (tipa You tube snimci; zanimljive slike, klipovi, tekstovi i dr.) postavi neki trajal, pa da postovi u njoj budu nedelju dana i onda se automatski brišu. Svako kome se dopadne neka slika, klip, tekst ili bilo šta drugo zna da koristi copy - paste opciju i sve to fino sačuva na svom računaru. Tako ne bi došlo do zagušenja kafića i gomilanja totalno nebitnih tema.
Ako je to moguće, mislim da bi bilo pravo rešenje.

gordond
24.02.09., 00:52
Po meni bi bilo sasvim dovoljno da se postavljane tih slika i klipova ogranici samo na one vezane za teraristikui zivotinje koje se u teraristici cuvaju sto mislim da i jeste bila ideja.

Ig0r
24.02.09., 02:12
A ja mislim da bi bilo najjače da nam neki turci hakuju forum pa da moramo sve ispočetka:)Z

Geni
24.02.09., 08:56
Pa nismo mi amateri ::D, baza se čuva svakodnevno automatski i nikakav haker ne može da uništi ovo ;)

O ostatku ću napisati nešto malo kasnije jer nisam pri kompu u zadnjih par dana pa i nemam vremena.

marko
24.02.09., 11:21
Pošto vidim da je Kafić toliko sporan imam jedan predlog. Da li postoji mogućnost da se temama koje se ne tiču teraristike (tipa You tube snimci; zanimljive slike, klipovi, tekstovi i dr.) postavi neki trajal, pa da postovi u njoj budu nedelju dana i onda se automatski brišu. Svako kome se dopadne neka slika, klip, tekst ili bilo šta drugo zna da koristi copy - paste opciju i sve to fino sačuva na svom računaru. Tako ne bi došlo do zagušenja kafića i gomilanja totalno nebitnih tema.
Ako je to moguće, mislim da bi bilo pravo rešenje.Ma nemojte se previše opterećivati kafanom. Nema potrebe za nekom automatizacijom brisanja (ako uopšte može da se uradi) samo se ograničite na tih par tema i gotovo. Počeo sam opasno da se ponavljam ali moraću još jednom, jedna tema zanimljive slike, klipovi, tekstovi može lako da pokrije sve što nije vezano za teraristiku, dobro ne baš sve ali veeeliku većinu. Jedna neobavezna tema uopšte nije problem, ni par neobaveznih tema nije problem (zanimljive slike, muzika, štajaznam), problem je par terarističkih tema i more neobaveznih. Već sam par puta citirao Nenada ali moraću još jednom, poenta cele ove teme je rečena već par puta:


Slažem se sa Markom, sve je ok dok je u granicama normale. Kafić je zamišljen kao deo foruma za neobaveznu ćasku o teraristici i životinjama. Pretvorio se u nešto drugo, i sve je ok, dok se ne preteruje. Jednostavno, ako je nekom članu to najinteresantniji deo foruma, i posećuje ga češće od drugih podforuma, savetujem mu da pređe na neki drugi forum. I zbog sebe, i zbog nas.

Zašto vrtimo priču u krug ako je suština rečena već više puta?

ganjachica zmajeva
24.02.09., 12:35
Zašto vrtimo priču u krug ako je suština rečena već više puta?

Zato što je svima lakše da obrišu neku temu nego da napišu nešto pametno.

Predlog za tačne nazive tema je odlična, jer ovako ni pretraga ne radi kako treba. Kucam nešto u pretrazi i naravno da ne izlazi ništa kad niko sem vlasnika ne zna koja su vrsta Mića i Kića.

Kao drugo, shvatam da je ovo forum, a ne sajt, ali ako na neko pitanje ovde dobijem link ka nekom sajtu (ne ja, ali često to viđam u postovima), umesto tačne informacije, jer mi je možda hitno, ili otkud znam, baš me interesuje kako se uzgajivači u srbiji nose sa nekim problemom, a ne u americi, onda neću ni dolaziti na forum nego ću koristiti samo google.

I kao treće, videla sam nekoliko tema o novim vrstama (bar za podforum Gušteri) koje su se nesrećno završile sa "toga nema da se nabavi u Srbiji, bolje uzmi iguanu ili agamu".
U najboljem slučaju se pošalje link ka wikipediji. Čemu onda služi forum?

marko
24.02.09., 12:49
Kada sam rekao da vrtimo priču u krug mislio sam na kafić. Ova tema je otvorena zbog priče u kafiću.

Što se tiče tačnih naziva tema, to nije predlog već jedno od pravila foruma i ovo pravilo se često zanemaruje. Mi smo tu da prepravimo naslov teme u neki smislen. Ako se učestalo bude stavljao besmislen naslov od strane jednog istog korisnika opet smo mi tu da sankcionišemo prekršaj pravila.

Mislim da nikada kao odgovor nisam stavio link ka nekom sajtu (niti mislim da je to uradio neko od iskusnijih članova), uglavnom je to link ka temi gde je odgovor već napisan.

Geni
24.02.09., 13:09
Ovde se opet tema rayvila u nekoliko pravaca... Moderacija ovog foruma se neće komentarisati ali treba neke stvari razjasniti.

Prvo, suštinu su rekli bifrost i žarko, forum treba da bude kolekcija informacija i da bude lak za kasniju pretragu. U skladu sa tim ide i moderacija i gleda se da teme budu koncizne, da budu precizne i da im naslovi opisuju sadržaj. To što bi neki da četuju o svemu i svačemu u temama nije od velike važnosti jer to ovde tako ne funkcioniše.

Postoji zasićenje u ozbiljnim temama i to treba pustiti da ide svojim tkoom. Kada bude nešto zanimljivo za priču, pojaviće se i adekvatne teme.

Teme u kojima se ponavlja ista priča o presvlačenjima, novim ljubimcima i slikama istih su sasvim normalne i poželjne i jedino je pitanje da li će se one stavljati u jednu temu ili ostavljati u posebnim.

Na kraju, komentari tipa "Zašto se ne daju informacije nego se šalje na pretragu" Niko nikada nije zabranio nikome da te informacije da. Ja lično, ako znam da su već negde na forumu iznete, ću samo dati link do te teme ili reći da se koristi pretraga, što ne sputava nekoga da ubaci i svoje mišljenje. Komentar tipa "Toga nema kod nas" je savim normalan... niko ih nema te i ne zna ništa o njima. Ako nekoga mrzi da ode na google i da potraži nešto o nekoj vrsti nego želi da mu se to prepiše na forumu, onda nije na pravom mestu. Ovo je mesto za iznošenje ličnih iskustava a ne prepisivanje tuđih.

Lično se slažem u vezi kafića. Preteruje se u ne-terarističkim temama i mislim da bi trebali više da pazimo na kom forumu se nalazimo.

KLOKI95
24.02.09., 18:20
Znaci owako.......Postavili ste owu temu radi skretanja paznje da je owo forum TERARISTIKE.To je sasvim ok po mom misljenju,ali dzaba swako skretanje paznje kada ce pojedinci stalno pisati u kaficu.To po mom misljenju mozete da zaustavite samo time sto cete da izbrisete kafic.Ako su neki owde samo zbog kafica i otkrivanja novih klipova,slika,viceva onda neka idu na drugi forum koji je namenjen za to.Kada bi izbrisali kafic verujem da bi neki clanovi napustili forum a isto tako bi nekim clanovima bilo mnogo bolje.Ti koji bi napustili forum nebi bili velika steta zato sto su oni owde samo zbog tih "gluposti"......Vi razmislite o swemu.

marko
24.02.09., 22:34
^^^ Nenade jesi ovo ti napisao? :lol:

Geni
24.02.09., 22:38
Ne znam, ima nekih čudnih karaktera pa ne mogu da lepo pročitam poruku ::D.

marko
25.02.09., 00:02
Nenade, nemoj više da se loguješ sa Klokijevim nalogom, imaš svoj nalog pa sa njega kucaj :)Z

Geni
25.02.09., 09:02
Proverio sam... MySQL baza je UTF 8, forum lepo čita i piše UTF 8 tako da nije do nas ::D

KLOKI95
25.02.09., 10:40
U cemu je problem ? ? ?OMG.Kakav nenad sta pricate

D@nijel
25.02.09., 11:50
Mislim da sve sto nema veze sa teraristikom treba da ode sa foruma,mogu da budu recimo teme tipa muzika,film i igre(i to da budu jedine teme u kaficu) cisto radi razonode ali ostale stvari out.

KLOKI95
25.02.09., 12:17
Ma nema tu sta za raznodu ako je owo forum o teraristici onda teme treba da budu u vezi sa teraristikom.Ne kazem da owo treba da bude preozbiljan forum,ali ......

nenad
25.02.09., 16:07
Znaci owako.......Postavili ste owu temu radi skretanja paznje da je owo forum TERARISTIKE.To je sasvim ok po mom misljenju,ali dzaba swako skretanje paznje kada ce pojedinci stalno pisati u kaficu.To po mom misljenju mozete da zaustavite samo time sto cete da izbrisete kafic.Ako su neki owde samo zbog kafica i otkrivanja novih klipova,slika,viceva onda neka idu na drugi forum koji je namenjen za to.Kada bi izbrisali kafic verujem da bi neki clanovi napustili forum a isto tako bi nekim clanovima bilo mnogo bolje.Ti koji bi napustili forum nebi bili velika steta zato sto su oni owde samo zbog tih "gluposti"......Vi razmislite o swemu.

Nije problem u Kafiću nego u ljudima. Brisanjem Kafića se ništa ne rešava. Ti si išao po forumu i pisao svakave postove, iako nemaš nikakvog iskustva ni znanja. Mnogima je to išlo na živce, posebno nama koji smo išli za tobom i brisali. I to sad pričam samo o periodu od kad si vraćen na forum. Ja se nadam da ćeš prekinuti sa tim. To što tebe mrzi da čitaš temu, nego samo pročitaš naslov i prvi post, pa onda pišeš, mnogi smatraju problemom. Pa, kako ga rešiti, brisanjem tebe? Mislim da je bolje da ti se skrene pažnja na to šta je kršenje pravila foruma, pa da to prestaneš da radiš, nego da ti se izbriše nalog. Dakle, vraćam se na ono što sam rekao da nije problem u podforumu Kafić, nego u ljudima.

Miroslav
25.02.09., 16:48
Jeste problem u ljudima, a za to je najbolji primer KLOKI. Upravo sam potrošio 5-10min svog (meni dragocenog) vremena, na čitanje raznih gluposti koje je danas prethodno pomenuti napisao na ovom forumu. Ja njega ne shvatam! Hiljadu puta mu je rečeno da ne piše svakakve gluposti i on uporno to radi po ceo dan. Zbog njega mi i forum postaje zamoran.
Mislim da bi trebalo da se uradi nešto po tom pitanju:help:

Geni
25.02.09., 16:52
Već je to rešeno i javno mu je rečeno. Nisam hteo da se tema dotakne pisanja gluposti u ostalim delovima foruma jer se Nenad žalio na kafić.

Pisanje nebuloza, skretanja sa tema, četovanje u ozbiljnim temama je preplavilo forum. Više ni brisanje nije dovoljno jer su postovi takvog kvaliteta da korisnici i ne primećuju da su im postovi obrisani već konstantno pišu nove, kao na četu.

U skladu sa tim će se malo i pooštriti reakcija moderatora.

StevaNS
25.02.09., 19:19
U skladu sa tim će se malo i pooštriti reakcija moderatora.

E to se ceka...
Kao poslodavac mogu da napravim paralelu. Nije to zato sto je taj neko ko radi kod mene bezobrazan ili sl, nego jednostavno dodje do izvesnog zasicenja. E tu sam onda ja da ga usmerim i dam mu podstreka da bolje radi, a nekada da postupim ostrije.
Slicno, i vi kao moderatori treba da nadjete nacin da usmerite desavanja na forumu jer ako se pusti da ide svojim tokom... nece biti dobro. Nekada ce to znaciti da cete biti ostriji nekada ne, ali da nesto mora da se preduzme- mora.

gordond
25.02.09., 23:56
Evo resenja: Klokija za moderatora :icon_cheers:
Realno gledano, svako od nas pravi offtopic-e, bez izuzetka i vas koji ste ovde najduze i koji ste najiskusniji. Nije da prozivam bilo koga, vec samo kazem da su takve stvari neizbezne. Mislim da se to desava prvenstveno zbog relativno malog broja ljudi koji se razumeju u odredjene grupe zivotinja. Nerealno je nadati se velikoj raznolikosti dobrih postova kad nema ko da ih pise. Svi smo mi ovde da nesto naucimo i da nekog nesto naucimo. U poslednje vreme se slabije pise o teraristici? Boze moj, i to ce proci. Doci ce novi clanovi kojima ce teraristika biti zanimljivija od kafica dok ce se stari i stariji truditi da odrze ovo sto smo stvorili...

p.s. Kloki, mani se filozofije, jos si mlad :D

DozyNoiseEcocamp
22.04.09., 22:05
Kao sto je vecina vas pomenula ljude mrzi da se informisu,vec samo postuju nove teme kako bi neko njima odgovorio,a tih istih tema ima mnogo.Npr. ja sada dobijem A.Geniculatu i pocnem da se raspitujem cime treba da je hranim a na forumu postoji milion takvih istih tema u kojima je sve lepo objasnjeno,ali ljude prosto mrzi.A za taj cafe ili kako vec ja nisam ni cuo niti me zanima posto sam na ovaj forum dosao zbog teraristike...