PDA

Pogledaj punu verziju : agresivnost kod lasiodore parahybane



Cold_Beer
25.02.09., 00:34
Pozdrav svim ljubiteljima egzoticnih zivotinja!:icon_salut: Interesuje me da li neko ima lasiodoru parahybanu i da li ga je nekad ujela dok je bila na ruci. Moja ima oko 15 cm,nije me nikad ujela,ali je bas ne drzim na ruci cesto. Neko kaze da je ovaj pauk izuzetno miran,a neko da je agresivan jako. Interesuje me svacije misljenje ko je bio u kontaktu sa ovom vrstom! Pozzzz;)

kimo
25.02.09., 01:50
Sve zavisi od primerka do primerka. Nekada su jako mirne, ali tako može svaki pauk da bude miran i da te jedanput ujede. U principu se mogu navići donekle da budu mirne i da se puštaju po rukama navodno, ali ako ih od malena stalno puštaš. Mada ja ne verujem da je to moguće uopšte, mislim da su neke jednostavno jako mirne,a neke ne.

zarko
25.02.09., 02:10
pade mi sad na pamet, znamdasemisevi pare za umiljatos-glupo zvuci na srpskom!!!

zamislite kad bi T parili za mirnost..tipa mama moze da se drzi a i tata je miran pa paris ,radis sa T ,...ala bi to bio neki komplikovan eksperiment.i jos da se uvede kontrolna grupa za randum majku i oca!!
haha sori za off

Ig0r
25.02.09., 02:12
U bre Žare šta nam napriča... Ali bolje ovo nego još jedna tema o genikulati.

Cold_Beer
25.02.09., 02:12
Moja je prilicno mirna,ali baca dlake redovno kad je uzmem u ruke! Mozda ce vremenom kad poraste jos malo,prestati da ih baca I ja mislim da se ne moze navici na ruke ni jedan pauk. Hvala na odgovoru!

zarko
25.02.09., 02:13
da li si me ukapirao grofe?

Ig0r
25.02.09., 02:15
Ma jesam bre, samo voziš jako dobro pa sam mislio da te pohvalim:)

zarko
25.02.09., 02:23
a hvala :)
pa trudim se!

joca011
25.02.09., 15:36
Moja je prilicno mirna,ali baca dlake redovno kad je uzmem u ruke! Mozda ce vremenom kad poraste jos malo,prestati da ih baca I ja mislim da se ne moze navici na ruke ni jedan pauk. Hvala na odgovoru!

Imam i ja adult Lasiodoru parahybanu i dobio sam je pre otprilike 2 - 3 god i sada je prilicno velika ~24cm (nikako da je lepo izmerim)!
Elem, do sada nikad nije ni krenula da me ujede ali zato uvek baci dlaku pre nego sto stane na ruku, sto nemora da znaci nista jer kako kaze Kimo uvek se moze desiti da joj nesto kvrcne i ujede (cini mi se da smo do sada imali srece), a takodje zavisi i od jedinke, ali ako si spreman da rizikujes da je stavis na ruku onda budi spreman i na ujed jer usuprotnom ces je ubiti!
Imam jos jednog bebirona Lasiodore koji je u velicini ~5cm i kojeg pored svih pokusaja nemogu da stavim na ruku jer je mnogo drcan i slabo baca dlaku ali zato redovno pokazuje zube!!!

Cold_Beer
27.02.09., 00:35
Imam i ja adult Lasiodoru parahybanu i dobio sam je pre otprilike 2 - 3 god i sada je prilicno velika ~24cm (nikako da je lepo izmerim)!
Elem, do sada nikad nije ni krenula da me ujede ali zato uvek baci dlaku pre nego sto stane na ruku, sto nemora da znaci nista jer kako kaze Kimo uvek se moze desiti da joj nesto kvrcne i ujede (cini mi se da smo do sada imali srece), a takodje zavisi i od jedinke, ali ako si spreman da rizikujes da je stavis na ruku onda budi spreman i na ujed jer usuprotnom ces je ubiti!
Imam jos jednog bebirona Lasiodore koji je u velicini ~5cm i kojeg pored svih pokusaja nemogu da stavim na ruku jer je mnogo drcan i slabo baca dlaku ali zato redovno pokazuje zube!!!

24 cm cool,i moja baca dlaku redovno i ne plasim se ujeda,samo me interesuju iskustva drugih vlasnika ove vrste T. Hvala na odg. Pozzzzz;)