PDA

Pogledaj punu verziju : Lampe za iguane



ganjachica zmajeva
23.02.09., 21:03
Bila sam danas u Fishermanu (valjda se tako piše) da kupim lampe za moju iguanu.

Tamo su mi rekli da nema potrebe da uzimam neonku jer ona ne greje. Imaju UVA lampe koje greju i rekli su mi da oni tu drže kod svoje iguane. Ne bih da ih poslušam jer mi ona iguana ne izgleda baš najbolje a i pouzdano znam da iguani treba zamena za sunce.

E sad, koliko sam ja shvatila, UVA samo greje, UVB zamenjuje sunce. UVB je neonka?

Gde mogu da kupim dobre lampe i koje marke?

Bluie
23.02.09., 21:14
Joooj, pa te ljude treba tuziti za dezinformacije...strasne gluposti pricaju...:club:
Imas u Pet centru Exo Terra fluo cevi...rekao bih da ti je za iguanu potrebna UVB 5.0...neka Zarko potvrdi...
Mislim da su oko 20 eur
A UVA dovode boju do izrazaja i kao stimulisu normalno ponasanje gmizavaca, uglavnom su to spot lampe, mada te UVB Exo Terrine emituju i UVA zrake u nekoj kolicini...

zarko
23.02.09., 21:37
moguce je da imaju kompakt spot i uvb lampu ali nisu dobre...

trazi neonsku cev ,ja ih trenutno nemam a i ne znam pogledaj ponuda mozda neko ima...gledaj sylvaniu i archadyu prvo jer su mnogo kvalitetnije u odnosu na ostale brendove!!!
naravno zoomeed na prvom mestu ali nema ih americka firma !

Bluie
23.02.09., 22:18
Rece devojka da je UVA spot...tacno znam na sta misli...ima ih i u Pet Centru..JBLove su i nisu UVA/b, vec samo spot UVA lampa.
Cini mi se da imas i Sylvania i Arcadia proizvode u Pet Centru, pa svrati do njih...